Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Necdet Özele sert cevap geldi
02 Kasım 2016 Çarşamba 18:23

Necdet Özel'e sert cevap geldi

Genelkurmay eski Başkanı Işık Koşaner'den kendisi için kaçtı imasında bulunan halefi Necdet Özel'e sert cevap geldi.

Necdet Özel’in açıklamalarına tepki gösteren eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin iki emekli komutanı arasında, silahlı kuvvetlerimize zarar vereceğini bildiğim bir polemiğe girmeyi kesinlikle uygun bulmuyorum. Ancak, birlikte yaşadığımız sıkıntılı döneme rağmen, Sayın Özel’in hiçbir askere yakıştırılmayacak suçlayıcı ifadelerini yakışıksız buldum ve üzüntüyle karşıladım” dedi.

Koşaner yaptığı yazılı açıklamada, kendisinin Genelkurmay Başkanlığı makamında görev ve sorumluluklarını hukuken yerine getirme imkanı kalmaması nedeniyle görevden ayrıldığını ifade etti. Ayrılan ve ayrılamayan diğer komutan arkadaşlarına hiçbir telkinde bulunmadığının altını çizen Işık Koşaner, “Suçsuz oldukları halde sahte belge ve delillerle, hukuksuz olarak ceza evlerinde tutuklu olan, gelecekleri karartılan ve tasfiye edilmeye çalışıldıkları aşikar olan TSK’nın değerli mensuplarının bu durumlarını algılama tarzımız Necdet Özel ile farklı olmuştur. Şartlar değişmediği halde, Genelkurmay Başkanı olarak görevde kalmayı tercih etmiştir. Karar tamamen kendisine aittir” dedi.

‘O DÖNEM GİDENLER GİBİ YAPMADIM’ DİYE KOŞANER’İ İŞARET ETMİŞTİ

Emekli Orgeneral Necdet Özel, Hürriyet’ten Fikret Bila’ya konuşmuş kendisi hakkında ‘darbe girişimini araştırma komisyonuna gelmemesiyle ilgili eleştirilere’ ise “kaçmadım, buradayım. Komisyonun sorularını bekliyorum. Kaçsaydım 2011'de kaçardım. Ben elini taşın altına koymuş biriyim. O dönem gidenler gibi yapmadım. Görevi üstlendim” diye yanıt vermişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA