Celal Demir / gazeteci/yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Celal Demir / gazeteci/yazar

‘Net’te avcılık..

06 Mayıs 2016 Cuma 00:37

 

 

 

 

“Tüfek icat oldu, mertlik bozuldu” sözünü söyleyen Köroğlu eğer bugün yaşasaydı her halde; “İnternet icat oldu, zamparalık öldü” derdi. 

Çağımızda internetin faydası olduğu kadar, zararları da var. 

Nasıl mı? 

Çünkü artık internette kadın veya erkek avcıları kol geziyor. 

İnternette chatler yüzünden az aileler yıkılmıyor, az cinayetler işlenmiyor

Ne günlere kaldık ya Rabbim!... 

İnternette tanıştığı 26 yaşındaki üniversite öğrencisi genç kızı “Benimle birlikte olmazsan web cam’dan kaydettiğim görüntülerini yayınlarım” diye tehdit etmiş!

Günümüzde, bunun çok sayıda acı örnekleri var. 

Çünkü birçok ne olduğu belirsiz kişiler, “Kadın avı ve onları yem olarak kullanabilmek beklentisiyle” giriyorlar internete… 

Böyle olmasına rağmen, birçok kadın, arkadaş aramak için sitelerdeki ‘arkadaşım sayfalarına’ ilan veriyor. Sonunda hiç tanımadıkları ne oldukları belli olmayan erkeklerle msn’den konuşmaya başlıyorlar. Çok sayıda kadın avcısı binlerce erkekte bunlara mesaj atıyor. 

İlanlarında “seviyeli bir sohbet veya meslekle ilgili düzeyli kadın-erkek farkı gözetmeden insanları tanımak” olsa anlarım, demiyorlar. 

Çoğu arkadaşlık ve ilişki için ilan veriyorlar. 

Evli barklı ve çocuklu kadınlar. Bunu anlamak mümkün değil. 

İşte toplumun kanayan yaralarından birisi de budur. 

Bir kadın, nette tanımadığı, ne oldukları belirsiz erkeklere “Herkese Merhaba” diyerek, farklı insanları tanımak istiyorum, diyerek ilan verirse; bu ilana kadın avcısı ve onları yem olarak kullanabilmek beklentisinde olan binlerce erkekten yanıt gelir tabi ki. 

Türkiye açlık içinde, bunlar azımsanmayacak kadar çok. Bu Türkiye'nin acı gerçeği. Türkiye’de hiçbir kesim mutlu değil. Mutlu olmayan kesim, mutlu olamayışının arayışını, perde arkasında yani nette arıyor. 

Burası çok elverişli zemin, nasıl olsa görülmüyor, gerçek kimlik de belli değil, kadın olsun erkek olsun doyumsuzluktan hep arayış içinde. Bu doyumsuzluk ön planda cinsellik olarak görülse de değil. 

Çoğu zaman duygularımızın tatminsizliğinden ileri geliyor. Parçalanmış aile yapısında; çocukların psikolojisini, erkeğin egemen oluşunu veya kadının yerinin olmayışını düşünün. Kadına şiddet uygulaması ve kadının da buna karşı gelmesi. Aile içerisinde güven duygusunun olmayışı gibi birçok sebeplerin bir araya gelmesi, kadını da erkeği de, kendine ve duygularının tatminkârlığına yönelik yasak işler yapma pozisyonuna sokuyor. 

Biz toplum olarak kişilik bozukluğu olan binlerce insanla birlikte yaşayan birimleriz. Aslında, hepimizde var bu. Yalnız topluma yansımış şekli olanlar var aramızda, şizofreni, paranoyak ve sayamadığım birçok sorun. Bizde de yansımayan şekli var kişilik bozukluğunun. Kendimizde saklı toplumdan çekinen ve aman el duymasın duyarsa ne olur cinsten yani bir topluma yansıtmama psikozu var. İşte, buralara kadar sürüklüyor, nete kadar. İnsanlar şimdi arayış içinde, biraz olsun mutlu olabilmek çabasıyla. Evde huzur yok, maddiyat yok, duygusal paylaşım yok, ne yapsın erkek ne yapsın kadın ve ne yapsın onlarla birlikte yaşayan çocuk? Herkes kendi derdine düşmüş… 

Hal böyle olunca, işte görünmeyen yüzüyle net devreye giriyor ve burada rahat yazışabiliyor kadın erkek. Net’e fikir tartışmak amacıyla girmiş kadınla, fazla yazışan olmaz. Çoğunluğu tatminkâr olmayan erkeklerdir, hep cinsellik yönünden mesaj gönderecek kadın ararlar… 

İnternetteki bu kadın avcıları, ileride şantaj yapabilmek için, bilhassa evli kadınları tercih ediyorlar ve “Kandıracakları kadın avı ve onları yem olarak kullanabilmek beklentisiyle” giriyorlar internete. Kadın avcılarının tuzağına düşmemek için, evli hanımlar netten arkadaşlık ilanınızı kaldırın, eğer varsa, isminizi ve resminizi sakın koymayın.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA