Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
New York Timesa ilan için internet seferberliği
04 Haziran 2013 Salı 13:20

New York Times'a ilan için internet seferberliği

Gezi Parkı eylemlerinin Türk basınında yer almamasını eleştiren bir grup, New York Times'ta tam sayfa reklam vermek için bağış topladı.

Gezi Parkı olaylarının ana akım medyada yeterince yer almamasını eleştiren bir grup aktivist,New York Times’ta tam sayfa reklam vermek amacıyla internetten bağış kampanyası başlattı. Online fonlama sitesi Indiegogo üzerinden başlatılan kampanyada, 24 saat içerisinde 55 bindolar bağış toplanma başarısı elde edildiği belirtiliyor.

HEDEFLENEN BAĞIŞ MİKTARI 20 BİN DOLAR AŞILDI

Gezi Parkı'ndaki olaylarla ilgili New York Times ve The Washington Post gazetelerinde tam sayfa ilan verme hedefini taşıyan kampanyaya şu ana kadar 1843 farklı kişi bağışta bulundu. ”Full Page Ad for Turkish Democracy in Action: OccupyGezi for the World” adı altında yürütülen organizasyonda asıl hedeflenen bağış oranı 53.800 dolar olmasına karşın, şu ana kadar bu limitin oldukça üzerinde olan 74,935 dolar gibi bir miktara ulaşıldı. Kampanyayı başlatan eylemciler, amaçlarının hem reklam için yeterli paraya ulaşmak hem de toplum içerisinde Gezi olayları ile ilgili bir farkındalık yaratmak olduğunu ifade ettiler.

Huffington Post'a açıklama yapan kampanyanın organizatörlerinden Oltaç Ünsal, böyle bir eyleme kalkışmalarının asıl sebebinin olaylar karşısında duyarsız kalan Türk medyasına bir tepki olduğunu belirtti.

1 ay boyunca devam edecek olan bağış kampanyası, bu hızla gittiği takdirde oldukça kısa bir süre zarfında çok daha yüksek bir rakama ulaşacak gibi duruyor. Kampanya organizatörleri ayrıca, reklamların hazırlanması için gerekli adımların atılmaya başlandığını ve yakın zaman içerisinde bu mecralarda reklamların boy göstermeye başlayacağını da belirtiyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA