Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ö harfiyle başlayan rüyalar
09 Mart 2013 Cumartesi 09:31

Ö harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Öğretmen

Rüyada öğretmen görmek, cahil bir milletin büyüğü ile tabir olunur. Birine ders verdiğini gören, halk arasında şerefe nail olur. Ders okutmak ve kendisinin öğretmen olduğunu görmek, büyük bir rütbeye ulaşacağına işaret eder. Bazılarına göre rüyada öğretmen görmek, uğursuzluk sayılır. Rüya sahibinin çevresinde dost sandığı kişileri iyice süzgeçten geçirmesi gerekir.
Öfkelenmek

Rüyada bir kimseye karşı öfkelendiğinizi görmek, ne şekilde olursa olsun, yaklaşmakta olan bir üzüntüyü olaysız olarak atlatacağınıza yorumlanır.
Öğle namazı

Rüyada öğle ezanının okunduğunu ve namazı kaçırmamak için acele ile abdest aldığınızı görmek, bu rüyanın aksine olarak ibadetinizi ihmal ettiğinize yorumlanır. Bir cami veya mescidde öğle namazı kılanları görmeniz, hareketlerinizde halkın adetlerinden daha ayrı bazı davranışlarsa bulunduğunuza ve bundan dolayo herkesin dikkatini üzerinize çektiğinize yorumlanır.
Ödünç vermek

Rüyada birisine ödünç olarak bir eşya veya para verdiğinizi görmek, o kimseye karşı olan memnuniyetinizi gösterir. Rüyada borç vermek cömertlikle yorumlanır. Rüyada bir arkadaşınızdan herhangi bir şeyi veya bir parayı borç olarak aldığınızı görmek, o arkadaşınızın sizin hakkınızda iyi niyet beslediğine işarettir.
Ödemek

Rüyanızda bir borcunuzdan dolayı bankaya gidip ödeme yaptığınızı görmek hayra yorumlanır. Borç insan kalbinde daima bir endişe uyandırdığı için, ödendiğinde de o nisbette insan bir ferahlık duyar. Allah (C.C) Hazretleri'ne olan ibadet borcumuzuda eda ederken aynı ferahlığı duyarız. Bu sebeple rüyasında bir borcu olup da ödediğini gören, hayatta sıkıntıdan kurtulur ve mutluluğa erer.
Örümcek

Rüyada örümcek görmek, yoldan sapmış asi, suçlu, hileci, zayıf bir adamla yorumlanır. Bir örümceği öldürdüğünü gören evinden bu sıfattaki bir adamı kovar. Kimilerine göre, rüyada örümcek görmek, dokumacı ile tabir olunur. Bir örümcek tuttuğunu gören, bir dokuma ustası ile arkadaş olur. Bir örümceğin kendisinden kaçtığını gören, zayıf ve dindar bir adamdan ayrılır. Örümcek eşiyle geçinemeyen evden kaçan ahlaksız bir kadına işaret eder. Bir örümcek tuttuğunu gören böyle bir kadınla evlenir. Örümceğin bütün çeşitleri bu şekilde yorumlanır.
Örümcek Ağı

Hileye işarettir. Bir rivayete göre fakirliğe yorumlanır. Evinde örümcek ağı olduğunu gören, evinde aldatılmış olur. Evinde birçok örümcek görmek, zarurete düşmeye; örümcek ağlarını süpürüp attığını görmek, fakirlikten kurtulmaya yorumlanır.
Ökse

rüyada ökse görmek, kaybı varsa onu tekrar geri elde edeceğine yorumlanır.
Öksüz

Rüyada öksüzü okşamakveya ona bir hediye almak, hayırlı bir işe girerek çok menfaat sağlayacağınıza işarettir; öksüzü ağlatmakişlerinizin bozulacağına işarettir.
Öc

Rüyada birisinden öc aldığınızı görmek, hayatta bazı güçlükler çekeceğinize, bu güçlükleri alt edebilmek için çok çalış-manız gerektiğine; birisinin sizden öc almaya çalıştığını görmek ise, elinize geçen bir firsatı değerlendiremediğiniz için üzüldüğünüze işaret eder.
Ödağacı

Rüyada ödağacı görmek, güzel yüzlü, yumuşak huylu, güzel sözlü bir adamla ta'bir olunur. Ödağacı yakıp tüt-süledigini görmek, halk arasında hayırla ve iyilikle isim yaptığına işarettir. Birinin altına öd yakarak onu tüteüledigini gören, o kimseye iyilik eder. Kimisine göre; rüyada ödağacı; güzel yüzlü ve tatlı sözlü bir adam, dindar ve adil bir devlet başkanı, ün ve mal ve menfaat ile yorumlanır-
Ödenek

Rüyada hükümetten veya bir kurumdan, yaptığınız veya aldığınız bir taahhüt karşılığında bir ödenek aldığının görmek, bir meselede sorumluluk taşıyorsanız, bundan kurtulacağınıza; istediğiniz ödeneği alamamak ise, sorumlu olduğunuz bir işte mutlaka hesap vermek mecburiyetinde kalacağınıza ve bu yüzden oldukça sıkıntılı günler geçireceğinize işarettir.
Ödleklik

Rüyada her şeyden korkan, çekinen ödlek bir kimse olduğunuzu görmek, herkese karşı fazla saygılı ve kabuğuna çekilmiş, halim selim bir kimse olduğunuza işarettir. Maiyetinizde veya evinizde, yahut iş arkadaşlarının birinin çok ödlek bir kimse olduğunu görmek, bugünlerde yapacağınız işlerin başarılı olmayacağına, mutlaka aksak bir tarafının bulunacağına işaret eder.
Ödül

Rüyanızda büyük bir basarınızdan ötürü bir ödül aldığınızı görmeniz, çok kazançlı bir işe atılmanız için arkadaşlarınız veya iş ortaklarınız veya ev halkı tarafından size ısrarla istekte bulunulduğuna delâlet eder. Sizin bir başka kimsenin başarısı için ona ödül verdiğinizi görmeniz ise, sizin başka kimselere kazançlı bir işe girmeleri için teklif yaptığınıza işarettir.
Öfke

Rüyada bir kimseye karşı öfkelendiğinizi görmek, ne şekilde olursa olsun, yaklaşmakta olan bir üzüntüyü olaysız olarak atlatacağınıza işaret eder.
Öğle

Rüyada öğle vaktinde olduğunuzu görmek, kısmetinizin açılacağına ve yapmak istediğiniz bir isi başarı ile sonuçlandı rıcagınıza işaret eder.
Öğrenci

Rüyada öğrenci görmek, mutluluk ve sevinçle tabir olunur. Bir Öğrenciye ders verdiğinizi veya bir şey Öğrettiğinizi görmek, sizin iyi ve çalışkan bir kimse olduğunuza işaret eder.
Öğürmek

Rüyada öğürmek, bir çok şeyle yorumlanır. Bazılarına göre, nikahlıya karsı duyulan şehvete, hastalığa, rüyayi gören bir kız ise, evlenmek isteğine işaret eder. Kimisine göre; rüyada öğürmek, tenbelb'kten bıkmak ve kurtulmaktır. Rüyasında öğürdüğünü gören, cinsi ilişkiye düşkün ve ilişkide kuvvetli olur. Bir rivayete göre hasta olur ve sonra iyileşir.
Öğütmek

Rüyada değirmene giderek buğday veya başka bir hububatı öğütmek istediğinizi görmek, bilgi için bir âlime başvurarak bilmediğiniz birşey hakkında bilgi alacağınıza yorumlanır.
Öğütücü

Rüyada değirmen ve benzeri bir öğütücü alet görmeniz, lüzumsuz bir masraftan ötürü evinizdekilerin sitemlerine maruz kalacağınıza, sizin sayenizde nzıklarını temin eden kimselerin size daha da minnet duyacaklarına, etrafınızda sizden yardım isteyenlerin çoğalacağına işarettir.
Ökçe

Rüyada görülen ayak Ökçesi, evlatla yorumlanır. Bir kimse uykusunda ayak ökçesinin bulunmadığını görse, o kimsenin kendisinden sonra evladı olmayarak, neslinin tükeneceğine; ökçesinin kırıldığım veya kesildiğini görmesi, çocuğu varsa öleceğine, sol ayak ökçesi kız çocuklara, sağ ayak Ökçesi de erkek evlada işare eder. ökçenin siyah renkte görülmesi, halindeki değişikliğe; ibâdetten günaha, işaret eder.
Öksürük

Göğsünde ağrı ile karışık öksürük ve balgam çıkardığım görmek, malı için birine şikayetçi olduğuna, Öksürüğü kuru ise şikayetinin eşine veya akrabasına ait olacağına; eğer kanlı ve balgamlı ise evladına ait olacağına, eğer öksürük bulantı ile birlikte geliyorsa zürriyetinin azalacağına işaret eder.
Öküz Ve İnek

Rüyasında siyah bir öküze bindiğini görmek, hükümetten bir vazifeye tayin olunup ondan fayda göreceğine delâlet eder. San öküze binmek hastalığa; bir öküzün kendisini boynuzladığını ve olduğu yerden sürüp çıkardığını görmek, işinden atılacağına; yalnız boynuzu ile vurduğunu görmek, akrabalarından birine bir zarar geleceğine; öküz eti görmek, bir âlimin mauna; derisi ise o âlimin akrabalarının malına işarettir. Kimisine göre; iş gören bir öküzün kesilerek etinin parçalandığını görmek, orada bir âlimin ; erkek ve dişi bir çok sğırların bir yere girdiklerini görmek, o yerde o yıl salgın haftalık çıkacağına; eğer öküzler semiz ve şişman iseler feyiz ve berekete, tarlayı bir öküzle sürdüğünü görmek, bereketli ürün alınacağına işaret eder. Rüyasında semiz sığır eti satın aldığım gören, zengin bir kadınla evlenir. Bir ineği sağdığını, fakat sütünden içmediğim gören, mal biriktirir ve harcamaz. Öküzün kendisi ile konuştuğunu gören, herkesin şaşıracağı derecede zengin olur. Bir sığırın kendisine doğru geldiğini gören o yıldan çok hayır görür. Sığırın kendisine arkasını dönüp gittiğini görmek, o yılın hayırlı olmayacağına işaret eder. Bir tarlayı öküz ile sürdüğünü görmek, bir çok nimetin elde edileceğine işaret eder.
Ölçek

Rüyada ölçek görmek, ev idaresine, halka karşı insafla ve sadakatle davranmaya delalet eder. Ölçeğinin kırıldığını, yandığını veya kaybolduğunu görmek, malının elden çıkmasına; ölçekle bir şey ölçtüğünü görmek, büyük bir işe girmeğe; ölçeğini olduğundan büyük görmek, bir iş için mahkemeye gideceğine işaret eder. Kimisine göre kilo ve Ölçekle bir şey ölçen, işlerinde doğru hareket eder.
Öpmek

Süslü bir kadım öptüğünü veya kucakladığını gören, dul bir kadınla evlenir ve onun malından faydalanır. Çocuğu olur ve o yıl hayra erişir. Birisini öptüğünü veya kucakladıgıu ve onunla ilişkide bulunduğunu görmek, aralında dostluk olmasına, öpmek eğer şehvet duymadan olursa. Öpenin Öpülenden hayır göreceğine; bir Ölüyü Öptüğünü görmek, o ölünün malından faydalanmaya işaret eder. Rüyasında devlet başkanının huzurunda yer öptüğünü görmek, o büyüğün emrinde olduğuna, onunla bazı hususlarda anlaşmaya vardığına işarettir. Bir kimsenin önünde saygı ile eğilip etek Öpmek o kimseden hayır göreceğine delâlet eder. Birinin elini öptüğünü görmek alçak gönüllülüğe işarettir. Bir rivayete göre elini öptüğü kimseye bir şey ikram eder. Sevgilisinin elini Öptüğünü görmek, ona karşı alçak gönüllü olduğuna işaret eder. Kimisine göre; rüyasında bir ölüyü şehvetle öpmek o ölüye hayır-ile duaya; kendisini bir ölünün Öptüğünü görmek, o ölünün malından pay almaya; bir hayvanı öptüğünü görmek, tabiatı kötü olan bir kimseyi öptüğünü görmek gibi yorumlanır.
Ördek

Rüyada beyaz ördek görmek mal, para ve zenginlikle yorumlanır. Siyah ördek hizmetçiye, beyaz ördek güzel bir kadına işaret eder. Rüyasında bir ördek kesip etinden yediğini görene, eşinden çok miras kalır.
Örf_i İdare

Rüyada memleketinizde sıkı yönelim ilan edildiğini bu yüzden bazı şartlara tabi olduğunuzu görmek, size bulunduğunuz işte geniş bir salahiyet verileceğine; yapmak istediğiniz işlerin hududunun genişleyeceğine; size bağlı personelin artırılacağına işarettir.
Örgü

Rüyada bir şeyi örülmüş olarak görmeniz, bir çok meşeleri çözmek için size başvurulacağına, ov halkının bazı problemlerinin çözümü için onlara yardımcı olacağınıza; mahallede meydana gelen bazı güçlüklerin üstesinden gelinmesi için yine sizin yardımınıza başvurulacağına işaret eder.
Örmek

Rüyada bir şeyi ördüğünüzü görmek, yolculuk ile, çorap, fanila, kazak gibi şeyleri ördüğünüzü görmek, fakirlere yardım edeceğinize, bir hayır cemiyetine bağışta bulunacağınıza işarettir.
Örs

Rüyada örs görmek veya örste bir şeyler dövmek, kudret ve kuvvetinizin artacağına, sözlerinizin daha geçerli ve inanılır olacağına işaret eder. Rüyada örs görmek kuvvetle, bir rivayete göre ağırlığı kadar malla tabir olunur. Kimisine göre; rüyada öre görmek beş şekilde yorumlanır: iyi tanınan bir erkek, menfaat, kuvvet, iş, işlerinde yararlılık.
Örtü

Rüyada bir şeyin üstünü örttüğünüzü görmek, sır saklamaya ve size anlatılan ve açıklanmaması gereken sözlerin başkalarına açıklanmaması için dikkatli bulunduğunuza, aileniz arasında bazı geçimsizlikten doğan küçük tartışmaların başkalarına aksetmemesine çalıştığınıza işarettir.
Öykü

Rüyada yaşlı birinden bir hikaye dinlediğinizi veya kendinizin bir öyküyü kitaptan okuduğunuzu görmek, veya bir çok kimselere bir hikaye anlatmak, başınızdan büyük bir macera geçeceğine; yahut bir olaydan dolayı bazı kimselerle tartışarak onlarla mahkemelik olacağınıza yorumlanır.
Özgürlük

Rüyada özgürlükleri için çalışan ve mücadele eden bazı kimselerle birlikte hareket ettiğinizi görmek, aileniz içinde fazla baskül ve sert bir kimse olduğunuza; ev halkını sıkı bir baskı ve disiplin altında bulundurduğunuza ve bunun sonunda çok pişman olabileceğinize, bazı hoş olmayan durumlarla karşılaşmak ihtimaliniz bulunduğuna işarettir, bu sizi sonunda fazlası ile muztarip edebilir.
Özlemek

Rüyada yakınlarınızdan birisini veya eskiden geçmiş olan bir hatıranızı yeniden yaşamak özlemini duymanız, arzuladığınız o hayatı daha bir müddet yaşayamayacağınıza ve görmek istediğiniz kimseyi de bir müddet göremeyeceğinize yorumlanır.
özür

Rüyada yapmış olduğunuz bir kabahat veya kabalıktan Ötürü birisinden Özür dilediğinizi görmek, arkadaşlarınız sizi çok sevdikleri için küçük boydaki kusurlarınızı hoş gördüklerine, bir çok hareketlerinizin onlarca hoş karşılandığına işaret eder.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA