Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
O listeye giren 2 Türk kadını!
13 Nisan 2013 Cumartesi 16:39

O listeye giren 2 Türk kadını!

Newsweek dergisinin ''dünyanın en etkili 125 kadını'' arasında iki Türk kadın.

Dünyanın öncü haber dergilerinden Newsweek'in açıkladığı "Dünyanın En Etkili 125 Kadını" listesinde Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ile İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı da yer aldı.

Timuray ve Eczacıbaşı'nın kadına yönelik çalışmalarıyla Newsweek dergisinin listesinde "dünyanın en etkili 125 kadını" arasına girdiği belirtildi.

Projede yer alan isimler dünya çapında, birçok alanda ses getiren projelere imza atan, dünyayı değiştiren, gündemi belirleyen ve hayal güçlerini harekete geçiren isimler arasından seçildi. 

Newsweek'in haberinde, Timuray'ın Vodafone Türkiye'yi grubun en hızlı büyüyen şirketi haline getirmesinin yanı sıra kadının sosyal ve ekonomik hayatta güçlendirilmesi adına attığı adımlardan bahsedildi.

MoMA Küratörü Ann Temkin ve Metropolitan Sanat Müzesi Modern ve Çağdaş Sanat Bölümü Başkanı Sheena Wagstaff ile birlikte listeye giren Oya Eczacıbaşı için de "İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak Doğu ve Batı'nın sanatsal kesişiminde yer alıyor, çabaları ona Fransa'nın Légion d'Honneur madalyasını kazandırdı" ifadeleri kullanıldı.

Malavi'den Mısır'a, Burma'dan Afganistan'a, Hindistan'dan ABD'ye, dünyanın dört bir yanından "etkili kadınlar"ın seçildiği listede Hillary Clinton, Christine Lagarde, Oprah Winfrey, Charlize Theron, Julia Gillard, Salma Hayek, Jennifer Lawrence, Queen Latifah, Kathryn Bigelow, Eva Longoria gibi isimler bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA