Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ODTÜ karıştı!
15 Mayıs 2013 Çarşamba 16:34

ODTÜ karıştı!

Reyhanlı'daki bombalı saldırıları protesto için ODTÜ'lü gruba polis müdahale etti.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıları protesto için ODTÜ’den Dışişleri Bakanlığına yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.

Ankara’da, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamaları protesto için ODTÜ’de toplanan bir grup öğrenci, Dışişleri Bakanlığı’na yürümek istedi. Eskişehir Yolu üzerinden yürümek isteyen yaklaşık 300 kişilik öğrenci grubu, polis barikatını aşamayınca arbede yaşandı.

Reyhanlı saldırılarını protesto etme gerekçesiyle Ankara’nın çeşitli üniversitelerinden öğrenciler ODTÜ’de toplandı ve Dışişleri Bakanlığı’na izinsiz yürümek istedi. Emniyet güçleri yürüyüşü engellemek için barikat oluşturdu. Göstericiler barikatı aşmak için polise direndi. Gruba biber gazı ile müdahale edildi.

ODTÜ yerleşkesinde toplanan bir grup, sloganlar eşliğinde Dışişleri Bakanlığına doğru yürüyüşe geçti.


Yerleşke çıkışında barikat oluşturan güvenlik güçleri, yürüyüşün izinsiz olduğu uyarısında bulunarak, gruptan dağılmasını istedi. İkazlara rağmen dağılmayan grup, yerleşke çıkışında bir süre oturma eylemi yaptı.

bakanlikkk.jpg
Bu sırada gruptan bazı kişiler, polis barikatını aşarak Eskişehir yoluna doğru koşmaya başladı. Bunun üzerine güvenlik güçleri, gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Müdahalenin ardından protestocuların bazıları yerleşkeye bazıları ise Eskişehir yoluna doğru kaçtı.

Polis ile göstericiler arasındaki kovalamaca sürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA