Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öfke dinmiyor...Ortalık yine savaş alanına döndü
02 Haziran 2013 Pazar 23:51

Öfke dinmiyor...Ortalık yine savaş alanına döndü

Eylemciler sokakta...Ortam daha da gerildi

İstanbul'da devam eden Gezi Parkı olayları kapsamında, İstanbul'un birçok ilçesinde insanlar sokağa döküldü. Protestocular ellerindeki tencere tavaları vurarak marşlar söyleyerek yürüyüş yaptı. Evlerinden çıkmayanlar da protestoculara pencerelerinden destek verdi. Başta Kadıköy olmak üzere Beşiktaş,Bakırköy, Sarıyer, Zeytinburnu, Halkalı, Bahçeşehir, Avcılar, Bahçelievler'de binlerce kişi yürüyüş yaptı...

eylem6.jpg

 Taksim'den Dolmabahçe'ye inen yolu barikatlarla kapatan gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Göstericiler, yol üzerinde polisin geçmemesi için barikatlar kurdu. Çevik kuvvet ekipleri de bir toma eşliğinde barikatları aşmak için, Saat Kulesi önüne kadar gelerek, barikatın arkasında bulunan binlerce kişiye tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Göstericiler de polise söktükleri kaldırım taşları ile karşılık verdi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Bu sırada gazdan etkilenen göstericiler, Dolmabahçe Sarayı'nın yanında bulunan Bezmi Alem Valide Sultan Cami'ne götürülerek, doktor kontrolünden geçiriliyor.   Göstericilerden bazılarının cadde üzerinde bulunan mobese kameralarını ters çevirerek, etkisiz hale getirdiği de görüldü.Göstericiler, Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde görüntü almaya çalışan basın mensuplarına da taşlarla saldırdı. Basın odasına sığınan gazeteciler,  odadaki masaları kapıya yığarak, göstericilerin içeri girmesini engelledi.
1 KİLOMETRELİK ZİNCİR
Kalabalığın büyük kısmı Taksim’e doğru ilerlerken bir kısmının da ofis önünde bekleyişi sürüyor. Gruptan zaman zaman "Sık bakalım sık bakalım biber gazı sık bakalım, maskeni çıkar copunu bırak delikanlı kim bakalım" şeklinde slogan atıldı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Akaretlerde göstericiler 1 kilometrelik zincir kurarak barikat oluşturdu. Polis, gaz ve su sıkarak dağıtmak istedi ancak direniş sürüyor...

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA