Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretmen dayağı kameraya takıldı!
09 Nisan 2013 Salı 17:48

Öğretmen dayağı kameraya takıldı!

İzmir'de lise öğrencisinin 2 öğretmeni tarafından darp edilmesi kameralara yansıdı.

Olay, geçen 18 Mart'ta, Yenişehir semtindeki Şehit İdari Ateşe Çağlar Yücel Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, kantin uzak olduğu için okul bahçesinin demirleri arasından seyyar satıcısından su almak isteyen Ü.Ç., öğretmenleri H.B.Ö ve T.A. tarafından darp edildi.


Olayın ardından ailesi tarafından eve götürülen ve darp raporu alınan Ü.Ç., "Demirlerin arasından su almak isterken okulumuzun öğretmenlerinden H.B.Ö. bana küfür ederek seslendi. `Hocam neden böyle diyorsunuz' dedim. `Sana mı soracağım' diyerek ayaklarıma elindeki sopayla vurmaya başladı. Ben `Vurmayın' dediğimde küfür ve hakaretlerle elindeki sopayla bu kez kafama vurdu. Sopayı tuttuğum anda da kafa attı ve kulağıma geldi. Ben kendisine ne bir kötü söz söyledim ne de vurmaya teşebbüs ettim.

O bana vurmaya çalışırken, ellerini tutmaya çalışıyordum. Sopa kırılınca ağza alınmayacak küfürlerine devam etti. Bu sırada adını yine karakolda öğrendiğim öğretmen T.A. geldi. O da bana yumruk atıp küfür etmeye başladı. Ben `vurmayın' diye bağırıyordum, bu sırada benim bölümümdeki sınıf öğretmenim M.Ü. koşarak geldi ve iki öğretmenin elinden beni alıp okul aile birliğinin odasına götürdü. Daha sonra annemi telefonla arayıp yaşananları anlattım. Daha sonra babam ve annem gelip beni karakola ve darp raporu için hastaneye götürdüler" diye konuştu.

BU NASIL ADALET?
Öğrenci Ü.Ç.'nin öğretmenleri tarafından darp edilmesinin saniye saniye güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği ortaya çıktı. Görüntülerde, Ü.Ç.'nin, okulun hemen yanında bulunan büfeciden su istemesi, öğretmenin yanına gelip elindeki sopayla vurmaya çalışması, yaşanan arbedede kafa atması, diğer öğretmenin de tekme tokat gence vurması, araya girenlerin sakinleştirmesi yer aldı.

İki öğretmeni hem emniyete hem milli eğitime şikayet ettiklerini belirten baba Akın Ç., "Oğlum suçlu bile olsa cezası idarece verilir. Bu tür ilkel yöntemlerle ceza verilmez. Hakkımızı arayacağız. Biz çocuğumuzu eğitim alması için öğretmenlerine teslim ediyoruz., Ama onların yaptığına bak. Bir de üzerine uzaklaştırma cezası verdiler. Bu nasıl adalet. Mağduruz ve bize yardım etsinler" dedi.

Ü.Ç. ise, olayın ardından kendisine beş günlük uzaklaştırma cezası verildiğini, derslerinden geri kaldığını, psikolojisinin bozulduğunu dile getirdi. Okul yönetimi de, soruşturmanın sürdüğünü belirtmekle yetindi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA