Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okulda akıl almaz olay!
30 Nisan 2013 Salı 14:31

Okulda akıl almaz olay!

İZMİR'in Yenişehir semtinde, öğretmenin isteği üzerine sınıfın yerinin değiştirilmesine kızan veli M.A.K., tartıştığı okul müdürü ile yardımcısına onlarca öğrencinin ve velinin gözleri önünde bıçakla kovaladı.

Okul güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği olayı öğretmenler öğrenciler korku dolu gözlerle izlerken öfkeli veli kimseye zarar vermeden diğer velilerin araya girmesiyle durduruldu.

Gözaltına alınan ve denetimle serbestlik yasasından yaralandığı ileri sürülen M.A.K., serbest bırakıldı. Öğretmenler öğrencileri zarar görmesin diye M.A.K.'den şikayetci olmazken, tüm öğretmenler iki ders sınıflara girmeyip olayı protesto etti. Olay, dün (pazartesi) saat 13.00 sıralarında Yenişehir semtindeki Barbaros Hayrettin İlkokulu'nda meydana geldi. Bir süre önce, hava sıcaklığının artmasıyla birlikte 3-C sınıf öğretmeninin isteği üzerine, öğrenciler, rahat etmeleri için küçük ancak kliması bulunan başka bir dersliğe alındı.

BABA TEPKİ GÖSTERDİ OKULU BASTI

Ancak çocuklarının daha kötü şartlarda eğitim gördüğünü düşünen sınıf öğrenci velilerinden M.A.K., okula giderek Müdür Tuncay Şahin'le konuşmaya başladı. M.A.K.'nin, küfürlü ve tehdit ederek konuşması üzerine Şahin'le aralarında tartışma çıktı. Velilerin uyarısı üzerine Müdür Yardımcısı Çağlar Karataş'ın da, müdahalesiyle olay bir anda büyüdü. Onlarca öğrenci, öğretmen ve velinin gözleri önünde, yanında getirdiği bıçağı çıkaran M.A.K., küfür ve tehditler savurduğu müdür ve yardımcısını kovalamaya başladı. Müdür ve yardımcısı okul koridorunda kaçarak canlarını kurtarırken bu durum güvenlik kameralarınca kaydedildi.

ÖĞRENCİLERİ İÇİN ŞİKAYETCİ OLMADILAR

Diğer veliler duruma müdahale edip araya girdi ve M.A.K.'yı bahçeye çıkardı. Okulun karşısında bulunan karakoldan gelen polislerce M.A.K. gözaltına alındı. Denetimli serbestlik yasasından yararlandığı da ileri sürülen M.A.K.'den, saldırıya uğrayan müdür ve yardımcısı, öğrencileri zarar görmesin diye şikayetçi olmadı. Bunun üzerine de M.A.K., serbest bırakıldı.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

 

 

 

ÖĞRETMENLERDEN TEPKİ, VELİLERDEN DESTEK

Yaklaşık 800 öğrencisi bulunan okulda yaşanan bıçaklı saldırıya tepki gösteren öğretmenler de, bugün sabah ilk iki derse girmedi. Olayı protesto eden öğretmenlere veliler de destek verdi, öğrenciler ise bahçede, "Şiddet hayır" sloganları attı. Müdür ve yardımcısı, yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Okul öğretmenlerinden Yusuf Altun da, "Balıklar yüzmeyi, kuşlar uçmayı öğrendi ama bizler barışı öğrenemedik. En ufak bir olayda, anlamadan dinlemeden gelip şiddet uyguluyoruz. Bu olayın son olması için ve tepkimizi göstermek için de ilk iki saat arkadaşlarımızla derse girmedik. Velilerimizden de büyük destek aldığımız için mutluyuz" dedi.

Olaya tanık olan velilerden Ebru Selbes, "Belindeki bıçağı çıkartıp kimseyi dinlemeden saldırdı. Çok korktuk. Ya öğretmen ve çocuklarımıza bir şey olsaydı? Bu olayların okullarımızda yaşanmamasını istiyoruz" dedi. Okul Aile Birliği Başkanı Yıldız Yatağanbaba ise, öğretmenlerinin arkasında olduklarını, bu olayları okullarında istemediklerini dile getirdi. Bu arada, okulda Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin de, çalışma başlattığı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA