Burcu Özenç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burcu Özenç / Yazar

Ölümüne Yaşıyoruz, İçimiz Rahat Olsun;

11 Ekim 2016 Salı 11:51

Bu sözlerim sizi tedirgin edebilir, üzebilir ve hatta ürkütebilir ama yaşamın en gerçek hali budur aslında. Olacağından emin olduğumuz tek şey; “ölmektir”. Doğmaktan bile emin olamadığımız kadar, "varlığı kesindir" bu soğuk acının. Bunun dışındaki her şey olasılıktan oluşur. Ve hepimiz, bu gerçeği yok saymakta uzman sayılırız. "Çünkü hep başkaları ölür". Peki siz? "Siz gerçekten yaşıyor musunuz?"

Şu anda o şahane dünyamızın üzerinde, kırk bin çeşit plan yaparken, çok kısa süre sonra altında olacağız. İnsanlar ve dünyada ki her amacımız üstümüze basıp geçecek ve biz o zaman, neler hissedeceğimizi bilmiyoruz. Bizimle gelecek tek şey, kendi içimiz. O yüzden düşüncelerinize çok dikkat edin; içinize işler, ruhunuzu oluşturur. Varlığınız tükendiğinde, geriye de sadece o kalır. Ve siz halen adımlarınızı mutlu olmak için atmıyorsanız, yaşamınıza bir Fatiha da benden olsun.

Bütün acılarınızın, pişmanlıklarınızın iyileşebilir olduğunu kabul etmekle başlayın yaşamaya. İç sesinizi dinleyin. İçinizden gelen her duyguyu yaşamaya izin verin kendinize. Yoksa yaşayan ölüler olarak gömülürsünüz; “her gün”. 

Can acınızın gerçek olup olmadığını, ayak tabanlarınızı hissetmezseniz anlarsınız. Diğer türlüsü acı değil, acıtasyondur. Ya kendinize acıyorsunuz ya da ilgisiz kalmışsınızdır. Ama sünger üzerinde yürümeye başladıysanız, gerçekten yanmışsınız! Bu yangında şunu unutmayın ki; canlı hiçbir şeyin acı yaratma kabiliyeti yoktur, onları biz çekeriz. Çünkü; “yaşamın adaleti kesindir”. Ve her canlı dünyanın bir penceresidir. “O pencereden bakamadıkça, yaşamı kendinizin sanmayın”.

***************************************************************

Kolumdaki saati atıp, doğduğum yeri bırakıp, kopup gidebilmiştim sonunda; “Çooookkkk uzaklara…” O kadar net, o kadar berraktı ki her şey… O zaman fark edebilmiştim; insanın gidebildiği en uzak yerin, aklının en derin köşesi olduğunu… Ve yaşamak istediği en konforlu yerin, bir mezarın yanı olduğunu. “Sessiz ve derin”. Bazen ayaklarımıza otlar dolanır, bazen boynumuz tutulur, ama olsun “içimiz rahat olsun”. Peki siz ne diyorsunuz?

***************************************************************

 

Sevgiyle kalın.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA