Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

Onursuz insanlar dışarı!..

28 Ekim 2015 Çarşamba 11:30

 

Bir Devletin Yok Olması Ahlaksız, Onursuz, Faziletsiz İnsanların Çoğalmasıyla Olur. Cumhuriyet Ahlak Faziletine Bağlıdır. Cumhuriyeti Sevmeyenler Ahlaksızdır! ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR. Ektiği tohumlar o kadar kuvvetli ki sevmeyenleri asla sevinemeyecek... ATATÜRK'ün manevi mirası rehberimizdir..

Ülkemizdeki yaşanan olumsuzlukların tozu dumanı ciğerlerimizi tıkadı. Duyduğunu anlayabilen, analiz edebilen her insanın hayata bağlanma enerjisi azaldı. Zihinler kısa devre yaptı! Ülkemizde, komşu ülkelerde, dünyada yaşanılan insanlık dramları insan olarak yaratılan çok kişinin nasıl canavara dönüştüğünü, derin ego tatmininin nasıl bir ruhsal bozukluğa neden olduğunun maalesef ki güzel örneğidir. Bilimsel veriler sürekli kötülüklere, huzursuzluklara, kavgalara, hakaret etmelere meyilli kişilerde yolunda gitmeyen birçok şeyin olduğunu ve acilen tedaviye muhtaç taraflarının işi bilenlere emanet edilmesi gerektiğini ifade etmektedirler. “Dibe vurmadan yukarı çıkılmaz’’ ifadesine umut bağladık artık. İnsanlık da dibe vurdu ya ötesini aramaya gerek kalmadı. Hatta dibin de dibine, çukura saplanan taraflar ruhumuzun hayatla olan bağını gün geçtikçe inceltmekte. Tıpkı hastalıklı insanlara baktığımızda sevgiden yoksun hallerinin dışa yansıması gibi… Hz.Mevlana ne güzel söylemiş; “Aşksız yaşama ki, ölü olmayasın; aşkla öl ki diri olasın”. Kelime olarak aşk sarmaşık demekmiş. Bir nesnenin bir nesneyi sarmasıymış. İnsanlar arasında birbirine duyulan duygu olarak bilinen aşk; insanın evine, işine, çiçeğe-böceğe olan bağlılığıdır aynı zamanda. Bizim ülke siyasetçilerine baktığımızda onların aşkını nasıl anlatabiliriz sizce? Onların aşkı sarmaşık ama zehirli sarmaşık. .Ruhları bozmaya, gençliği umutsuz ve mutsuzluğa sürükleyen güçlü bir duygu etrafında dönüp duruyorlar. Aşk bir nesnenin bir nesneyi sarmasıydı ya aşk, siyasilerde huzura, paraya, hileye, yolsuzluklara, koltuk gücüne sarmış durumdalar. Acilen bizim siyasilere dilaltı ilaçlarını sunsun evren! Reçetede de ilacın adı yazsın.

”Sağlıklı ruh hali” olsun. İfade özgürlüğünün bittiği, Hukuk ve Adalet kavramlarının içinin boşaltılmaya devam edildiği bu dönemde herkes şunu tekrar tekrar düşünerek hareket etmeli “Keser döner sap döner gün gelir hesap döner”. Bu ülke asla batağa sürüklenemez. Bu ülke asla bir Ortadoğu ülkesi olamaz. Bu ülkede yaşayan öyle insanlar var ki buna asla izin vermeyecekler. Bizlerde aynı grubun içinde olmaktan dolayı umutluyuz.

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir.

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! 

Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.

Mutlu Kalın

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA