Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Operasyonda çıkan şok belge!
11 Nisan 2013 Perşembe 13:51

Operasyonda çıkan şok belge!

Tekirdağ'daki El Kaide operasyonunda örgütün Acun Ilıcalı, Adnan Oktar'a saldırı planladığını gösterir belgelere ulaşıldı.

 TEKİRDAĞ Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonla yakalanan El-Kaide'nin hücre evlerinde ele geçirilen bilgisayarların şifrelerinin kırılması ile örgüt militanlarının suikast hazırlığı içinde olduğu ortaya çıktı. Polis, örgütün Acun Ilıcalı, Adnan Oktar, Koç Müzesi, ABD Büyükelçiliği ile Balat'ta bulunan Sinagog'a saldırı hazırlığında olduğunun anlaşıldığını açıkladı.


Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Afganistan'daki kamplarda eğitim gördükten sonra 2 yıl önce Çorlu'ya gelerek yerleşen bir El-Kaide örgüt üyesini takibe aldı. Yapılan tekip sonucunda El-Kaide terör örgütünün Türkiye grubunun Çorlu ve İstanbul'un Büyükçekmece İlçesi'ndeki iki hücre evi tespit edildi. Polis, örgüt üyelerinin ciddi miktarda patlayıcı madde temin ettiğini ve hedef seçtikleri yerlere bombalı eylem hazırlığında olduğunu belirleyince operasyon için düğmeye bastı.  

22 KİLO C-4 ELE GEÇİRİLDİ

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Çorlu'daki hücre evde 5 tüfek, 5 tabanca ile 8 militan, Büyükçekmece Kamiloba Mahallesi İstanbul Caddesi Yenikent Sitesi'ndeki bir dairede 4 örgüt üyesi ile birlikte, 22 kilo patlamaya hazır alarm düzeneği bulunan C-4 ele geçirdi. Tekirdağ Emniyeti Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulanan 12 şüpheliden 2'sinin Çeçen, 2'sinin Azeri kökenli, 8 örgüt üyesinin ise Türk olduğu ortaya çıktı. 


El Kaide örgütünün hücre evlerinde ele geçirilen 6 dizüstü bilgisayar ve diğer dokümanlar incelenmek üzere Terörle Mücadele Daire Başkanlığı uzmanlarına gönderildi. 


HEDEFTE ACUN ILICALI VE ADNAN HOCA DA VAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Terör Daire Başkanlığı'ndaki bilişim uzmanları, dizüstü bilgisayarların şifrelerini kırarak içindeki dosyalara ulaştı. Uzmanlar tarafından deşifre edilen bilgisayar dosyalarında, televizyon programcısı Acun Ilıcalı ile kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinan Adnan Oktar'a ait ev ve işyerlerinin fotoğrafları, istihbarat notları çıktı. Ayrıca örgüt üyelerinin bombalı eylemler için hazırlık yaptıkları Koç Müzesi, Amerikan Büyükelçiliği ve Balat'taki bir Sinagog'a ait krokiler de bulundu.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA