Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Orhan Kural o sözlerini anlattı
29 Nisan 2013 Pazartesi 14:33

Orhan Kural o sözlerini anlattı

"Hülya Avşar ile aynı konferansa davet etmişler, kabul etmedim çünkü.."

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV) Genel Başkanı Gül Karyaldız'ın Kanal T ekranlarında hazırlayıp sunduğu Söylenmez ki Söyleyesin programında Profesör. Dr. Orhan Kural'ın açıklamaları şok etkisi yarattı.
"Büyük dünyada küçük adımlar" kitabının sahibi kaşif Profesör. Dr. Orhan Kural, programda eski defterleri açıp, İzmir'de Hülya Avşar ile yaşadığı ve Türkiye'de büyük yankı uyandıran olayı anlattı.
Kural, "İzmir'e bir konferansa çağrılmıştım. İzmir Fuarı'na. Belediye Başkanı beni konferansa çağırırken bir de faks çekti. Faksa baktım benden sonra Hülya Avşar'ın ismi var. Belediye Başkanını aradım, "Teşekkür ederim, faksınızı aldım ama herhalde bu bizim bildiğimiz Hülya Avşar değil, dedim. 'O' dedi. Beyefendi dedim; konferans özel bir şeydir, konferans vermek ayrı şey, şarkı söylemek ayrı şey, dedim. Ben dünyanın en çok konferans isimlerinden biriyim. Hala kendimi o yeterlilikte görmüyorum ve kabul etmiyorum. Hülya hanım gelip burada konferans verecekse ben de çıkıp şarkı söylerim, dedim. Ertesi gün bu Hürriyet gazetesinde manşet oldu. Bütün basın beni aramaya başladı. Ardından bir kanalın haber bülteninde benden özür diledi. Ben de affediyorum dedim. O da, 'Hocam ben Türkiye'nin en tanınmış şarkıcısıyım. Yaptığım her işi en iyi yapıyorum. Şu anda Türkiye'nin en fazla vergi ödeyen sanatçısıyım, dedi. Neden ben ekonomi ile ilgili bir konferans vermeyeyim, dedi. O zaman, Manukyan var. O da çok vergi veriyor. O da mı konferans versin dedim. Ne ilgisi var dedim. Her ekonomi profesörünün bile sahip olmadığı bir konuyu konuşamazsınız, dedim. Sanata dair konuşabilirsiniz panelde konuşabilirsiniz ama konferans başka dedim. Konferansta bir konuya hakim olmanız lazım.."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA