Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ortalık bir anda savaş alanına döndü....Çok sayıda yaralı var..
11 Haziran 2013 Salı 20:26

Ortalık bir anda savaş alanına döndü....Çok sayıda yaralı var..

Taksim Meydanı'ndaki yaklaşık 50 bin kişilik kalabalığa polis biber gazıyla müdahale etti. Ortalık karıştı..

Taksim Meydanı'ndaki, taraftar gruplarının da katılımıyla artan kalabalık AKM'nin önüne ilerleyince polis müdahalesi başladı. Binlerce kişinin bulunduğu meydan bir anda gaz bulutu ile kaplandı.

Öğle saatlerinde Gezi’nin içine kadar ilerleyen çevik kuvvet ekipleri, 15 dakika sonra geri çekildi. Yeniden başlayan çatışmalar, Talimhane’de yoğunlaştı. Saat 18.40 sularında ise polis Taksim Meydanı'ndan çekildi.

Polis, barikatları kaldırmak amacıyla Taksim Meydanı'na girdi. Gezi parkına müdahale edilmeyeceği, amacın anıttaki ve AKM'deki pankartların temizlenmesi olduğu açıklandı.

Gezi Parkı’nda devam eden eylemin 15. gününde Taksim Meydanı’nda yine gerginlik yaşandı. Polis ile göstericiler arasında çatışmaların meydana geldiği meydanda gün boyunca gerginlik yaşandı. Ancak saat 18.40 sularında polisin meydandan çekilmesiyle tansiyon düştü. Şu sıralarda polis Gümüşsuyu tarafında ve AKM'nin önünde bekliyor.

Gaz bulutundan Gezi Parkı'ndaki binlerce kişi de etkilendi....Taksim Meydanı'nda çok sayıda yaralının olduğu bildiriliyor...Meydana çok sayıda ambülans sevk edildi...Meydanda binden fazla polis var...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA