Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OTİAD: Geciken ekonomik reformlar hayata geçirilmeli!
04 Kasım 2015 Çarşamba 10:39

OTİAD: Geciken ekonomik reformlar hayata geçirilmeli!

1 Kasım seçimlerinden sonra piyasalara gelen güven ortamı iş dünyasını umutlandırdı. İhracatçının gözü kulağı yeni kabinede. Tekstil sektörü de seçim sonrası oluşan güven ortamı ile hedef büyüttü.

Türkiye'nin en büyük tekstil ihracatçılarının bulunduğu Osmanbey'de seçim sonrası oluşan atmosferin ihracatçıya büyük umut verdiği görüşü hakim. Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği Başkanı İlker Karataş seçim sonrası ortaya çıkan tablonun umut verici olduğunu belirterek yeni hükümetin demokrasi ve hukukun işler hale getirmesinin birincil görevi olduğunu söyledi.

BU SONUÇ TAHMİN EDİLMİYORDU

Karataş yaptığı açıklamada MHP ve HDP'nin oy kaybedeceği Ak Parti'nin oyunu arttıracağı tahmin edildiğini belirterek şunları söyledi;

"Ama bu kadarını kimse tahmin etmiyordu.Her şeye rağmen kazananımızın aziz milletimiz olmasını temenni ediyorum. 2016 yılına yaklaştığımız şu günlerde, küresel ekonominin bir parçası haline gelmiş, reel sektörünün, sanayisinin geliştiği bir Türkiye’de siyaset, ülkenin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti yapısını güçlendirecek öneriler geliştirilmeli ve uygulamalıdır. 

YENİ YATIRIMLARIN ÖNÜ AÇILMALI

Yine  kurulacak yeni hükümetten başta tekstil ve hazır giyim olmak üzere yerli sanayinin uluslararası rekabet gücünü artıracak, yeni yatırımların önünü açacak, ihracatı, büyümeyi ve istihdamı artıracak programları acilen gündeme alarak her alanda güçlü Türkiye'nin inşasını bekliyoruz. Yeni hükümetin birincil görevi demokrasinin ve hukukun sorunsuz işler hale geldiği bir Türkiye’de ekonominin geliştirilmesi ve kaynakların çeşitlendirilmesi olmalıdır. Geciken ekonomik reformların acilen hayata geçirilmesi tüm sektörlere moral ve güç verecektir. Her zaman olduğu gibi Türkiye’nin kazanması için bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA