Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
P harfiyle başlayan rüyalar
08 Mart 2013 Cuma 10:29

P harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Paça

Rüyada paça görmek veya yemek, maddi ve manevi bütün zorlukların artacağına; donmuş paça peltesi yediğinizi görmek, işlerinizden çok fazla randıman alacağınıza işaret eder. Rüyada bir paçacı dükkanına girdiğinizi görmek, yakında zengin olacağınıza; sakatatçıdan paça kemiği satın almak ise, düşmanlarınıza üstün geleceğinize işarettir.
Paçavra

Rüyada bir paçavra satıcısının dükkanına girdiğinizi görmek, evdeki eski eşyalarınızı satıp elden çıkaracağınıza; bir yastığa paçavra doldurduğunuzu görmek, fakirlere yardım ederek sevap kazanacağınıza işaret eder.
Paket

Rüyada herhangi bir şeyi paketlediğinizi görmek, bir çok işlerin yapılması için sizi beklediğine; bir paketi açtığınızı görmek, çok kötü bir tuzağa tutulacağınıza ve size çok haince davranan kimselerin varlığına; bazı eşyaları paket yaptığınızı görmek, işlerinizden randıman alacağınıza ve her şeyin yolunda gideceğine işarettir.
Paket Taşları

Rüyada yerde serilmiş paket taşları görmek, bugünlerde size veya evinizdeki kimselerden birine kısa bir yolculuk göründüğüne; evinizden veya iş yerinizden eşyalar çıkacağına veya evinize eşyaları ile bir yolcunun geleceğine işaret eder.
Pala

Rüyada pala görmek, mücadele etmekten artık yorulduğunuza, bu günlerde işi biraz dâha oluruna bırakacağınıza; iyi niyetinizi kötüye kullanan kimselere son bir ihtarda bulunup, onları uyaracağınıza ve bu alandan çekileceğinize işaret eder.
Palabıyık

Rüyada palabıyıklı bir kimse ile karşılaşıp onunla konuştuğunu gören gurbette kimsesi varsa ondan bir haber alır veya eline beklemediği bir yerden oldukça önemli miktarda para geçer. Kendinizi palabıyıklı olarak görmek, kendinizi küçük düşürücü bazı davranışlarda bulunacağınıza ve alay konusu olacağınıza yorumlanır.
Palamut Ağacı

Rüyada palamut ağacı görmek, zengin, fakat inatçı, ancak hile ile para kazanan biri ile yorumlanır.
Palamut Balığı

Rüyada palamut balığı yemek, evinizin bereketine yorumlanır. Palamut balığı bir fakiri doyurmanıza, yardım imkanlarınızı etrafinızdakiler için kullanmaya, başkalarının rızkına yardıma olmanıza işarettir. Rüyada bir palamut balığı satın aldığınızı görmek kısmete işaret eder. Rüyada bir balık lokantasında palamut yediğinizi görmek, beklemediğiniz bir yerden büyük bir kısmete kavuşacağınıza işarettir.
Palaska

Rüyada palaska takdığınızı görmek, gireceğiniz bir spor takımında başarılı maçlar yapacağınıza veya yapanları seyredeceğinize veya askeri bir törene katılacağınıza işaret eder.
Palet

Rüyada palet görmek, deniz yolu ile bir yolculuğa çıkacağınıza veya bir ticaret heyetine katılarak dış ülkelerde bazı etütler yapacağınıza işaret eder.
Palmiye

Rüyada palmiye ağaçlan görmek, bir Ortadoğu ülkesine seyahatınıza, daha önce yaptığınız seyahat intihalarınıza hâlâ muhafaza ederek o günlerin heyecanını içinizde yaşattığınıza işarettir.
Palto

Rüyada yeni bir palto aldığınızı veya giydiğinizi görmek, hasta iseniz iyileşeceğinize; eskimiş bir palto giymek, işlerinizin bozularak, geçim darlığına düşeceğinize işaret eder.
Palyoço

Rüyada bir sirkte veya bir tiyatroda bir palyaço görmek, hayatınızda çok mutlu ve sevinçli günler geçireceğinize, sizi seven dostlarınızla birlikte neş'eli günler yaşayacağınıza işaret eder.
Pamuk

Rüyada pamuk görmek, dokuz şekilde tabir olunur Sessiz, menfaat, mal, elbise, vekar, heybet din, hayır ve makbul iş. Rüyada pamuk topladığım görmek, helal mal ile yorumlanır. Bu malı saklayan ailesi için para artırır. Yastığa ve benzeri şeylere pamuk doldurduğunu gören, evlenir. Pamuk attığını gören, biriyle kavga eder ve aleyhinde konuşur.
Pamuk Fidanı

Yıllarca kalıp meyve ağacı gibi her sene mahsul veren pamuk fidanını rüyada görmek, hayırlı, herkes için menfaat ve iyilik ister, yumuşak başlı, bilgili, iyi ahlak sahibi bîri ile; mahsuldan sonra sökülüp atılan çeşidinden pamuk fidanını görmek ise, yukarda saydığımızdan daha az huylu biri ile yorumlanır.
Pamuk Tohumu

Rüyada pamuk tohumu görmek, zorlukla elde edilen mala yorumlanır. Bir rivayete göre çok pamuk tohumu görmek, aklın karışması ile tabir edilir.
Pamukçu

Rüyada pamukçu görmek, dövüş ve çekişmeden kaçınmayan bîr kişi olarak yorumlanır. Zahmetle ve yorgunlukla para kazanan bir adamdır.
Panayır

Rüyada bir panayıra katıldığınızı görmek, kazanandın çoğalacağına, görmediğiniz yerleri gezerek yeni arkadaşlar edineceğinize işaret eder. Bazılarına göre; rüyada bir panayırda bulunduğunuzu görmek, geçici bir hastalığa tutulacağınıza veya iş hususunda çok kalabalık bir heyete hesap vereceğinize işarettir.
Pancar

Rüyada şeker pancarı görmek, sonunda çok kâr edecek bir işe gireceğinize işarettir.
Pandispanya

Rüyanızda pandispanya yediğinizi görmeniz, zengin bir ahbabınızın ziyafetine giderek, onun zenginliği ile övünmesini dinleyeceğinize, size yardımdan daha çok övünmesinin sinirinize dokanacağına, oradan fayda yerine sinir bozukluğu ile ayrılacağınıza işarettir.
Panjur

Rüyada panjur görmek, bir 6imn açıklanması dolayısıyle meydana gelecek bir aile kavgasına işaret eder.
Pansiyon

Rüyada bir pansiyonda bulunduğunuzu görmek, çok büyük bir makamdan yardım göreceğinize, uzaktan gelecek bir misafiri evinize kabul edeceğinize, veya sizin bir kısa soyunma gidip, bir pansiyonda kalacağınıza işaret eder.
Pansuman

Rüyada bir yaraya pansuman yaptığınızı görmek, işlerinizi düzeltmek için bazı çarelere başvurduğunuza işarettir. Sizin başka birisinin yarasına pansuman yaptığınızı görmek, başkalarının karışık işleri için onlara yardıma olduğunuza işaretter.
Pantolon

Rüyada yeni bir pantalon giydiğinizi görmek, çeşitli şekilde tabir olunur. Siyah pantalon, hatırlı bir kimse ile tanışacağınıza, mavi pantolon genç kimselerle dostluğa; yeşil pantolan dinine bağlı kimselerle arkadaşlığa; beyaz pantalon mutlu günler geçireceğinize, yırtık ve kirli pantalon giymek keder ve sıkıntıya işaret eder.
Panter

Rüyada panter görmek, kıskanç bir kimse ile hayat arkadaşlığı yapacağınıza, bu yüzden hayatınızın zehir olacağına; panter avladığıma görmek, sevdiğiniz bir kimse için yanlış düşüncelere kapıldığınıza, bunların aslı esası olmadığına işaret eder.
Papağan

Rüyada bir papağanınız olduğunu ve onunla konuştuğunuzu görmek, yalanda çok konuşkan ve sizi çok etkileyecek bir gençle tanışacağınıza işarettir. Papağan görmek, müjdeye ve mutluluğa yorumlanır.
Papatya

Papatya, hasta, yaşlı ve emektar bir hizmeti kadınla yorumlanır. Rüyada papatya açmış bir bahçeden veya tarladan geçtiğini görmek şüpheli bir yola çıkmaya; papatya koparıp göğsüne taktığım görmek, uzak bir yerden kötü bir haber alacağına; papatyaları toplayıp demet yapmak bir takım kötü insanlarla yüz yüze geleceğinize işaret eder.
Papas

Rüyada bir kiliseye gidip bir papasla konuştuğunuzu görmek, tövbe ve istiğfar etmenizde acele etmeniz için bir uyan olarak yorumlanır.
Para

Rüyada çok paranız olduğunu ve onları saymakla bitiremediğinizi görmek, yapmak istediğiniz bir isi tamamlayamayacağınıza, yahut çalıştığınız yerde bazı ihmallerinizden dolayı zarara uğradığınıza işaret eder. Yolda giderken yerde bir para bularak aldığınızı görmek, elinizden bir miktar para çıkacağına işarettir.
Paralı Kimse

Rüyada paralı bir kimse ilo tanışarak onunla ortak bir is kurmak istediğinizi görmek, bazı arkadaşlarınızın sizin işinizde gözleri olduğuna ve ayağınızı kaydırmaya çalıştıklarına işaret eder.
Paravana

Rüyada paravana görmek, işlerinizi herkesten gizli tuttuğunuza ve ne yaptığınızı arkadaşlarınıza hatta ev halkına bile söylemek istemediğinize işaret eder. Bu gizlilik sonunda sizin hem başarınızı, hem de kazancınızı artıracaktır.
Park

Rüyanızda bir parkta yalnız başınıza dolaştığınızı görmek, kısmetinizin her hususta açık olduğuna, çok mutlu bir evlenme yapacağınıza, evli iseniz aynı şekilde ev halkından birisini evlendireceğinize, his hayatınızda çok mutlu ve sevinçli dakikalar geçireceğinize yorumlanır.
Parmak

Bazısına göre sağ elin beş parmağı beş vakit namaza delâlet eder; baş parmak sabah namazı, şahadet parmağı Öğle namazı, orta parmak ikindi namazı, yüzük parmağı akşam namazı, küçük parmak yatsı namazı. Sol elin parmaklan ise kardeş Çocukları ile yorumlanır. Kirmisine göre; rüyada parmaklarını birbirine geçirmek fakirliğe, sıkıntı ve zorluğa işarettir. Parmaklarını birbirine değdirip yumruk yaptığını görmek, kardeşlerin bir araya toplanacaklanna işaret eder. Kimisisne göre; rüyada baş parmağının kesildiğini görmek, yola gitmektir. Şahadet parmağının kesildiğini görmek, namaza niyettir. Orta parmağının kesildiğini görmek, devlet başkanının Ölümüne işarettir. Yüzük parmağının kesilmesi, malının elinden çıkacağına, küçük parmağının kesilmesini görmek ise torununa işarettir. Ayak parmaklarım rüyada görmek İse işlerin doğru gidoceği ile yorumlanır. Gerek el ve gerekse ayak parmaklarında eğrilik görmek, işlerin aksi gideceğine; bir parmağın öteki parmağın yerinde Çıktığını görmek bir namaza diğer namaz vaktinde kıldığına işaret eder.
Pars

Kimisine göre; rüyada pars görmek, düşmanlığı açıkça bilinen bir düşmandır. Kimisine göre rüyasında bir pars öldürdüğünü veya etini yediğini gören, düşmanına üstün gelir ve malını alır. Pars dorisi, kılı ve kemiği düşmandan mal almaya işarettir. Bir parsa bindiğini gören, düşmanım kahreder ve ona hükmeder. Bir parsı arkasına alıp taşıdığnı gören, düşmanına yenilir. Onun minneti altında kalır. Rüyasında bir parsın kendisini yüklendiğini, kucakladığını ve diliyle yaladığım veya bir parsı kucaklayıp Öptüğünü görenin, düşmanı ile aralarında anlaşma olur. Kimisine gre; rüyada pars görmek, ne sadık ve ne de düşman olan bir kişi ile tabir olunur. Kimisine göre ; Rüyada pars görmek ve onunla birlikte yemek yediğini görmek, düşmandan korkmamaya işaret eder. Bir parsın kendisini ısırdığını veya pençesiyle yaraladığını görmek, düşmandan bir zarar geleceğine; yerinde veya evinde bir çok parslar olduğunu görmek, düşman yüzünden bela ve büyük zorluklar geleceğine işaret eder.
Pasaj

Rüyada bir pasaja girdiğinizi görmek, çok yönlü bir işe girerek, oldukça büyük bir kâr elde edeceğinize işarettir.
Pasoport

Rüyada pasaport alarak bir geziye hazırlandığınızı görmeniz, dış memleketlere gitmek arzunuzun çok şiddetli olduğuna, ilk firsatta buna teşebbüs ederek mutlaka bir dış ülkeye seyahat etmek istediğinize işarettir.
Paso

Rüyada bir otobüs veya tren pasosu kullandığınızı görmeniz, bir çok işlerinizin bilmediğiniz sebeplerden dolayı sürüncemede kaldığına, bunun da sizi bir takım kimselere karşı mahcup durumda bırakıldığına işarettir.
Paspas

Rüyada evinizin bazı yerlerini paspaslattığınızı görmek, hakkı yenmiş ve ezilmiş bir insanın şikayetlerini dinleyeceğinize, bu kimseyi iş hu&usunda savunmak zorunda kalacağımla işaret eder.
Pasta

Rüyada pasta görmek, müjdeli bir haber alacağınıza işarettir. Bir pastahanede pasta yediğinizi görmek, yakında bir gençle tanışacağınıza; evli iseniz hayırlı bir haber alacağınıza; bekar iseniz mutlu bir evlilik yapacağınıza işaret eder. Pasta, zorlukla elde edilen mala ve paraya da işarettir. Pasta yediğini gören bu şekilde kazandığı parayı, bu şekilde harcar. Elinde pasta olduğunu, fakat yemediğini gören, zahmetle kazandığı malı elinden çıkarmak istemez.
Pastırma

Rüyada bir pastırmacıdan pastırma satan aldığını görmek, yakında bir yolculuğa çıkacağına, uzak bir akrabadan beklenmedik bir mirasa konacağına ve zekat ve hac farzlarını bir an önce yerine getirmek için bir tenbih olduğuna tişaret eder,
Paşa

Rüyada hâlâ paşa unvaniyle çağırılan emekli bir paşa görmek, bugünlerde durumunuzun biraz bozuk olmasına rağmen, kibarlığınızı koruduğunuza; kendinizi paşa olarak görmeniz, çok gösterişli bir hayat yaşamak için çalıştığınıza işaret eder.
Patates

Rüyada patates görmek veya yemek, mal ve paraya işarettir. Rüyasında bir çok patates aldığını görmek, o yılın bolluk ve bereket içinde geçeceğine işaret eder. Aldığı patateslerin bir kısmının çürümüş olduğunu görmek, haram mala işarettir. Bir rivayete göre, elinden malının ve parasının bir kısmı çıkar.
Patavatsızlık

Rüyanızda rastgele patavatsızca konuşan bir kimse ile karşılaşmak ve onun bu gibi herzelerini dinlemek, görgüsüz ve terbiyesiz bir insanla tanışıp, ondan fayda değil zarar göreceğinize işarettir.
Patika

Rüyada bir kırda bir patikadan yürüdüğünüzü görmek, hayatınızı kazanmak için çok zor bir yol seçtiğinize ve mücadelenizin sonunda basan ile biteceğine ve rahat bir hayata kavuşacağınıza işarettir.
Patlıcan

Rüyada patlıcan görmek keder ve düşünce ile ta'bir olunur. Bazı yorumculara göre; beyaz patlıcan alan, güzelliği ve güzel ahlakı ile anılır. Eğer gördüğü patlıcan siyah ise, adı kötüye çıkar. Bir rivayete göre, nasıl olursa olsun, patlıcan görmek ahlâka işaret eder. Kimisine göre; mevsimsiz patlıcan görmek zahmetle elde edilen rızka işarettir. Rüyada patlıcan yemeği yediğini görmek, hayır ve şer, istediğine nail olmaktır.
Patrik

Rüyada patrik görmek veya patrik olduğunu görmek,sıkıntının yakın olduğuna ibarettir. Patrik gören kimse, denizde boğulmak tehlikesi içindedir. Bir rivayete göre de nimetinin elinden gideceğine delildir.
Patron

Rüyada patron görmek, yardımına başvurduğunuz bir kimsenin bundan sonra sizinle daha yakından ilgileneceğine, belki de sizi kendi işlerine ortak bile yapmak düşüncesinde olduğuna işarettir. Bir işyerinde sizin patron oluğunuzu görmek, rızkınızın bollaşacağına, işlerinizin açılacağına işaret eder
Pavyon

Rüyada bir pavyona giderek eğlendiğinizi görmek, aile arasında küçük çapta anlaşmazlıklara, evden birisinin ailenizden ayrılacağına, akrabalar arasında bazı anlaşmazlıklar çıkacağına işarettir.
Pay

Rüyada bölünen bir şeyden kendi payınıza düşeni aldığınızı görmeniz, bîr ortaklığa gireceğinize veya bir kooperatife üye olacağınıza işarettir
Pazar

Rüyada bir mahalle pazarında bulunduğunuzu ve alış-veriş yaptığınızı görmek, ihtiyaç ve sıkıntı kinde olduğunuza işaret eder. Pazardan bazı eşya alıp eve getirdiğinizi görmek, elinizden bir miktar malınızın çakacağına veya evinize bir hırsız girerek Önemsiz bazı eşyalarınızı çalacağına işarettir.
Pazarlık

Rüyada kendinizi bir şey almak için pazarlık yaparken görmeniz, darlık içinde geçen hayatınızın kısa bir zaman daha süreceğine ve sonunda bolluk ve ferahlığa çıkacağınıza işarettir.
Pazı

Rüyada pazı yemeği yediğinizi görmek, sağlığınızın endişe verecek bir durumda olmadığına, her zamandan daha çok , sıhhatli olduğunuza işarettir.
Pazu

Rüyada pazu görmek, genellikle erkek çocuklarla ta'bir olunur. Bu bir erkek oğul olduğu gibi, erkek kardeş veya yeğen de olabilir. Pazu görmek, bir rivayete gere ödenecek maddi veya manevi borçlara da delâlet eder. Pazu $an, şeref ve ünle de tefsir edilir.
Peçete

Rüyada bir lokantada veya evinizde yemek yerken peçete kullandığınız görmek, el evinde veya bankalarının iş yerinde çalışmak zorunda kalacağınıza, yabancı bir kimsenin hizmetine gireceğinize, size gösterilen güler yüzün samimi olmadığına, eğer müstakil bir işini varsa, pek verimli olmayacağına, sık sık iş değiştirmek zorunda kalacağınıza işareteder.
Pedikür

Rüyada pedikür yaptırdığınızı görmeniz, size teklif edilen işin, sizin şerefinizle mütenasip değil, sadece bir ayak içi olacağına, ve bu bu işi kabul etmeyi bir izzet-i nefis meselesi sayıp almayacağınıza, bu yüzden geçim hususunda biraz zorluk çekeceğinize, sonunda iyi bir işe girerek rahata kavuşacağınıza işaret eder.
Pehlivan

Rüyada güreşçi veya boksör veya japon güreşçisi görmek, içinde bulunduğunuz hayat mücadelesini zorlukla yürüttüğünüze, bazan kâr, bazan de zararla bilançonuzu kapattığınıza işaret eder.
Pekmez

Rüyada pekmez görmek, varlıkla yorumlanır. Pekmez satın almak, evinizden uzaktan gelecek bir yakınızın misafir edileceğine işarettir. Birisine pekmez ikram etmek, ona kazanacağı bir işi vereceğinize; pekmez içtiğinizi görmek, tatlı bir hayat geçireceğinize; bekar iseniz evleneceğinize; evli iseniz çocuklarınızdan birisini evlendireceğinize; yahut evinize çok kıymetli bîr eşya aatın alacağınıza işaret eder.
Peksimet

Rüyada bir fırından peksimet alarak yediğiniz görmek, gücünüzün, kuvvetinizin ve sağlığınızın yerinde olduğuna, her işi kolaylıkla yaptığınıza sakin bir hayat yaşayarak kimseye muhtaç olmadığınıza işarettir. Bazılarına göre; rüyada peksimet görmek, yığılmış mal ve erzak olarak yorumlanır. Bir rivayete göre de yolculuğa işarettir. Peksimet ne kadar kuru olursa o kadar iyidir.
Pelit ağacı

Rüyada pelit ağacı görmek, uzun ömürle ta'bir olunur. Pelit, aynı zamanda büyük bir kazanca ve paraya da işarettir. Bazan bu rüya avare kimselerle boşu boşuna vakit geçirip sohbet etmeye de işarettir.
Penbe

Rüyada penbe renkli bir şey görmek, çok iyimser bir kimse olduğunuza her şeye olmuş bitmiş gibi bakarak hayatı hiç umursamadığınıza işarettir. Rüyada penbe renkli bir şey görmek, hoş görü ile ta'bir olunur. Penbe renkli bir elbise veya gömlek giydiğinizi görmek veya başörtüsü veya kıravat gibi bir şey taktığınızı görmek, sıkıntı vo kederiniz olduğu halde bunların hepsini olgunlukla karşıladığınıza, bu şeylerin hepsinin bir gün nasıl olsa geçeceğine hükmettiğinize işaret eder.
Pencere

Rüyada pencere görmek, bir çok şekilde tabir olunur. Pencereye dayanmış olduğunu görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaktır. Pencereyi açtığım görmek kederden kurtulmaya işarettir. Pencereyi kapamak bu rüyanın aksiyle tabir olunur. Pencereyi yerinden sökmek ve kırmak haysiyetine noksanlık vermektir. Pencereden girmek büyüklük ve rüthe elde etmek için yolsuz işler yapmak, pencereden çıktığını görmek, kendi kusuru ile halk gözünde itibarının küçülmeğidir. Oda pencerelerinin ürerinde fazla ışık almak için ve süs olarak yaptırılan yuvarlak küçük pencereleri görmek, eş, hizmetçi ve genellikle kadın olarak yorumlanır. Başını bu pencereden çıkarmak, emanet sahibi olmayan bir kadına mal vermektir. Küçük pencereden indiğini görmek, kananı boşamakbr. Birinin küçük pencereden yanına girdiğini görmek, njr erkeğin kansı ile gizli bir ilişkide bulunmasına işarettir
Perçem

Rüyada perçem görmek, menfaat, yükseklik ve kuvvetle yorumlanır. Bazı yorumculara göre, rüyasında perçem görmek, bu perçemin güzelliği ölçüsünde bir gençle tanışıp evlenir diye de ta bir olunur. Bir rivayete göre perçem, cimrilik ve bunun aksi olan cömertlikle de ta "bir edilir.
Perde

Rüyada perde, bir çok şekilde tabir olunur. Kuvvet, zaaf, keder, örtü, ve daha başka peyler. Gerektiğinin dışı bir yerde perde çekilmiş görmek, hüzün ve korkudur. Eger bu perdenin olduğu yer fena bir yerse daha kötüdür. Perdenin kalın olması, hüzün ve kederin şiddetine ve perdenin inceliği, korkuya işarettir. Bir perdeyi yerinden çıkanp götürdüklerini görmek, o perde sahibinden keder ve korkunun yok olmasına, eger perde sahibi bilinmiyorsa, rüya sahibinin keder ve korkudan kurtulmasına işarettir. Bazı ta'bircilere göre; rüyada perde görmek, iyi huylu insanlar için Örtü, yani günahlardan ve halkın dedikodusundan kurtulmaktır. Kimisine göre; devlet adamlan için yeni perde görmek ferah ve sevince, halk için hüzün ve kedere, eski perde ise genellikle hüzün ve keder, bir rivayete göre de sevince işaret eder Kimisine göre; rüyada perde görmek, kadın tarafin-dan hüzün ve keder vermece işarettir. Dükkan kapısında asılı perde görmek, geçim yüzünden kedere, mescit ve cami kapısında perde görmek din yönünden endişeye; evin kapısında perde görmek, dünya için keder ve sıkıntıya işaret eder. Eski ve yırtık perde, keder ve sıkıntının hemen geçeceğine, yeni perde ise uzun sürecek keder ve endişeye, yukarıdan aşağıya yırtık perde, çabuk ferah ve sevince, eninden yırtık olan perde, rüya sahibinin ırzının lekelenmesine işarettir. Bir köpeğin bir perdeyi yırtüğnı gören, keder ve sıkıntısından kurtulur. Siyah perde hükümet tarafından gelecek kedere, beyaz veya yeşil perde keder ve sıkıntının geçerek hayra ulaşılacağınaişaret eder, Bir rivayete göre, korku ve endişesi olan bir kimsenin perde görmesi hayırla yorumlanır.
Pergel

Rüyada bir pergel kullanarak bir takım şekiller çizdiğinizi görmek, yeni bir eve taşınacağınıza veya evinize yeni eşyalar alarak, dekorunuzu değiştireceğinize işarettir.
Peri

Rüyada peri gören, hayal ettiği veya ulaşmak istediği bir şeye kavuşur veya uzak bir ülkeye seyahat eder.
Perdavsız

Rüyada pertavsız (büyülteç) görmek, mübalağayı seven ve olayları olduğundan daha büyük gösteren bir tabiata sahip olduğunuza işarettir. Bu bakımdan, işlerinizi daima olduğundan daha büyük çapta masraflara boğarak yürütmenizden dolayı zaman zaman müşkülata uğradığınıza, bu yüzden de kimseye açılamayıp kendi yağınızla kavrulmak istediğiniz için, çoğu kere çok zor durumda kaldığınıza işarettir.
Peruk

Rüyada saçlarınız olmadığı için başınıza bir peruk taktığınızı görmek, size uygun olmayan bir iş teklifi karşısında kalıp kabul etmediğinize, bu yüzden oldukça büyük bir sıkıntı içine düşeceğinize işaret eder.
Pervane

Rüyada pervane görmek, işlerinizin çapraşık olduğunu, kazanabilmeniz için bazı formüller uygulamanız gerektiğini, her hususta çok uyanık olmanız gerektiğini gösterir.
Pestil

Rüyada erik, dut, yahut üzümden yapılan pestil görmek, veya yemek, Anadolu illerinden birisine bir geziye çakacağınıza; yahut oralardan size bir misafir geleceğine yorumlanır. Kendinizi pestil yaptığınızı görmek, evli iseniz çocuğunuz olacağına, bekar iseniz evleneceğinize, veya yeni bir iş salıibi olacağınıza işarettir..
Peştemel

Rüyada peştemal görmek, hizmetçi ile yorumlanır. Rüyasında peştemal kuşandığım gören evine bir hizmetçi alır. Pcştemalini çıkarıp bir kenara atanın hizmetlisi varsa ayrılır, yoksa evinden bir kimse gurbete gider.
petek

Rüyada an peteği görmek, yakın akrabalarınıza yardımda bulunacağınıza; petekten bal aldığınızı görmek, bir yerden büyük bir miktarda para alacağınıza işarettir.
Petrol

Rüyada petrol görmek, yeni haberler alacağınıza; kendinizi bir petrol sahasında petrol çıkardığınızı görmeniz, bütün isteklerinizin kısa zamanda yerine geleceğine işaret eder.
Peygamber Çiçeği

Rüyasında peygamber çiçeği gö-ren ümit beslediği bütün emellerine ulaşır. Bu çiçeği toplayıp kokadığmı görmek, dünya ve ahirette makbul bir yolda olduğuna işarettir.
Peygamber Eşleri

Rüyada Peygamberimizin hanımlarını görmek, rüya sahibinin analarına, büyük analarına hayır, bereket ve çoğu kız olan evlada işaret eder. Bir rivayete göre, Peygamberimizin hanımlarım görmek hayırsızlıkla tabir olunur. Bir kimse rüyasında Hz. Ayşe'yi (ra) görse, yüksek bir mevkiye erişir. Peygamberimizin 2.ieşi Hz. Fatime'yi görmek, ev halkından veya annesi veya kızının rahatsızlığına işarettir. Bir erkek Peygamberimizin hanımlarından birini görse, bekar ise iyi bir kadınla evlenir. Rüya sahibi kız ise, kendisine uygun ve iyi huylu bir erkekle evlenir.
Peynir

Rüyada peynir görmek, helal mal ve rızkla ta'bir olunur, Taze peynir eskisinden iyidir. Kuru peynir, yolculukta ele geçecek mala; taze peynir ise rahmetsiz elde edilen çok mala yorumlanır. Rüyasında ekmekle peynir yediğini gören, yolculuğunda zahmetle biraz para kazanır. Bir rivayete göre bir hastalığa tutulup bir müddet sonra iyileşir. Taze peynir yediğini gören, büyük bir kazanca nail olur. Kimisine göre rüyada peynir görmek, rahat ve saflıkla birlikte mala, taze peynir hazır mal ilo o yılın ucuzluk ve bereketli bir yıl olacağına işaret eder.
Pezevenk

Rüyada pezevenk görmek, bulunduğu iyi bir mevkiden daha kötü bir yere atanacağına işaret eder. Pezevengin işi gücü hep kadınlarla olduğu için, ahlaken düşkün olarak kabul edilir. Rüyada pezevenklik yaptığını görmek, kazanca, zenginliğe ve refaha delâlet eder. Bir rivayete göre de, pezevenk görmek görücü bir kadınla yorumlanır.
Pınar

Suyu tatlı, parlak ve bol şekilde akan bir çeşme görmek, iyi kalbli, iyi huylu mert bir erkek île; kara sulu, bulanık akan bir çeşme de hasis, alçak bir kimse ile yorumlanır. Bir pınarın suyunun taşarak, etrafa yapildıgını görmek, o yer halkı için bir musibetin geleceğine işaret eder. Pınar suyu ve ellerini, ayaklarını ve yüzünü yıkadığını veya vücudundan bir yeri ıslattığım görmek, kederden feraha akmaya işarettir. Bir pınarın adeti üzere bir yerden akıp gittiğim ve suyunun çok bol olduğunu görmek, o yer halkı için hayır ve nimettir. Pınarın suyunun az olduğunu görmek, bu rüyanın aksiyle ta bir olunur
Pırasa

Rüyada pırasa görmek sarmıştık görmek gibi yorumlanır.
Pırlanta

Rüyada pırlanta görmek, iyi değildir. Çünkü faydasız ve süse işarettir. Bir çok pırlantası olduğunu görmek, fakirliğe işaret eder. Kimisine göre; rüyada pırlanta ile süslü mücevher görmek erkek için keder, kadın için ferahlık ve sevinçtir. Rüyada pırlanta taşı görmek veya pırlanta kaşlı bir yüzük veya pırlantalı herhangi bir ziynet süs eşyası takınmak, çok pahalı ve zevkli bir hediye alacağınıza işaret eder.
Pijama

Rüyada yeni bir pijama giydiğinizi görmek, sevdiğiniz bir kimseden hayır ve menfaat göreceğinize; pijama giymiş bir kimseyi görmek, dostlarınızdan birinin size yardımı dokunacağına işarettir.
Piknik

Rüyada piknik yaptığınızı ve bir orman veya kırda eğlendiğinizi görmek, genç ve neşeli bir grubunuz bulunduğuna, bunlar arasında fırsat bulundukça güzel vakitler geçirdiğinize ve gününüzü gün ettiğinize işaret eder.
Pil

Rüyada pil görmek hayra yorumlanır. Bir kimseye pil verdiğinizi görmek, o kimseye iş hayatında yardım edeceğinize; bir kimseden pil almak ise yardım göreceğinize işaret eder.
Pilav

Rüyada pilav yemek, iş sahasında büyük bir basan kazanacağınıza; pilav pişirdiğinizi görmek, yeni bir iş anlaşması yapacağınıza; başka bir kimseye pilav ikram ettiğinizi görmek ise, işlerinize yeni ortaklar alacağınıza işaret eder.
Piliç

Rüyada piliç görmek, hizmetçiden dogma bir çocukla ta"bir olunur. Rüyada piliç kesip yediğini görmek, hoşlanmadığı bir haber alacağına veya kötü bir göz eşiterek üzüleceğine işaret eder. Piliç sesi duymak, kötü dedikodulara yorumlanır. Bir rivayete göre, piliç eti, zengin bir kimsenin malından faydaya da işareteder.
Pilot

Rüyada pilot olduğunuzu ve bir uçağı idare ediyor olduğunuzu görmek, zekanız sayesinde her zor şeyi kolaylıkla halledeceğinize işarettir. Bir başka pilotun kullandığı bir uçakta bulunduğunuzu ve sizin de pilot kabininde oturduğunuzu görmeniz, iş ortaklarınızın da aynı şekilde çok zeki kimseler olduklarına ve sizin yokluğunuzda da işleri çok iyi yönettiklerine işaret eder.
Pipo

Rüyada pipo içtiğinizi görmek, günlerinizin bolluk içinde geçeceğine; piponuzun kırıldığını görmek, bir dostunuzla veya ev halkından biriyle aranızda küçük bir anlaşmazlık yüzünden tartışma çıkacağına işarettir.
Pir

Rüyada çok ihtiyar bir kimseyi görmek, nimetle, mutlulukla ve uzun bir ömürle yorumlanır.
Pire

Kimisine göre rüyada pire görmek, zayıf düşmana yorumlanır. Üzerinde birçok pire toplanarak her yerini ısırdıklarım gören, halk diline düşer ve bundan zarar görür. Kimisine göre; rüyada pire görmek hain, alçak, kötü sözlü bir adamla ta'bir olunur. Kendisini bir pirenin ısırdığım gören, para kazanır. Rüyada yatağında elbisesinde birçok pirelerin bulunduğunu görmek, hâin ve alçak bir adamla karısının veya ev halkından birinin ilişkisi olduğuna delâlet eder. Bir pire öldürdüğünü gören, öyle bir adamın şerrinden kurtulur.
Pirinç

Rüyada pirinç görmek, mal ile ta'bir olunur. Pirinç yediğini görmek, zahmet çekerek elde edeceği mala işaret eder. Pirinç topladığını ve bir yerde sakladığım görmek iyidir. Pişmiş pirinç görmek, çok büyük rızkla yorumlanır. Pilavın üzerine yoğurt koyduğunu görmek, iyi değildir Kimisine göre, rüyada pirinç görmek, meşakkat ve zorlukla elde edilecek mal topluluğudur. Pirinç pişirdiğini görmek, çoğalan ve artan maldır. Pirinci harman edip kabuğundan çıkardığını gören, malını kıymetlendirmek için çalışır.
pirzola

Rüyada mangalda pirzola kızarttığınızı görmek, size tavsiye edilen perhiz yüzünden bir çok yiyeceklere sadece uzaktan bakarak yetindiğiniz için, gözünüzün daima sofrada kaldığına işarettir.
Pis Böceği

Rüyada pis böceği görmek, elinden birşey gelmeyen zayıf bir düşmanla ta'bir olunur.Kimisine göre, pis böceği hayırsız kavgacı bir kadına işaret eder. Rüyasında böyle bir böcek tuttuğunu gören, böyle bir kadınla evlenir.
Pislik

Rüyada pislik görmek, pislikle oynamak, haram yoldan elinize mal veya para geçeceğine; at veya diğer hayvan pislikleri görmek, kısa bir yolculuğa çıkacağınıza; pisliğin bir yerinize bulaştığını görmek, mânâsız ve faydasız işlerle zaman harcadığınıza işaret eder.
pist

Rüyada bir uçak pisti görmeniz, gayesiz, düşüncesiz, endişesiz bir ortam içine gireceğinize, bir boşluk içine düşüp ne yapacağınızı bilemeden bocalayacağınıza işaret eder.
Piston

Rüyada bir veya bir çok pistonlar görmek, bir kimseyi işi hususunda desteklemek zorunda kalacağınız gibi, sizin de yardıma muhtaç bir durumda bulunacağınıza, yardım etmek istediğiniz kimseler için imkânlar aradığınıza işaret eder.
Pişirmek

Rüyada ateşte yemek pişirdiğini görmek, murada yorumlanır. Kor halindeki ateşte pişinceye kadar bir yemeği kaynattığını görmek, isteklerinin hemen yerine geleceğine ve halkın dilinde dolaşarak ün yapacağına işaret eder.Eger kaynatılmasına rağmen yemek pişmezse, o muradın olmayacağına işarettir. Bir şeyi pişirmek istediği halde pişmediğini görmek, teşebbüs edilen bir işin olmayacağına delildir. Bir muradın olması için, pişirilmek istenen şeyin iyice pişmesi gereklidir.
Piyao

Rüyada piyano görmek, yalan ve bâtıl sözlerle yorumlanır. Rüyasında bir piyanonun çalındığını gören ve dinleyen, yalan sözlerle vakit geçiren bir adamla tanışır. Kendisinin piyano çaldığını gören, yalan söyler veya bir yalan söz dinler.
piyaz

Rüyada bir lokantada veya bir kebapçıda yahut evinizde piyaz yediğinizi görmeniz, size yakın bir kimsenin yüzünüze gelince sizi övdüğüne, arkanızdan ise aleyhinizde söylediğine İşaret sayılır.
poliçe

Rüyada bir bankaya giderek başka bir memleketteki bir arkadaşına veya akrabasına bir miktar para göndermek için poliçe çekmek istediğini görmek, ticaret yapmak ve para kazanmak için bir kimseden para isteyeceğine işaret eder. Kendisine poliçe ile para gönderildiği halde, parayı alamadığım görmek, yapacağı ticaretten zarar edeceğine işarettir.
Polis

Rüyada polis görmek Azrail'le tasvir edilir. Bazı yorumculara göre, rüyada polis görmek şiddet ve gama işarettir. Rüyada kendisinin polis memuru olduğunu görmek, bir takını düşmanları olduğuna ve onlardan sakınması gerektiğine işarettir.
Porsuk

Rüyada derisinden kürk yapımında faydalanılan porsuk görmek, bir sevdiğinize yaptığınız vaadi unutmanın veya yerine getirememenin Üzüntüsü içinde bulunduğunuza, inkâr edemeyeceğiniz bir olayın sorumluluk ile utanç duymakta olduğunuza, lükse olan merakınızı, imkânsızlık içinde bulunduğunuzdan dolayı yerine getirameyerek üzüldüğünüze işarettir.
Portakal

Rüyada portakal soyup yediğinizi görmek, malınızdan bir kısmının elinizden çıkacağına işarettir.
Portakal Ağacı

Rüyada portakal ağaa görmek, bir çok hastalığı olmakla beraber, hoş sohbet ve iyi huylu, halka hayrı ve iyiliği dokunan, herkes tarafından sevilen biri ise kıyaslanır.
Portre

Rüyada bir ressama portrenizi yapürdığınua görmek, çok eski bir dostunuzu göreceğinize, onun haline çok üzüleceğinize işaret eder.
Postacı

Rüyada bir postacının kendisine bir mektup getirdiğini gören kimse, hayırlı bir is için bir müesseseden teklif alır.
Postahane

Rüyada postahaneye giderek mektup attığınızı veya telgraf verdiğinizi, yahut bir akrabanıza telefon ettiğinizi görmek beklediğıniz bir haberin gecikeceğine, resmi bir yerden bir tezkere alacağınıza, uzak bir akrabanızdan bir haber alarak sevineceğinize işarettir.
Posteki

Rüyada bir koyun pöstekisi görmek, beklemediğiniz bir uzak akrabanızdan yüklüce bir miras alacağınıza; bir peşteki üzerinde oturduğunuzu görmek size ya mirastan veya piyangodan bir ev çıkarak oraya takınacağınıza işaret eder.
Pota

Rüyada içinde maden eritilen pota görmek, tehlikesi kadar heyecanı da olan bir işte gününüzü geçireceğinize, kızgın ve asabi huylu kimseler arasında bulunacağınıza, bir kaza geçirmeniz ihtimalinin de söz konusu olduğuna delildir.
Plaj

Rüyada plaja giderek denize girdiğinizi görmeniz, üzüntüden ve kederden uzak bir hayat geçireceğin ile, sağlığınızın devamlı olarak süreceğine, mutlu ve güzel bir tatil geçireceğinize işaret eder.
Plaj Kabini

Rüyada bir plaj kabininde soyundugunuzu görmek, tek taraflı bir aşk mecerasına sürüklenip çok acı çekeceğinize işaret eder.
Plak

Rüyada plak satan bir mağazaya girip orada çeşitli plakları dinleyerek, bir kaç plak satın aldığınızı görmek, iş hususunda gösterdiğiniz ısrar ve inadın etrafinızdakileri bıktırmaya başladığınıza işaret eder.
Plan

Rüyada herhangi bir işiniz için planlar yaptığınızı veya çizdiğinizi görmek, düşüncesizce yaptığınız hareketlerin sofunun daima kötü olduğunu görerek, artık daha düşünceli ve planlı davranmaya karar verdiğinize ve işlerinizi bundan sonra ;âabırla ve olumlu kararlarla yürüteceğinize işaret sayılır.
Platin

Rüyada platin madeni veya platinden yapılmış kıymetli bir süs eşyası gürmek, çok değerli bir arkadaşınızın başarısını görerek onunla övüneceğinize, zengin ve dul bir kimsenin sevgi ve itibarını, itimadım kazanacağınıza, maddi olanaklarınızın yine her zamanki durumda kalacağına, iyi kalbli bir kimse ile dostluk kuracağınıza işarettir.
Prens

Rüyada bir prensle tanışmak, çok saygın bir kimse tarafından davet edileceğinize ve bu davet sonunda çok faydalanacağınıza işarettir.
Put

Rüyada put görmek, güzel yüzlü, iyi ahlâklı insanlara delâlet eder. Rüyada bir putun önünde tapındığını görmek, Allah'a (cc) karşı büyük günah işlemiş olduğuna işarettir. Eğer put ağaçtan yapılmış ise zâlim ve münafık bir kimse île arkadaşlık yapılacağına işarettir. Gümüşten ise, bir hizmetçi kadına yaklaşarak onunla sınaice dostluk kurmaya işaret eder.
Puta Tapmak

Rüyasında ağaçtan bir haça taptığım güren, kötü ve münafık biri ile arkadaşlık kurar. Bir rivayete göre, birine yalan söyleyip iftira ederek yaklaşmaya çalışır. Eğer haç gümüşten ise bir kadına layık olmadığı şekilde davranır. Eğer altından ise, istemediği bir işe başlar ve ondan zarar görür. Eğer bakırdan veya demirden İse, sadece dünya işlerinden medet umar. Eğer taştan ise kalbi taş gibi olan bir adama yaklaşarak ondan menfaat umar. Eğer topraktan ise kendisine bile faydası olmayan bir adama arkadaş olur. Bir haça ibadet ederek ona bir şey söylediğini veya onu öpüp sevdiğini görmek, kendisine hiç bir faydası dokunmayacak kişilerle konuşup dost olmaya ve onlardan sonunda zarar göreceğine işarettir, Kimisine görebu rüyayı üç şekilde ta'bir ediyor Bâtıl yalan, yalancı, hileci ve yalancı insan, Bazısına göre; rüyasında bir puta taptığını gören, nefsinin hevesine kapılarak Allah'ın (cc) rızasını unutup bâtıl işlerle uğraşır. Tabircilerden bazılarına göre; rüyada put görmek bir kadının veya çocuğun sevgisine işaret eder. Rüyada haç görmek inşam ibadetten alıkoyan şeylere işarettir. Yanında bir haç taşıdığını gören, başka bir dinde olan bir kadınla evlenir. Yahut sağır, dilsiz bir kadınla arkadaşlık eder ve öyle bir çocuğu olur. Kimisine göre; rüyada haç görmek, iyinde sebat ettiğine delâlet eder. Bir bacı kırdığım, yahut onu sürüklediğini gören, yüksek bir raenzüe erişir, düşmanlarına üstün gelerek onların şerrinden emin olur. Rüyada haç görmek bir rivayete göre güzel; boylu poslu, akıllı bir kadına ve başka bir rivayete göre de, ahmak ve kibirli bir kadına delâlet eder. Uüyada bir haç satın aldığım görmek, eğer aldığı haç kıymetli bir şeyden yapılmıy ise, güzel bir kadına, değilse, çirkin ve ahlâksız bir kadınla evlenmeğe yorumlanır
püskül

Rüyada püskül görmek, şüphe ile kazanılan bir mala işaret eder.
Pul

Rüyada posta veya damga pulu görmek, uzaktan hayırlı bir haber alacağınıza veya mahkemede bulunan bir davanızın lehinize sonuçlanacağına işarettir. Pul tdplayıp kolleksiyon yaptığınızı görmek, size bir takım angaryalar yükleyerek, zamanınızın bir kısmını elinizden alan komşularınız olduğuna işaret eder.
Pulluk

Rüyada pulluk görmek, çok karışık bir işe girişerek üstesinden geleceğinize, arzularınızın yerine geleceğine işaret eder.
Puro İçmek

Rüyada puro içtiğinizi görmek veya puro içen bir kimse ile karşılaşmak, etrafa karşı her işinizin yolunda olduğunu gösterdiğinizi, hakikatte işlerinizin hiç te umduğunuz şekilde yürümediğini ve mutlaka bir desteğe ihtiyaç olduğunu gösterir.
Pusula

Rüyada yön gösteren pusula görmek, büyüklerin yaptıkları nasihatlan dinlediğiniz takdirde doğru yolu bulacağınıza ve o nisbette faydalanacağınıza işaret eder. Gemi pusulası görmek, ilim adamı, hâkim, vaiz, kılavuz ile tabir olunur. Geminin pusulasını iyi bir şekilde işler görmek, o yer halkının, ilim adamlarının, hâkiminin işlerine adaletle devam ettiklerine; halkı kötü yola düşmekten muhafaza edip, doğru yola getirmeğe; pusulayı bozuk ve işlemez bir halde görmek, bu rüyanın aksiyle yorumlanır. Bir gemi pusulası satın aldığını görmek, ilim adamlarının halka rehberlik edeceklerine, onlara doğru yolu göstereceklerine,pusulayı sattığını görmek vaaz ve nasihate kulak vermeyip, kötü yolu seçeceğine, bir pusulayı tamir ettiğini görmek, işlerini yoluna koyacağına işaret eder.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA