Banu Tansel / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Banu Tansel / Yazar

Pampam ve Raket’in Büyülü Bahçesi

13 Ağustos 2016 Cumartesi 22:11

Miletçe bunalımlı günlerden geçiyoruz. Aldatıldık, istismar edildik ve kuşatıldık.

Hepimizin psikolojisi bozuldu...güvenimizi kaybettik.

Ama yinede yaşamaya devam edip güzel ayrıntılarla mutlu olmasını bilen muktedir insanlarız.

Mutluluğun aranılacak değilde yaratılacak bir durum olduğunu biliyorum ve buz yüzdende mutlu bir insanım.

Hayat felsefeniz böyle olunca fazla mutsuz kalma lüksünüz yokJ...çünkü ayrıntılarda saklı kalmış güzellikler ile mutlu olabiliyorsunuzdur.

Bugün size bir mutluluk hikayesi anlatmak istiyorum dudaklarınıza bir gülümseme gelsin diye.

Bir amacı yok çıkarılacak bir ders de yok sadece gülümseyebilmeniz için.

Bu hikaye, Pampam ile Raket’in hayal bahçesi ile ilgili. Onlar popalarına insan ruhu kaçmış, çok iyi eğitim almış, kuzudan bile daha uysal iki Golden Retriever. Sahip anneleri olan şahane kadın ise benim arkadaşım ve o da mutluluğu yaratabilen büyülü kadınlardan. Sanırım biz bu yüzden arkadaşız.

Sahip anne,bir akşam üstü beni Pampam ile Raket’in büyülü bahçesine davet etti. Yeni taşındığı evinin bahçesini ‘küçük ve boş bir alan’ olmaktan çıkrıp bir rüya bahçesi yapmış. Eski bir karyoladan masalsı bir taht, kocaman bir şemsiyeden ‘mihrace köşesi’, bambular ve nazar boncukları, hele okyanusun kıyısında beyaz bir kumsaldaymışsınız hissini veren o hamak ile bir hayal dünyası yaratmış arkadaşım.  Dekorasyon muhteşem, antikayı ve eskiyi sentezlenip yeşil çimenlerin üzerinde bir dünya kurulmuş adeta.

banu2-002.jpg

Fonda, John Lennon, “Imagine” diyordu.

Imagine all the people

“Hayal et bütün insanların”

 
living life in peace...

“hayatı barış içinde yaşadığını” 

Buz gibi limonalarımızı içerken her kez mutluydu. Pampam, Raket ve ben çimenlere uzandık hatta biraz boğuşup yuvarlandık. Sahip anne bize gülümsüyordu.

banu1-001.jpg

Pampam ve raketin bahçesi, o sitenin kişiliğini ortaya koyan naif bahçelerinden biriydi çünkü sahip anne mutluluğu yaratabiliyordu. Yaşam alanlarımız ruhumuzun yansımasıdır, sizin nasıl bir insan olduğunuz ortaya koyar. Sahip anneye, rakete ve pampama ruhlarının güzelliklerinden dolayı teşekkür ederim.

banu7-001.jpg

banu8.jpg

 

YORUMLAR
Huzur yuvasi
Ozge kurt
Sahane bir huzur yuvasi. Mutlu olmayi basarabilen nadir insanlardan birinin yarattigi, sahane bir enerji bahcesi diyebilirim. Fotograflara bakmak bile cok iyi geldi
14 Ağustos 2016 Pazar 15:44
176.41.69.188
Hayatın anlamını yakalamak
Azmi Öz
Gördüğüm en güzel manzaradır. Bunu yapabilmek ancak hayatın anlamını mükemmel yakalamış süper kişilik gerektirir. Tebrik ediyorum. Bu güzelliği bizlerle paylaştığınız için sizlere de teşekkür ediyorum.
14 Ağustos 2016 Pazar 12:36
78.179.102.195
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA