Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Perinçek neden cezalandırıldı?

10 Ocak 2015 Cumartesi 19:17

1960’ların sonlarından 2015’e uzanan hemen hemen 50 yıllık bir sürece baktığımızda; solda ayakta kalan tek figür olarak Doğu Perinçek’i görüyoruz.

Onun fikirlerine katılmadığım yönler olmuştur. Hatta eylemlerinden bazılarını da eleştirmişimdir. Bunların başında da Türk ordusuna her şartta sahip çıkması gelmiştir.  

Bunca eleştirilmesine, hatta yok edilmek istenilmesine karşın Doğu Perinçek yerli kalarak Türkiye Cumhuriyeti’ni savunan en önemli hareketin lideri olmayı başarmıştır. 

1970’lerde daha etkili hale gelen Perinçek ve Aydınlıkçılar, ağır baskılara hatta kanlı saldırılara direnmesini bilmişlerdir. Bugün de artık dünyada kendilerinden söz ettirecek hale gelmişlerdir.

İzleyebildiğim kadarıyla Ortadoğu ülkelerinden Çin’e, İran’dan Rusya’ya kadar büyük Avrasya coğrafyasında Aydınlıkçıların bağlantıları vardır. Bunlar, Kemalist Türkiye Cumhuriyeti kavramını, bugün Amerikan emperyalizminin tehdidi altındaki birçok ülkeye direniş seçeneği olarak sunmaktadırlar. Ve belirtelim ki birçok ülkede Doğu Perinçek etkili bir siyasetçi olarak da kabul görmektedir.

 

ERMENİCİLERE DİRENDİ

O, Türkiye’nin önüne 2015’te büyük bir sorun olarak konulacağını bildiği “Türkler Ermenilere soykırım yaptı!” iddialarına karşı dünya çapında bir direnişi 10 yıl önce hayata geçirdi. “Talat Paşa Komitesi” adında bir sivil toplum örgütü kurdu. Bu komite ile 2005 yılında İsviçre’ye giderek, “Türklerin Ermenilere soykırım yaptığı, emperyalist bir yalandır!” dedi.

Avrupa ayağa kalktı, İsviçre yerel mahkemesi Sayın Perinçek’e ceza verdi. Perinçek, davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıdı. AİHM, Perinçek’in çıkışını  düşünceözgürlüğü kabul ederek cezalandırılamayacağına hükmetti. Bu  beraat kararını beğenmeyen İsvicreAİHM’e başvurarak davanın genel kurulda görüşülmesini (temyiz) istedi. 

Bu arada, İngiliz aktör GClooney’le evlenen ünlü ve güzel avukat Amal da Perinçek’i cezalandırmak için karşı tarafın avukatlığını üstlendi.

 

GİDEMEYECEK

Yani bir tarafta Türkiye’nin onurunu, tarihini, milli kimliğini savunan tek başına kalmış bir Doğu Perinçek var; karşısında ise dünyanın en güzel kadınlarının da aralarında bulunduğu uluslararası güçlü bir baskı grubu… Bunlar; Türkiye’yi suçlu çıkartabilmek için öncelikle Doğu Perinçek’i susturmaya çabalıyorlar.

Şimdi geriye dönüp 2008 yılına gidelim. Nevruz günü, PKK’ya mesaj gönderir gibi, zamanın polisi Aydınlık’ı, Ulusal Kanal’ı basıyor. Doğu Perinçek’i azılı suçlu gibi derdest ediyorlar. Ve bir daha çıkartmamak üzere Silivri zindanına tıkıyorlar.

Uzatmayalım: Kendisini Ergenekoncu (darbeci) göstererek “ağırlaştırılmış müebbed” cezası verdiler.  Yani, idam cezası kaldırılmamış olsa idam edecekler…

Yetmedi… Mahkeme sürecinde 4 ayrı cezadan 34 yıl 4 ay ceza daha bindirdi malum yargı

Ona kumpas kuranlar, ancak ölüsü çıkar zindandan, diye birbirlerine çak yaptılar.

***

Ne yaptı Doğu Perinçek? Kimi öldürdü, nereyi bombaladı?

Yetmedi, akademisyen oğlunu bile uyduruk gerekçelerle içeri tıktılar… Çünkü o da Sovyet belgelerindeki Ermeni gerçeğini araştırıyor; emperyalist yalanları çürütüyordu. 

Belli ki uluslararası güçlü odaklar Perinçek ailesinin ezilmesi istemişti.

Bırakalım Avrasya seçeneğini, kumpasa uğrayan Türk ordusuna sahip çıkmasını…  Aldığı cezada, Perinçek ailesinin Ermeni soykırım yalanına direnmesinin büyük etkisi olduğunu düşünmüyor musunuz?

Şu rezalete bakar mısınız: Doğu Perinçek bu milletin namusunu savunuyor; bu millet adına karar vermeye ant içmiş bazı yargıçlar o kişiyi ezmek için elinden geleni yapıyor.Lakin kumpas o kadar açık ki sonunda Anayasa Mahkemesi karar veriyor; ParalelcilerErgenekon mağdurlarını serbest bırakmak zorunda kalıyorlar.

***

Şimdi; Doğu Perinçek’in bütün dünyaya “Ermenileri katlettiğimiz iddialarınız yalandır!” demek için önünde büyük bir fırsat var. Kendisi 28 Ocak’ta AİHM’de görülecek davaya katılıp fikirlerini dünya medyasına iletebilecektir. Ve eminim ki bütün dünya onun ne demiş olduğunu duymak isteyecektir. Ama işte bunu engellemek için onu darbeci gösterip idama eş ceza verdiler. Anayasa Mahkemesi kararı ile serbest kaldı ama o yurt dışına çıkamıyor. 

-Efendim kaçar!

-Hepiniz kaçarsınız da (ki kaçtınız) benim bildiğim Perinçek yine kaçmaz! 

Yargıtay  eğer Sayın Perinçek’in yurt dışı çıkış yasağını kaldırmaz ise Paralel Yargı ile hatta malum diaspora ile bağlantılı olduğu aklımıza gelebilecektir. 

Öyleyse: Bırakın onu… Siz yapamıyorsunuz bari o yapsın. Bu milletin kişiliğine yöneltilen en ağır hakarete, bir bilen olarak o cevap versin. 

 

 

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA