Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Peugeot 2008 DKR’de cesur teknik seçimler
09 Temmuz 2014 Çarşamba 15:33

Peugeot 2008 DKR’de cesur teknik seçimler

2008 DKR şaşırtıcı dış görünüşüyle zihinlerde iz bırakmıştı.Peugeot-Total Ekibi nihayet bu yarış canavarının mekanik ve iç aksamının üzerindeki örtüyü de kaldırdı. Bu kaslı aslan önümüzdeki Dakar rallisinde iki tekerlekten çekişli versiyonuyla 4x4’lerle b

Kum tepeleri, dağlar, nehirler, kanyonlar, aşırı sıcaklar, tuz çölü, kırılgan topraklar, fesh-fesh… İşte 2008 DKR’yi önümüzdeki Dakar rallisinde bekleyen eğlencelerden birkaçı. Bu müthiş mücadeleden başarıyla çıkmak için Peugeot-Total ekibi son derece cüretkâr bir teknik seçim yaptı.

Peugeot Sport Direktörü Bruno Famin « Le Mans 24 Saat yarışında yaptığımıza benzer şekilde, yenilikçi bir konseptten yola çıkmayı kararlaştırdık. Çöl rallisinde esas mesele 4x4 mü yoksa sadece iki tekerden çekişle mi mücadele edeceğimize karar vermemiz oldu. Yaptığımız analizden sonra, son derece ilginç avantajlar sunan iki tekerden çekiş konseptini optimize etmeyi seçtik» dedi. Dakar’ı kazanan ilk dizel motorlu arkadan itişli araç ünvanını almak için son derece cesur ve çarpıcı bir yaklaşım.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA