Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

PKK asimilasyonu

14 Mayıs 2013 Salı 00:05

Bugün geldiğimiz noktada, Türkler ciddi bir tehdit altındadır.

Bu tehdit; Kürtçülerin Türklere uyguladığı asimilasyondan kaynaklanıyor. Yani; PKK'cılar; silah zoruyla Doğu'daki Türkleri Kürteştiriyorlar.
Kendisine sorarsanız hemen "Te Ce, Kürtlere asimilasyon uyguladı!" derler

Ama ağızlarını her açtıklarında "Türkiye'de 20-25 milyon Kürt" ten söz ederler.

Eğer Türkiye; Kürtleri yok etti ise; bu 25 milyon Kürt var iddiası yalan...

Eğer 25 milyon  Kürt var ise bunların asimilasyon iddiası yalan...

VATAN NEREDE?

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş; "Kürtlerin vatanı parçalandı!" diyerek, Türkiye'yi o parçalardan birisini (Kuzey Kürdistan???) işgal etmekle suçluyor.

Bu görüş;  1975'ten sonra İsmail Beşikçi'nin komplocu iddialarına dayanan bölücü Kürtlerin geliştirdiği bir teoridir.

Demirtaş'a soruyorum: Hangi kaynakta yer alıyor Kürtlerin vatanı? Ve neresidir? Çiz bakalım şunun sınırlarını; tarihten ispatını yaparak...

Gerçek şudur: Kürt aşiretleri tarih içinde İran-Türkiye hattındaki dağlık bölgelerde göçebe olarak yaşadılar. Bir devlet olarak da ortaya çıkamadılar.  Bölgede egemen olan devletlerin yönetiminde; çoğu zaman da paralı asker gibi çalıştılar. Yani İran'da Fars nüfusu ile, Anadolu'da Türk nufus ile kıyaslanacak bir ağırlığa hiçbir zaman sahip olmadılar.

TÜRKMENLERİ ASİMİLE ETTİLER

Kürtler; merkezden ve denetimden uzak alanlarda yaşadıkları için de asimilasyona uğramadılar.  Tam aksine, 16. Yüzyıl'ın ilk çeyreğinden başlayarak Kürtler; bazı Kızılbaş Türk boylarını asimile ettiler. Bu dönemde Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim'in paralı askeri oldular. Kızılbaş Türkmenlere karşı Osmanlı'nın kılıcı gibi hareket ettiler.

Yüzyıllarca süren bu baskı, kırım yüzünden birçok Alevi Türkmen, Kürt elebaşılarla anlaşmak için dilini terk edip Kürtçe öğrenmek zorunda kaldı. Bugün Kürt Alevisi diye tanıtılan kesimin yüzde 99'u işte bu asimile edilmiş Türkmen çocuklarıdır.

Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler, "Anadolu Aleviliğinin Kültürel Kökeni TÜRK ALEVİLİĞİ" isimli kitabımızda; yine "Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği" isimli eserimizde yer almaktadır.

KILIÇDAROĞLU TÜRK'TÜR

Kürtçüler; Türklere karşı asimilasyoncu zihniyeti bugün bile devam ettiriyorlar. Hem  Ahmet Türk hem Selahattin Demirtaş bu amaçla CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu "Kürt!" gösterdiler.  Kılıçdaroğlu'nun Kürt olmasının hiçbir mahzuru yoktur ama gerçek öyle değildir. Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin de açıkladığı gibi Horasan Erenleri soyundan gelme bir Türkmen çocuğudur. Kendisi atalarının Seyyid Mahmud Hayrani'ye dayandığını açıklamıştır.  Mahmud Hayrani, Hacı Bektaş Veli'nin çağdaşı olup Anadolu'yu Türkleştiren inanç ve fikir önderlerinden birisidir. Bunlar Babalılar denilen Anadolu'daki ilk Alevilerin liderleridir. Bu yüzden zamanla takip altına alınmışlar; sürülmüşler veya katledilmişlerdir. Bir kısmı da yandaşlarıyla birlikte Dersim dağlarına sığınmıştır.

DERSİM'DE KÜRT YOKTU

16. Yüzyıl'dan başlayarak Doğu'da Osmanlı işbirlikçisi Kürtlerin saldırılarına uğrayan Kızılbaş Türkmenler; canlarını buradaki dağlara sığınarak kurtardılar. Kürtler; Dersim bölgesine ancak 1515'te, Yavuz Sultan Selim'in ordusu içinde Bıyıklı Mehmet Paşa'nın paralı asker olarak geldiler. Ve asla Kemal Kılıçdaroğlu'nun dedelerinin yaşadığı yerlere çıkamadılar. 1890'lardaki nüfus sayımı da bunu açıkça göstermektedir.

Gerçek bu iken BDP'liler inatla Dersimlileri Kürt göstermeye çabalıyorlar.

Bugün Türklük, Türkiye'de PKK asimilasyonunun tehdidi altındadır. Doğu Anadolu'da azınlıkta olan Kürtçüler; şimdi silahla, psikolojik ve ideolojik savaşla bölgeyi baştanbaşa Kürtleştirmiştir. Buna; iktidarın Kürtçü yaklaşımı da yardımcı olmuştur. 

Asimilasyonca BDP'yi bu ırkçılıktan cazgeçmeye çağırıyorum.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA