Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Polis, Fatih Terim’i de dinledi mi?

09 Ocak 2015 Cuma 13:13

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim önceki gün 23. Uluslararası Antrenör GelişimSemineri’nde resmen bombaladı. Fatih hoca söylediklerinde haksız mıydı? Elbette ki,sonuna kadar haklıydı. Türk futbolu son zamanda öyle kötü bir devir geçiriyor ki, gemi batarsa, hep söylediğimiz gibi geminin içinde olan herkes batacak. Fatih Terim’in projelendirdiği yeni yabancı sayısı, Türk futbolu için kurtuluş olabilecek gibi. Her ne kadar yabancı sayısı serbest bırakılsa da, getirilen mali kriterleri kimsenin yerine getirebileceğini sanmıyoruz.

Emniyetin dinleme olayına gelince… Fatih hocanın konuşmasından önce toplantının yapılacağı Haliç Kongre Merkezi’nde bomba araması yapıldı ya, hani “İstanbul Emniyeti, Fatih hocanın gündemi bombalayacağını önceden haber alıp arama yaptı” diye espri yapalım dedik. Şaka bir yana, Türk futboluna yön veren tüm paydaşlar, TFF, Digitürk, Kulüpler Birliği, hakemler, spor medyası, Türk futbolunun daha parlak olması için el ele verip, doğruyu bulmalı, diye düşünüyoruz.

İnsani Yardım Vakfı’nın Suriyeli kardeşlerimiz için düzenlediği anlamlı bir kampanya var. Ayakları çıplak, aç ve neredeyse çıplak bir çocuğun fotoğrafının kullanıldığı afişlerde, “Fotoğraftaki 6 eksiği tamamlayın” denilerek, 30 TL’ye bot, 40 TL’ye mont, 10 TL’ye atkı-eldiven, 20 TL’ye battaniye, 5 TL’ye bebe bisküvisi, 20 TL’ye de mama alınabileceği vurgulanıyor. Hani, Fatih Terim hocamızın önceki günkü bombalamasından sonra Türkiye Futbol Federasyonu da Türk futbolu için boş bir stat fotoğrafı çekip, “Bu fotoğraftaki 6  eksiği tamamlayın” dese, aklınıza neler gelirdi?

1) Hoşgörü

2) Seyirci

3) Rakibe saygı

4) Profesyonel yönetim

5) Centilmenlik

6) Küfürsüz tezahürat

 

KLÜP NASIL YÖNETİLMEZ?

Bizdeki spor kulüplerinin en büyük sıkıntısı, dernekler kanunuyla milyon dolarlık işletmelerin yönetilmeye çalışılması. Hiç bir şirket yönetimi, 1 yıl içinde 3 kez genel müdürünü değiştirmezken, Ünal Aysal zamanında, 1 yılda 3 kez teknik direktör değiştirilmesin, ömrümüzün sonuna kadar hatırlayacağız. Bizdeki kulüplerin şimdikinden daha iyi yönetilebilmesi için en doğru şey, mevcut yasaların değiştirilmesi ve kulüpleri yönetenlerin, 20 yıl sonra gelecek paraları bile çarçur etmesinin, önüne geçilmesi olacaktır.

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA