Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Protesto etti diye kovuldu
08 Mayıs 2013 Çarşamba 14:45

Protesto etti diye kovuldu

Belediyenin yan kuruluşunda çalışan mühendis, akil insanları protesto ettiği için işinden oldu

AKİL İnsanlar Heyeti'nin Marmara Bölgesi Grubu'nun geçen 19 Nisan'da İzmit'e yaptığı ziyaret sırasında, eline bayrak alarak heyeti  protesto eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yan kuruluşu Kent Konut A.Ş.'de görevli elektrik mühendisi Ali Yıldız, bu nedenle işine son verildiğini öne sürdü.

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu'nun Deniz Ülke Arıboğan başkanlığındaki üyeleri Mithat Sancar, Levent Korkut, Ahmet Gündoğdu, Ali Bayramoğlu, Mustafa Armağan, Yücel Sayman ve Hülya Koçyiğit, 19 Nisan tarihinde katıldığı İzmit ziyaretleri sırasında bir grup protesto gösterisi yaptı. Protestocularla birlikte bayrak açan elektrik mühendisi Ali Yıldız'in yaklaşık 6 yıldır çalıştığı Kocaeeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kent Konut A.Ş.'deki iş akdi feshedildi.


Akil İnsanlar Grubu'nun geldiği gün izinli olduğunu, buna rağmen protestoda bulunduğu gerekçesiyle işten atıldığını iddia eden Ali Yıldız şunları söyledi:

"Protestoya katıldığım için işten çıkardılar. Başka bir gerekçe yok. Ben o tarihte izinliydim. Akil İnsanlar Grubu'nun İzmit'te olduğunu öğrendim. Elime Türk bayrağı alarak Akil İnsanlar Grubu'nun bulunduğu otelin önüne gittim. Çıkışlarında Türk bayrağını açarak protesto ettim. Daha sonra bana tebligat göndererek işime son verdiler. Böyle bir haksızlık karşısında hukuki haklarımı aramak için mahkemeye başvurdum. Kocaeli İş Mahkemesi'ne giderek işe iade davası açtım."

Belediyenin yan kuruluşu olan Kent Konut yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA