Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
R harfiyle başlayan rüyalar
08 Mart 2013 Cuma 10:27

R harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Rakam

Rüyanızda herhangi bir yere yazılmış birtakım rakamlar görmeniz, işlerinizde bazı pürüzler olduğunu ve bundan sonra işinizi zararla kapatacağınızı gösterir. Rakamların her sayısının başka bir yorumu olduğu için bunlara ayrı ayrı bakmak gerekir.
Resim

Rüyada resim görmek, gurbette olan bir yakınınızdan haber alacağınıza veya yakında ona kavuşacağınıza yorumlanır. Bilmediğiniz tanımadığınız bir kimsenin resmini görmek, bu günlerde bir iş teklifi alacağınıza işarettir. Bir manzara veya çiçek tablosu ve basılmış bir resmini görmek, yakında bilmediğiniz bir memlekete yapacağınız yolculuğa işarettir.
Rüzgar

Rüyada rüzgar görmek çeşitli şekillerde tabir olunur. Kimisine göre rüyada rüzgar görmek 5 şekilde yorumlanır: Yolculuk, sevinç, hayatta değişiklik, evlenmek, doğum. Rüyada lodos rüzgarı, hayatının akımının değişeceğine; poyraz rüzgarı, şiddetli bir sevgiye; sam rüzgarı hastalığa ve sıkıntıya; güney rüzgarı, sevinç ve mutluluğa yorumlanır. Bazende şiddetli rüzgar estiğini görmek, o yer insanlarına korku vereceğine, ağaçları kökünden sökecek derecede kuvvetli rüzgar estiğini görmek ise, yine o yer halkına salgın bir hastalık, kıtlık gibi bir bela bir musibet geleceğine yorumlanır. Kimisine göre sam rüzgarı yani sıcak rüzgar görmek yakıcı hastalıklara ve soğuk kış rüzgarı görmek, soğuk hastalıklara ve orta derecede esen rüzgarı görmek ise, sağlığa; ağaçları çiçek açtıran bahar rüzgarı görmek ise o yer halkının iyi haline işarettir. Rüzgarın kendisini sürüklediğini görmek, uzun bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuktan ona menfaat ve iyilik geleceğine işaret eder. Bir başkasına göre de şiddetli bir rüzgarın kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını görmek o kişi için iyiliğe ve hayra yorulmaz. Rüzgarla havalandıktan sonra tekrar yere indiğini görmek, hasta olup tekrar iyileşeceğine yorumlanır. Rüzgara bindiğini görenin mertebesi yüksek olur. Rüzgar görmek 8 şekilde yorumlanır: Müjde, sözün geçmesi, mal, ölüm, azap, hastalık, iyileşme ve rahatlık.
Rahip

Rüyasında rahip olduğunu gören sapık bir iş yapar. Bir rivayete göre caiz olmayan şeyleri yaparak bunu adet etmekte inatçılık yapar. Rüyada dindar bir kimsenin kendisini rahip olarak görmesi, Allah'ın (C.C) ona korku huşu vereceğine yorumlanır. Bazı tabircilere göre rüyada rahip görmek, Allah'tan korkan bir kimse olarak tabir olunur.
Rahibe

Rüyada rahibe görmek, dünya zevklerinden artık usanç getirdiğinize, bundan sonra bir köşeye çekilerek ibadetle meşgul olacağınıza yorumlanır. Rahibe ile konuşmanız veya onu bir mabette ziyaret etmenizi görmek, bir arkadaşınızla aranızın açılacağına ve bunda üzüleceğinize yorumlanır. Rahibe ile bir konuda tartışmanız ise ev hayatınızda bazı geçimsizliklerin olduğuna, fakat yakında bütün bu olayların hepsinin düzeleceğine işarettir.
Radyo

Rüyada radyo görmek, uzaktan bir haber alacağınıza ve bu haberle sevineceğinize işarettir. Radyodan müzik dinlemek ise, çok sevdiğiniz bir arkadaş veya sevgili ile geçireceğiniz mutlu günleri ve bazende hiç sebepsiz duyacağınız üzüntüyü gösterir.
Reçine

Rüyada reçine görmek, bir bina yaptırmak istediğinize işarettir. Reçine zaman ifade eder, bu bakımdan uzun zaman bir işin peşinde olduğunuza ve sonunda o işi yapmayı başaracağınıza delildir.
Reis-i Cumhur

Rüyada Reis-i Cumhur sarayına giderek onunla tanışıp konuştuğunu görmek, devlet kapılarının kendisine açık bulunduğuna, her işinde kolaylığa uğrayacağına ve eğer memursa mevkiinin yükseleceğine, tüccarsa karının artacağına, halktan biri ise işlerinde kazancının artacağına, ev kadını ise eşinin kendisine sevgi ve inancının artacağına işaret eder.
Revani

Rüyada revani yemek, uzun bir yolculuğa veya çok hayırlı bir ahber işiteceğinize yorumlanır.
Rey

Rüyada herhangi bir seçim için bir sandığa rey pusulası attığını görmek ailesi tarafından kendisinden istenen bir şeyi yerine getirmeye çalışacağına, çocuklarının isteklerini yapmaya gayret edeceğine işarettir.
Rıhtım

Rüyada bir rıhtım kenarında bulunduğunu görmek, yakında bir deniz yolculuğu yapacağına veya deniz yolu ile bir yolcusunun geleceğine yorumlanır. Bazılarına göre, rüyada liman ve rıhtım görmek, tedbirli bir eşe, kuvvet ve rahata yorumlanır. Bir geminin rıhtımda durduğunu gören, yolculuk etmek istiyorsa, gidemez. Bekar ise tedbirli bir kadınla evlenir. Evli ise ve yolculuk yapmak niyetinde ise vageçer. Bir geminin liman içinde durduğunu gören, rahat ve selamete erişir.
Roman

Rüyada bir roman okuduğunuzu görmek, yeni bir maceraya atılmayı veya bir yolculuk yapmayı düşündüğünüze yorumlanır. Bir kütüphanede roman görmek, işlerinizin bu günlerde iyi gitmediğine ve düzeltmek için çareler aradığınıza; bir kitapçıdan bir roman satın aldığınızı görmek, iş hususunda bazı yeni kararlar uygulamak istediğinize işarettir.
Rosto

Rüyada bir lokantada rosto yediğinizi görmeniz, bir iş hususunda sizinle anlaşmak isteyenlere olumsuz cevap vereceğiniz, bu günlerde çok katı bir ortam içinde bulunduğunuzu, çok sıkıntılı olduğunuzu gösterir.
Ruh

Rüyada ruh çağırdığınızı görmek, sizi ilgilendirmeyen bazı işlere karıştığınızı, bu tecessüsünüzün size hiçbir yararı olmadığını gösterir.
Ruj

Rüyada ruj görmek, bir kadının dudaklarına ruj sürdüğünü görmek, bir yakını tarafından kendisine yalan söylenerek aldatılacağına; bir kadına ruj hediye ettiğini görmek, sevdiği bir kimse için bazı hediyeler alacağına; kendi dudaklarına ruj sürdüğünü görmek, yakın bir kimsesi tarafından sevindirileceğine yorumlanır.
Rozet

Rüyasında rozet görmek büyük bir devlet adamı ile yorumlanır.Yakasında rozet olan bir kimse ile konuştuğunu görmek, bir devlet adamından yakında fayda göreceğine, kendisine verilen bir rozeti yakasına taktığını görmek büyük bir işe atanacağına işarettir.
Röntgen

Rüyada bir azanızın röntgenini çektirdiğinizi görmeniz, herkese karşı hakiki yüzünüzü göstermediğinize ve sahte tavırlar takındığınıza işarettir.
Rüşvet

Rüyada bir kimseden rüşvet almak veya rüşvet vermek, etrafınızda olan alış-verişlerinizin intizamını kaybedeceğine, hareketlerinizde dengesizlik olduğu için hiç bir işte başarılı olamadığınıza, mutlaka yeni muhit yapmak zorunda olduğunuza işarettir.
Raca

Rüyada bir hint racası görmek, uygun olmayan bir takım durumlarla karşılaşacağınıza işarettir.
Rad Suresi

Ebu Bekir'e (RA) göre rüyada Rad suresini veya bir kısmını okuduğunu veya bir başkası tarafından okunduğunu gören kimsenin ömrü bitmiştir. Bir başkasına göre de eğer ehil ise, bu rüyayı gören ilim tahsilinde ve Kuran okumada birinci olur. Ehil değilse, ibadete ve dua etmeye devam eder. Rüya sahibinin ibadet etmede ve duada bilgisi fazla olur. Bir başkası da korkudan emin olur ve Allah (C.C) tarafından sakınılır. Müslümanlara karşı sözünde sebat eder, buyuruyor. Bazende rüya sahibi imanla bu dünyadan göç eder şeklinde yorumlanmıştır.
Radar

Rüyada radar görmek uzaktan haber almakla yorumlanır. Rüyanızda bir radar istasyonunda bulunduğunuzu görmek, bir işiniz için bilgi almak üzere başvurduğunuz bir makamdan olumlu cevap alacağınıza yorumlanır.
Radyatör

Rüyanızda bir arabada radyatörü görmek, işlerinizin aksayan taraflarını bir yoluna koyarak, artık bundan dolayı endişeniz kalmadığna işarettir. Radyatör yolculuğa da yorumlanır.
Raf

Rüyada raf görmek, sırları saklayan bir kimse olarak yorumlanır. Rüyasında bir rafa kitap veya herhangi bir eşya veya biblo gibi şeyler yerleştirdiğini gören kimsenin çok bilgi edinecek bir oğlu dünyaya gelir. Bir başka rivayete göre, ömrünün sonuna kadar ona sadık kalacak ve bütün sırlarını saklayacak olan bir kadınla evlenir. Kimisine göre, rüyada raf görmek, sadık bir iş ortağına yorumlanır. Rüyasında raf görmek 10 şekilde tabir olunur : Eş, başkanlık, ferahlık, hayat, yoldan gelmek, doğum, hac, rütbe, kıymet. Bu rüyada görülecek iyi veya kötü herşey bu on durum üzerine kıyaslanarak tabir olunur. Rüyasında rafın üzerine çıkıp oturduğunu gören, büyük bir işe geçer. Ve halk içinde itibar kazanır.
Rahle

Rüyada üzerine kitap konularak okunan bir rahle önünde kitap okuduğunuzu görmeniz, size sipariş edilen bir işi tamamlayarak, sahibine iade etmeniz gerektiğine işarettir.
Rahman Suresi

Rahman sûresini rüyasında okuyan veya dinleyen kimse, yalan söylemekten korkar ve çekinir. Sözüne sadık olur. Doğru yolu seçer ve o yolda yürümeğe devam eder. Kur'ân'ı ezberler, herkese iyiliği dokunur.
Raket

Rüyada bir tenis sahasında bulunduğunuzu ve elinizde bir raket olduğunu görmeniz, tasarladığınız bir iş hususunda son kozun sizin elinizde olduğuna işarettir. Raketle top attığınızı görmek, o iş için teşebbüse geçtiğinizi gösterir.
Rakı

Rüyada rakı içerek sarhoş olduğunuzu görmek iyi değildir. Bir dükkandan rakı satın aldığınızı ggösterir.Hakinin dökülmesi hayra işaret eder. 13ir rakı fabrikasında rakıların şişelere doldurulduğunu görmek, o yerde kışın biraz sert geçeceğine işarettir.örmek, yakında bîr hastalığa yakalanacağınızı fakat kısa zamanda iyileşeceğinizi işarettir.
Rampa

Rüyada bir yolda yürürken bir rampaya rastladığınızı ve o rampayı çıkmak zorunda kaldığınızı görmek, işlerinizde bazı zorluklara uğrayacağınıza delâlet eder. Eğer rampayı yorulmadan çıkarsanız, içlerinizi kolaylıkla yapacağnıza, aksi ise o işi yapmayı başaramayacağınıza yorumlanır.
Randevu

Rüyanızda bir arkadaşınıza verdiğiniz bir randevuya gittiğinizi görmek, bir is için bir devlet dairesine başvuracağınıza ve eğer randevuda o arkadaşınızla buluşmuş iseniz, işinizin olacığına, bulaşamamış iseniz bu rüyanın aksine tabir olunur.
Rapor

Rüyada bir hastalığınızdan dolayı doktordan veya hastahanc heyetinden bir rapor aldığınızı görmek, sağlığınızın yerinde olduğuna, bir iş hususunda her hangi bir devlet dairesinden fenni bir rapor almak ise, işlerinizin düzgün gittiğine işarettir. Rüyanızda bir doktordan rapor aldırınızı görmeniz, sağlığınızın sizi artık devamlı çalışmaktan alıkoyacak bir yere geldiğini ve daha az yorulmanız için, iş yerinizde kendinize bir yardımcı seçmeniz gereğini gösterir.
Rastık

Rüyanızda kaşlarına rastık çeken bir kadın görmek, ev içinde sebepsiz dargınlıklar dolayısı ile huzurunuzun kaçtığının ve gerek sizin ve gerek eşinizin biraz daha sabırlı ve temkinli olma&ı icabettiğinin, bütün ev halkını rahatsız ve tedirgin eden bu halin ancak sizlerin anlayışı ile ortadan kalkabileceğinin işaretidir. Rüyada yüzü rastıklı bir kimse görmek keder ve sıkıntıdır. Rastıklarının yüzünü karaladığını vo bunu mendiliyle temizlemeğe çalışan bir kimseyi görmek, günahlarından arınmak isteyen bir yakınınız, olduğuna ve onun tövbe etmesi gerektiğine işarettir.
Ravent

Rüyada ravent görmek, ilaç olarak kullanılıp iyilik verdiği takdirdo sağlık ve zindeliğe, faydamolmadıkı takdirde kedere, hastalığa işaret eder. Bir rivayete göre ravent için kendisinde rahatlık verici bir hal olduğunu gören, gam ve sıkıntıdan kurtulur.
Ray

Rüyada tren istasyonunda bulunduğunuzu ve tren raylarının uzayıp gittiğini görmeniz, önemli bir iç için bir yolculuk yapacağınıza işaret eder. Raylar üzerinde tren görmek hayırhdır ve işinizin çabuk olacağına delildir. Razılarına göre; rüyada bir demir yolu rayı görmek, karayolu ile yapacağınız bir yolculuğa delâlet eder. Tren yolu üzerinde yürümek, küçük bir tehlike atlatacağınıza işarettir.
Rebab

Rüyada rebap denilen çalgı âletini görmek keder ve sıkıntıya, çalmak ise göz yaşma delâlet eder. Bir kimsenin bir rebap çaldığını görmeniz, evinizde size gözyaşı döktürecek bir olayın geçeceğine işarettir. Rebap sesi hüzün ve kedere işaret eder.
Recm

Rüyasında bir kadının recmcdildigni gören kimse, bir adama hakaret eder. Recim görmek aynı zamanda ırza ve namusa dokunan biri hakkında yersiz iftiraya da yorumlanır. Eğer recim yapılan kadın bu cezayı hak etmiş ise, bu takdirde recmedilen kimsenin günahlarından kurtulacağına işaret eder. Bazılarına göre rüyada bir kadınm taşlandığını (recmedıl-digini) görmek, hayır değildir. Bazılarına göre; rüyasında bir kimseyi recmettigini gören o kimseye sitem eder, Bazı yorumculara göre, recim gormek,iki şekilde ta "bir olunur: Zarar germesi, doğru yoldan sapma. Seran gerekli bir sebeple reemolundugunu görmek, günahlarının karşılığı, veya tiksindiği halde ve işlemediği bir işten dolayı cezadır.
Reçel

Rüyada bir reçel kavanozu görmek, yakında çok sevindirici bir haber alacağınıza işarettir.Reçel yemek mutluluk ve refahtır.
Reçete

Rüyanızda elinizde bir reçete ile bir eczahaneye girdiğinizi görmeniz, önemli birisiniz için bir bilgine başvurarak akıl danışacağınıza işaret eder. Reçete ile ilaç aldığınızı görmek, o işiniz için bir formül bulduğunuzu gösterir. Bir reçeteyi okumak istediğinizi fakat anlamadığınızı görmek, işlerinizin çok karışık ve içinden çıkılmaz olduğuna delildir,
Regaip

Rüyada kendinizi regaip kandilini kutlamak için camide ibadet eder görmek, dini vazifelerinizi muntazaman yapmakta olduğunuzdan dolayı, günahlarınızın affedileceğine ancak tövbe ve istiğfarı elden bırakmamanız lâzım geldiğine işarettir.
Rehber

Rüyanızda yabancı bir memlekette olduğunuzu ve sizi görülecek yerlere götüren bir rehberiniz olduğunu görmek, çalıştığınız müessesede veya iş yerinizde acemilik çektiğinize, işleriniz hususunda arkadaşlarınızdan bilgi istediğinize yorumla-%nır. Rehber görmek bir rivayete göre de, yapacağınız her iş hususunda bir kimseden fikir almaya muhtaç olduğunuzu ve bu hususta iradenizin zayıf olduğunu gösterir.
Rehin

Kendisini bir yerde, bir evde veya bir mağarada rehin alarak alıkonulduğunu görmek, o kimsenin çok günah işlediğine, âhirette cehennemde alıkonulacağına delâlet eder. Kendisine para karşılığı bir kıymetli eşyanın rehin olarak verildiğini gören kimse başkasına acı çektirir ve ona zulmeder. Rehin bırakılan bir eşyanın geri verilmediğini, bunun için rehin veren kimsenin durmadan gelip istememesini görmek, rehini alan kimsenin vicdansızlığına ve halk nazarında makbul olmayan bir kişi olduğuna işarettir. Bir kimse rehine koyduğu bir eşyasını almaya geldiğinde, bıraktığı şeyin o eşya olmadığını ve dalıa çok kıymetli bir şey bıraktığını iddia ederse, o kimsenin dünyada ve âhîrette bednam olacağına ve halk nazarında da namussuzlukla şöhret yapacağına işarettir. Rüyada rehin iki şekilde yorumlanır: thtiyaç veya tama. Bir kimsenin kendisine bir şeyin rehin olarak bırakıldığını görmek, o kimsenin rüya sahibine ihtiyacı olduğuna delâlet eder. Kendisinin bir kimseye bir şey rehin olarak bıraktığım görmek, o kimseye muhtaç olacağına işarettir. Kendisini rehin olarak birine bıraktığım görmek günah işlemektir. Rüyada rehin görmek hayırlı değildir. Çünkü ihtiyaca ve tamaa işarettir.
Reis_i Cumhur

Rüyada Reis-i Cumhur sarayına giderek onunla tanışıp konuştuğunu görmek, devlet kapılanmn kendisine açık bulunduğuna, her işinde kolaylığa uğrayacağına ve eğer memursa mevkiinin yükseleceğine, tüccarsa kârının artacağına, halktan biri ise içlerinde kazancının artacağına, ev kadını ise eşinin kendisine sevgi ve inananın artacağına işaret eder.
Rejisör

Rüyada kendinizi rejisör olmuş görmek veya bir sahnede bulunduğunuzu ve bir rejisör tarafından yönetildiğinizi görmek, çeşitli işlere atılıp muvaffak olamadığınıza, bu defa gireceğiniz işin artık son olduğunu düşünerek, daha dikkatli hareket ederek, bundan sonraki hayatınız için çok önemi bulunduğuna işarettir.
Rekabet

Rüyada yaptığınız bir işle aynı işi yapanlara karşı bir rekabete giriştiğinizi görmek, sizden yardım isteyen kimseler olduğuna ve bunlara karşı sertçe davranıp ricalarım geri çevirdiğinize, biraz sert tabiatlı bir kimse olduğunuz için herkesin sizden çekindiğine işarettir.
Reklam

Rüyada bir şeyin reklamım görmek, birisi tarafından iş veya nara hususunda aldatılacağı niza delildir. Reklam bir rivayete göre yalanla da tabir odildiğininden rüyada reklam görmek, bir kimsenin yalan ve düzenle mal elde edeceğine işarettir.
Rektör

Rüyada bir üniversite rektörü görmek, çalışmak için başvurduğunuz bir kuramdan müjdeli bir haber alarak. İşe haklayacağınıza; bir taahhüt işi almış iseniz o işi başarıyla tamamlayarak kazancınızı sağlayacağınıza; çalışma gücünüzün hergün biraz daha artacağına işarettir.
Remil

Rüyada remil atarak fala bakan bir kimseyi görmek, hile ve halkı aldatan bir kimse ile yorumlanır. Bir rivayete göre de remli görmek, yolculukta elde edilecek kaftanca ve menfaata işarettir.
Rençber

Rüyada bir tarlada çalışan bir veya bir kaç rençber görmek, o yıl o yerde bereket olacakına, halkın bolluk iyinde yalayacaklarına işaret eder.
Rende

Rüyada rende görmek, yapacağınız bir içi yapıp yapmamakta teraddütünüz olduğuna işaret eder. Rendede bir şey rendelediğini görmek bir iş için yapıp yapmamaya karar verdiğini ve sonunda hayırlı bir iş ivin teşebbüse geçeceğini gösterir.
Resmi Daire

Rüyada bir resmi dairede bulunduğunuzu görmek, hükümetle aranızdaki bîrisin olumlu sonuç vereceğine işaretir.
Resm_i Geçit

Rüyada resmi geçit görmek, geçenler eğer askarao, hayatının sükûn vâ rahat İçinde geçeceğine; eğer öğrenci ise, ev halkının kendisine itaatli ve sevecen kimseler olduklarına: itfaiye, esnaf gibi kimselerin geçit resmini görmek ise, çalışma hayatında dirlik ve düzenlik bulunduğuna ve âmirlerinin sevgisini kazandigına işaret eder.
Ressam

Rüyada bir ressamla tanışıp konuşmak, mala veya paraya işaret eder. Yakında elinize bir yerden beklemediğiniz bir miktar para veya mal geçeceğine veya bir mirasa konacağınıza işarettir.
Reyhan

Rüyada çok güzel kokan bir bitki olan reyhan görmek ve koklamak, bugünlarde ilişki kurduğunuz bir kimse ile ilginizin daha da gelişerek sonuçda bir evlenme ile biteceğine ve sonuna kadar mutlu bir hayat yaşayacağınıza işaret eder.
Rezalet

Rüyada rezalet sayılacak hareketler yapmanız veya bir rezalete karışmanız, bir çok kimsenin aleyhinizde bulunduğuna, sizi küçültmek için rakiplerinizin durmadan çaba harcadıklanna, bu yüzden işlerinizde elinizden gelen her gayreti harcayarak onlara açık kapı bırakmamaya dikkatli olmanız gerektiğine yorumlanır.
Rica

Rüyada bir kimseye bir iş hususunda ricada bulunmanız, bir işin basma geçip onu yöneteceğiniz ve sonunda başarılı olacağınız bir mesleğin sahibi mevkiine geleceğinize işarettir.
Rımel

Rüyada rimel görmek, yalana, düzanbaz bir kimse ile karşılaşacağınıza ve ondan zarar görecek bir işe girişeceğinize delildir.
Ringa Balığı

Rüyada ringa balığı yemek, bir yakınınızdan hiç beklemediğiniz bir kötü söz işiteceğinize işaret eder.
Risale

Rüyada bir matbaada bir risale bastırdığım görmek, uzaktan beklediği müjdeli bir haberi alacağına işaret eder. Bir risaleyi düzenlemeye çalışdıgını görmek, düşündüğü bazı işleri yapmak için plan hazırladığına işarettir.
Riya

Rüyada riyakarlık ettiğini veya bir kimsenin kendisinin yüzüne gülerek menfat elde etmek için riyakârlıkta bulunduğunu görmek, iş ortaklan varsa aldatıldığına; halktan biri ise, mahalle halkı tarafından yüzüne güiundügü halde sevilmediğine; evde ev halkı tarafından hor görüldüğüne işaret eder.
Robot

Rüyada robot görmek bu günlerde işe aldığınız bir kimseden istediğiniz randımanı alamadığınız için işlerinizin pek düzgün gitmediğine işarettir.
Roka

Rüyada roka yemek, acı haber Alacağınızı sandığınız bir kimseden sizi çok sevindirecek çok güzel bir müjdeli haber alacağınıza, sevincinizi ailenizle paylaşacağınıza yorumlanır.
Roket

Rüyada roket görmek, hayatınızda büyük çapta bir başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.
Rol

Bir tiyatroda bir rol yaptığınızı görmek, size teklif edilen bir işi kabul edip etmemekte tereddüdünüz olduğuna işarettir. Rüyada kendinizi bir tiyatro sanatçısı olarak bir sahnede rol yapıyor görmeniz, üzerinize aldığınız bir işi yapamadığınız veya yapımını geciktirdiğinizden dolayı yalan söylemek mecburiyetinde kalacağınıza, bu yalan karşısında kendinizi savunabileceğiniz zekânıza da fazla güven duyduğunuza işarettir.
Romatizma

Rüyada romatizma hastalığına tutulan bir kimseyi görmek veya kendisinin bu hastalığa tutulduğunu görmek, yakında sıkıntılı günler geçireceğine; romatizmalı bir dostu ziyarete gitmek, başkasının sıkıntısı için üzüntü duyduğuna işaret eder
Raddöşambr giymek

Rüyada gece kıyafeti olan bir ropdöşambr giydiğinizi görmek, başınızdan bir aşk macerası geçerek sonunda bu maceranın nikâhla son bulacağına, yeni bir ev açma zorunda kalacağınıza işaret eder.
Rotatif

Rüyada bobin sistemi ile baskı yapan bir makina olan rotatif makınasını görmek veya bu makinada baskı ustalığı yapmak, bilginizle çevrenizdeki insanlara ve dolayısıyla kendinize faydalı olacağınıza; eğer bir gazete basıyorsanız, bilginizin çok yaygın olarak herkes tarafından takdirle karşılanacağına; bastığınız afiş. broşor gibi bir şey ise, size kendilerine yardım etmeniz için başvuracak kimselere elinizden gelen her yardımı yapacağınıza işarettir.
Rovalver

Rüyada belinde veya yanında bir rovelver olduğunu görmek hiç ummadığı biri tarafından bir zarara uğratılacağına; rovelverle bir kimseye veya bir hedefe ateş ettiğini görmek, eğer kurşun hedefe degmişse, verdiği zararın büyük olduğuna, kurşun ıska geçmiş ise bu zarardan çok fazla etkilenmediğine işaret eder.
Römork

Rüyada römork görmeniz, başvurduğunuz bir müessese veya kurumdan müsbet cevap alarak işlerinizi yürüteceğinize, bir rivayete göre de, eviniz veya mahallenizde yapılacak bir tamir veya yapı işi için etrafınızdan gerekli yardımı göreceğinize işaret eder.
Rulet

Rüyada bir gazinoda ruletle kumar oynadığınızı görmeniz, bağladığınız bir işi tarnamlayamadıgımz için zarara uğrayacağınıza, eksiklerinizi yerine koymak için başvurduğunuz yerden olumsuz cevap alacağınıza, bundan dolayı zararınızın oldukça büyük olacağına işarettir.
Rum Suresi

Bazısına göre; Rum sûresini rüyasında okuyan veya okunduğunu dinleyen kimsenin arzu ettiği bir is hemen yerine gelir. Aralarında düşmanlık olan kimseye üstün gelir.
Rütbe

Rüyasında üzerinde rütbesini gösteren hir üniformalı kimseyi görmek, iş hayatında yükseleceğine,rnemursa maaşının artacağına, işçi ise usta başı yapılacağına, ev kadım ise, kocasının sevgisini kazanacağına işaret eder.
Rüya Yorumcusu

Rüyada, gördüğü bir rüyayı tabir ettirmek için bir ta "birciye gittiğini görmek, gördüğü rüya için o ta'bircinin yorumunun aynen bu rüya için de geçerli olduğuna işarettir. O yorumcu rüyasını nasıl ta "bir etmeşae, bu taoir, bu rüya için de muteberdir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA