Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ramazan ayı sabitleniyor mu?
17 Nisan 2013 Çarşamba 11:50

Ramazan ayı sabitleniyor mu?

TBMM'de Ramazan ayı konusunda herkesi şaşırtan bir diyalog yaşandı.

Şaşırtan soru, Diyanet'ten Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Meclis'te milletvekillerinin sorularını cevaplandırırken geldi. 

Bozdağ milletvekillerinin sorularını cevaplandırdıktan sonra yerinden söz isteyen MHPAdana Milletvekili Ali Halaman, sıcak yaz aylarına denk gelen Ramazan ayının Aralık ayına çekilip cekilemeyecegini  sordu.
 
"RAMAZAN'IN ARALIK AYINA ÇEKİLECEĞİ DOĞRU MU?"
 
Halaman, Bozdağ'a "Sayın Bakanım, sorulara tatlı tatlı cevap verdiniz teşekkür ediyorum. Ama son günlerde dar siyasi çevrelerde Ramazan ayının belli bir takvime bağlanmasını düşündüğünüzü söylüyorlar. Mesela 'Her sene aralık ayında Ramazan olsun' der gibi bir ifade kullanıyorlar. Bu doğru mu? Buna bir cevap verirseniz memnun oluruz" dedi.
 
BOZDAĞ: KİMSE BUNU RÜYASINDA BİLE GÖRMEZ...
 

MHP Adana Milletvekili Halaman'ın isteği karşısında şaşıran Bakan Bozdağ, "Sayın Halaman'ın sorduğu konu böyle Ramazan ayını sabitlemek gibi bir çalışma, böyle bir şey yok. Kimsenin aklında da böyle bir şey yok, yani rüyasında da böyle bir şey yok" dedi.
 
Halaman'ın sorusu karşısında şaşkınlığını gizlemeyen Bozdağ, "Bunu yapmak da mümkün değil, böyle bir şeyin olması söz konusu değil.  Yani bu, aslı astarı olmayan büyük bir yalan. Yani hiçbir zaman da böyle bir şeyin olması söz konusu değildir" diyerek cevapladı.

MHP'Lİ VEKİL: BÖYLE BİR SORUYU SORDUM. ÇÜNKÜ...

MHP Adana Milletvekili Ali Halaman, bu soruyu sorma nedenini şöyle açıkladı;
"Eğer bana sorarsanız Ramazan ayının böyle sabitlenmesi mümkün değil derim. Ama bu siyasi irade, daha önce yapmam dediklerini hep yaptı. Bu memlekette iktidara geldiklerinde söylediklerinin bugün tam tersini söylüyorlar. Şimdi reform diyerek, güncelleme, fıkıh, kelam diyerek, daha önce yapmam dediklerini yapabilirler."

(Zeynep GÜRCANLI /Hürriyet)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA