Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Resmen AKPli oldu
19 Mart 2013 Salı 15:12

Resmen AKP'li oldu

CHP'den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, dün AKP'ye katıldı

 CHP'den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, AKP'ye katıldı. Fırat, "Sürece katkıda bulunmak için gövdemi ve yüreğimi taşın altına koymaya ve baldıran zehrini paylaşmaya geldim" dedi. 

AKP Grup Toplantısı'nda partiye katılan Fırat'a, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan parti rozetini taktı. Fırat, "Ben halk ile aynı frekansta siyaset yapmanın daha doğru olacağına inandığım için tercihimi bu yönde kullandım. Gördüğüm ve inandığım bir şey var ki o da doğru işler yapmanın yolu, doğru siyasi tercihler yapmaktan geçer. Eğer bu doğrulardan vazgeçerseniz, barışa, kardeşliğe ve demokrasiye hizmet edemezsiniz" diye konuştu.


Salih Fırat, "Yıllardır görmezden gelinen Kürt sorununun doğurduğu çatışmalı ortamın çözümü konusunda Hükümetini riske atan, 'Gerekirse baldıran zehiri içerim' diyen bir Başbakanımız ve yine Başbakanımızın başkanlık yaptığı AK Parti üyeleri, büyük cesaret ve samimiyet örneği göstererek, bu olayın çözümü için ellerini, hatta gövdelerini taşın altına koymuşlardır. Ben de bu sürece katkıda bulunmak için gövdemi ve yüreğimi taşın altına koymaya ve baldıran zehrini paylaşmaya geldim. Türkiye'de AK Parti döneminde etnik ayrımcılığa son verilirken, genel demokrasiye bir geçiş oluşturulmuştur. Bu nedenle AK Parti dönemi, Türkiye'nin değişim ve dönüşüm dönemi olmuştur. Bu değişim ve dönüşüme olan güvenimden dolayı daha önce AK Parti'ye katılanlar olduğu gibi bundan sonra da katılımların olacağını belirtmek isterim. Bu süreçte, Türkiye'nin değişim, dönüşüm ve yeniden yapılanmasında bana AK Parti ailesi içinde siyaset yapma imkanı sağlayan, başta Genel Başkanımız, Başbakanımız Erdoğan ve bütün AK Parti üyelerine teşekkür ederim" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise, "Anamuhalefet partisinden aramıza katılan Salih Fırat kardeşimize, ailemize hoş geldiniz diyorum. 76 milyonun kucaklaştığı, kucaklaşacağı bir çatı altında hep birlikte inşallah bu siyaseti gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA