Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Resmi plakalı araçla AKP yardımı
27 Mart 2013 Çarşamba 18:44

Resmi plakalı araçla AKP yardımı

Karabük'te İl Özel İdaresi'ne ait araçla yapılan yardım tepkiye neden oldu...

KARABÜK'te, bir hayırseverin bağışladığı gıda yardımları, aralarında AKP'li kadınların da olduğu kişiler tarafından, İl Özel İdare Müdürlüğü'ne ait resmi araçla vatandaşlara dağıtıldı. AKP Karabük İl Başkanı Ömer Ayar teşkilat bünyesinde yapılan bir çalışma olmadığını belirterek, "Hayırsever bir vatandaşımızın yardımlarını, aralarında partili kadınlarımızın da bulunduğu kişiler dağıtıyor. Yardımların sevkıyatı konusunda ise İl Özel İdaresi'nden yardım isteniliyor. Partimizin inisiyatifinde olan bir çalışma değil" dedi.


Bugün, Fatih Mahallesi'nde 78 BJ 730 resmi plakalı kapılarında "Karabük İl Özel İdaresi" yazılı minibüsle vatandaşlara kolilerin içerisinde yardım dağıtıldı. İddiaya göre minibüste bulunan kadınlar, minibüsün çevresinde toplanan kadınların kimlik bilgilerini alarak gıda ürünlerinin bulunduğu kolileri verdi. Bu sırada yardım dağıtan bir kadın, çekim yapılması üzerine, "Biz sizi çağırırsak çekersiniz. Çağırmadığımız için de şu anda çekim yapmanız yanlış. Haber yapılmasını istemiyoruz. Biz kumanya değil, kendi zekatlarımızı dağıtıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Minibüse binen kadınlar, mahalleden uzaklaştı.

Karabük İl Özel İdare Genel Sekreteri Hakan Eski kurumlarına ait araçla yardım dağıtılmasının sorulması üzerine ise, "Konu hakkında bilgimiz yok. Hemen müdahale edeceğiz" diye konuştu.

AKP Karabük İl Başkanı Ömer Ayar partilerine üye olunması karşılığında kumanya dağıtıldığı iddialarının asılsız olduğunu belirtti. Ömer Ayar hayırsever vatandaşların bağışladığı yardımların dağıtıldığını söyleyerek, "Teşkilat bünyesinde yapılan bir çalışma değil. Hayırsever vatandaşların yardımlarını aralarında partili kadınlarımızın da bulunduğu kişiler vatandaşlarımıza dağıtıyor. Yardımların sevkıyatı konusunda ise İl Özel İdare Müdürlüğü'nden yardım isteniliyor. Yardımların dağıtılması sırasında Ak Parti'ye üye yapılması ise asılsız. Yardımları dağıtan arkadaşlarla görüştüm, sadece yardımın kime yapıldığına dair bir aile profili formu dolduruluyor. Partimizin inisiyatifinde olan bir çalışma değil" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA