Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Reyhanlıda protestoya polis müdahale etti
18 Mayıs 2013 Cumartesi 14:25

Reyhanlı'da protestoya polis müdahale etti

Bombanın patladığı yerde yapılmak istenen eylemi polis, biber gazı ve tazyikli suyla dağıtmaya çalıştı...

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 51 kişinin öldüğü onlarca kişinin yaralandığı yerde, yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 51 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıları protesto etmek için ilçe girişinde toplanan bin 500 kişilik grup, polis barikatıyla engellenmek istendi. 3 barikat aşan göstericilerden bazıları polise taş atınca, güvenlik güçleri gaz bombası ile kalabalığı dağıtmak istedi.

İlçe girişinde saat 12.00'de toplanan CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl'ün de aralarında bulunduğu grup, gösteriye izin verilmeyince polis barikatını aşarak ara sokaklardan ilçe merkezine yürüdü. Atatürk Caddesi'nde yeniden toplanan grubu durdurmak için kurulan polisin ikinci barikat da göstericiler tarafından aşıldı.

İkinci patlamanın olduğu PTT binası meydanında güvenlik önlemi alan polise, göstericilerden bazıları taş atınca, polis kalabalığı dağıtmak için gaz bombası kullandı. Dumandan etkilenen göstericiler geri çekilerek Atatürk Caddesi'nde yeniden toplandı ve 'Hükümet istifa' sloganı attı.

Bu arada Antakya'da da binlerce kişi Reyhanlı saldırılarını protesto etmek için biraraya geldi. "Hükümet istifa", "Reyhanlı halkı yalnız değildir" sloganlarının atıldığı mitingde Özgür Suriye Ordusu'na tepki vardı.. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA