Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ruslar Zafer Bayramını kutladı
10 Mayıs 2013 Cuma 14:02

Ruslar Zafer Bayramı'nı kutladı

Ruslar 2'nci Dünya Savaşı'nda 68 yıl önce kazandığı zaferi kutladı.

ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde yaşayan Ruslar, 2'nci Dünya Savaşı'nda Sovyetler Birliği'nin Almanya'ya karşı kazandığı zaferin 68'inci yıl dönümü nedeniyle kutlama programı düzenledi. 

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yaşayan Ruslar, Almanya'ya karşı Sovyetler Birliği'nin kazandığı 2'nci Dünya Savaşı'nda 68 yıl önce kazandığı zaferi kutladı. Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği tarafından, 'Rusya Zafer Bayramı' nedeniyle Goldcity Turizm Kompleksi'nde kutlama programı düzenledi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı gece, dans gösterileriyle başladı. 2'nci Dünya Savaşı'nı anlatan şiir ve şarkıların da söylendiği gecede, küçük dansçılar da gösteri yaptı. Geceye, Alanya'da tatil yapan Rus Milletvekili Jurov Vasily de katıldı. 

ruslar-zafer-bayramini2.jpg

RUSLAR İÇİN EN ÖNEMLİ GÜN

Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz, 2'nci Dünya Savaşı'nın 9 Mayıs 1945 tarihinde sona erdiğini, bu tarihin Ruslar için en önemli gün olduğunu söyledi. Bu önemli günü her yıl düzenledikleri etkinliklerle kutladıklarını belirten Gündüz, "Bu savaşa 70 ülke katıldı. 40 ülke arasında savaş vardı. 60 milyon insan öldü. Bunun 27 milyonu Sovyet insanıydı. Sadece Rusya için değil, tüm dünya için önemli bir gün. Hazırladığımız bu gecede umarım herkes mutlu olmuştur. Bu bayramı her yıl kutlamaya devam edeceğiz" dedi.

DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA