Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
S harfiyle başlayan rüyalar
08 Mart 2013 Cuma 10:27

S harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Saat

Rüyada saat görmek, sıkıntı ile yorumlanır. Çalar saatin sesi ise beklenmeyen kötü bir haber demektir.
Saç

Rüyada saçının uzadığını görmekkeder ve düşünceye; eğer gören kadın ise güzelliğin arttığına yorumlanır. hac yaptığı sırada saçını traş ettiğini görmek, dinde kuvvete ve günahlarının kefaretine; bir işçi veya memurun başının traş edildiğini görmesi onun işinden atılacağına; saçının kesildiğini gören kadın ise kocasından ayrılacağına işarettir. Başındaki saçların kendi kendine döküldüğünü görmek, anne ve babası yüzünden bir acı çekeceğine, saçının biri tarafından yolunduğunu görmek evinden ayrılacağına işarettir. Kimisine göre, saç, mal, uzun ömür, güzellik ve şeref ile yorumlanır. Saçının dağınık ve uzun olduğunu görmek malının dağılmasına işarettir. Genç bir adamın rüyada saçının beyaz olduğunu görmesi fakirliğe yorumlandığı için iyi değildir. Saçının azaldığını görmek fakirliğe, uzadığını görmek zenginliğe işaret eder. Rüyada saçının hiç olmadığını ve takma saç kullandığını görmek rızkının bolluğuna işarettir. Başının dazlak olduğunu gören kedere ve hakarete uğrar. Başı dazlak olup da yeniden saç bittiğini gören, hayır görür ve şerefi artar. Saçını bir tarakla taradığını görmek nimettir. Saçının kıvırcık olduğunu görmek, hayır ve mefaate yorumlanır. Saçı kıvırcık iken düzeldiğini gören eşinden boşanır.
Saray

Rüyada bir sarayda bulunduğunuzu ve etrafınızda birtakım kimselerin size hizmet ettiklerini görmek, dikkat etmezseniz işlerinizin kötüye giderek gittikçe bozulacağına, rakiplerinizin boş durmayıp, durmadan kuyunuzu kazmakta olduklarına işarettir.
Sardunya

Rüyada sardunya görmek çok yakında kendi malı olan bir eve taşınacağına işaret eder.
Sarmısak

Sarmısak görmek dedikodu yapmakla tabir olunur. Bazıları da haram mala işarettir demişlerdir. Pişmiş olarak sarımsak yediğini görenin tövbe etmesi gerekir. Bazende Rüyada sarımsak gıybet ile tabir olunur. Eğer rüyayı gören iyi bir kişi ise hayırdır.
Sütun

Rüyada hangi şekilde olursa olsun, bir sütun görmek, bu yıl mutlaka bir tatil köyüne gidip dinleneceğinize; çok süslü ve oymalı bir sütun görmek ise, oldukça büyük bir eve sahip olacağınıza işarettir.
Sütlü tatlılar

Muhallebi, sütlaç, kaymak, tavuk göğsü, keşkül ve benzeri gibi sütlü tatlıları yemek hayır ve menfaat, helal mal, sağlık ve selametle tabir olunur.
Süslenmek

Rüyada süslenmek için bir ayne karşısında bulunduğunuzu görmeniz, evinize yeni kimselerin geleceğine veya yeni eşyalar alacağınıza yorumlanır.
Süs Eşyası

Herhangi bir süs eşyası taktığını görmek veya taşımak, eğer oymalı ve gümüş değilse, nimete; bayağı madenden ise, az mefaate; altın yaldızlı ise hayır görmeğe yorumlanır. Altından yapılmış ve nakışlarla süslenmiş bir eşya görmek, ticarete ve kazanca, veya iyi bir işe girmeye yorumlanır. Başta veya göğüste taşınması adet olan her çeşit süs eşyası, rüyayı gören kadın ise veya bunu bir kadının üzerinde görmüş ise güzel bir hayata ve kocasının kendisine olan sadakatine; rüyayı gören erkek ise veya bunu bir erkek üzerinde görmüş ise , bir rivayete göre menfaate, diğer bir rivayete göre de keder ve sıkıntıya işarettir.
Sürahi

Rüyada sürahi görmek, gürültüsüz bir hayat için özlem duyduğunuza, bu yüzden uzak bir yere çekilerek sakin bir hayat yaşamayı arzuladığınıza işaret eder.
Süpürmek

Rüyada süpürmek, malın eksikliğine ve geçim darlığına işarettir. Rüyada evini süpürdüğünü gören, malının bir kızmını elinden çıkarır. Bir rivayete göre, süpürge hizmetçiye yorumlanır. Bu rüyada görülecek iyi veya kötü hal hizmetçiye göre tabir olunur. Oturduğu yeri süpürdüğünü gören kimsenin hastası varsa ömrü az kalmıştır. İbadet etmek veya sevap kazanmak için bir yeri süpürdüğünü görmek, iyi hale ve mala yorumlanır. Bir yeri süpürerek süprüntüyü topladığını görmek temizliğe ve mal biriktirmeye işarettir. Bir mescid veya camii süpürdüğünü görmek kalbinde Allah (C.C) sevigisi olduğuna işarettir.
Sabun

Rüyada sabun görmek,işinizde size engel olmak isteyenlerin varlığını bildirir.
Saçak

Rüyada saçak görmek, haberiniz olmadan sizi arkanızdan destekleyen ve hımaye eden kimselern varlığının delilidir.
Sağmak

Rüyada süt veren her hangi bir hayvanı sağdığınızı görmek, yaptığınız işlerde verim alacağınıza işarettir.
Sahur

Rüyada sahur yediğinizi görmek, sağlığınızın perhiz yapmanıza bağlı olduğuna ve sağlığınıza daha dikkatli olarak bakmanıza ve çok yemekten çekinmenize yorumlanır.
Sakız

Rüyada sakız çiğnediğinizi görmek, bir konu etrafında çok konuştuğunuza ve bundan dolayı herkesi usandırdığınıza işarettir.
Saklanbaç

Rüyada saklanbaç oynayan çocuklar görmek, yaptığınız işlerde gizliliği tercih ettiğinize işarettir.
Sabah

Rüyada sabah olduğunu görmek, hayır kapılarının açılacağına yorumlanır. Rüyasında sabah olduğunu ve ortalığın aydınlandığını gören, bütün keder ve sıkıntılarından kurtulur. Sabah erkenden horoz sesi duymak, mutluluğun ve sevincin nışanesidir. Sabah güneşi, her derdin bittiğini ve ferahlıkla, mutluluğun geldiğini bildirir. Rüyada sabahın ilk anını (feciri) görmek vaaddır. Sabah olduğunu ve kendisinin o sırada şer'an çirkin ve mekruh saydığı bir halde bulunduğunu görmek, günahkarlığına işaret eder. Sabah olup, ortalığın yavaş yavaş aydınlandığını görmek, borçlu için borcunu ödeyeceğine, tüccar ise ticaretinin artacağına, kederli ise gamının dağılacağına, bekar ise evleneceğine işarettir. Kimisine göre; ziraat yapan çiftçi için sabahın olduğunu görmek çok iyidir. Bu, ürününde feyiz ve bereketin artacağına, bol mahsul alacağına delildir. Sabah olup, ortalığın ağırdığını gören, hasta ise iyileşir. Sabah vakti, cemaatle namaz kıldığını görmek, bir yolculuğa çıkmakla yorumlanır. Bu yolculuk genellikle hac yolculuğu olarak tabir edilmektedir. Sabah olduğunu görmek, hasta için şifa, borçlu için borcundan kurtulma, tutuklular için tahliye, yolcu için selamet, gurbette olan için sıla ile yorumlanır.
Sabırlılık

Rüyanızda sabırlı bir kimse ile karşılaşmanız veya başınıza gelen bir felakete karşı sabır göstermeniz, herkesin iyiliğini isteyen ve onlara yardıma koşan bir kimse olarak tanındığınıza, toplum içinde iyi bir insan olarak sevildiğinize, özellikle çocuklara karşı çok merhametli ve sevecan davrandığınıza işarettir.
Saç Kesmek

Rüyada saçınızı kestirdiğinizi görmek, bir belediye cezası vereceğinizi gösterir. KesiJen saçın önünüze düştüğünü görmek, bir suçdan dolayı mahkemelik olacaksınız demektir.
Saçkıran

Rüyada saçkıran olarak saçlarınızın döküldüğünü görmeniz, dert ve sıkıntılarınızdan kurtularak feraha ve bolluğa kavuşacağınıza işaret eder.
Saçma

Rüyada saçma görmek, yapılması için birisine bir iş havale ettiğinin' ve işi yapamadığı için size bin türlü masal anlatan şarlatan kimselere yorumlanır.
Sad Suresi

Sad sûresini veya bu sûrenin birkısraını rüyasında okuyan veya okuyanı dinleyen kimse, tövbe ve istiğfar eder. Halkın itimadım kazanır, malı, mülkü çoğalır. Bütün işlerinde basarılı olur,
Sadaka Vermek

Rüyada sadaka verdiğini gören, eğer âlim ise. Ününden kazanır, eğer bir devlet adamı ise şan ve şerefi artar, tüccar ise ticareti çoğalır, sanatçı ise halk ondan fayda görür, fakir ise zengin olur. Kîmisine göre; rüyada sadaka verdiğini görmek, korku vo düşünceden kurtulmak, belâ ve âfetlerden emîn olmak ile ta bir olunur. Kimisine göre; rüyada sadaka verip bir fakiri se-vindirdigini gören, hasta ise iyileşir. Sıkıntısı varsa geçer. Tutuklu ise kurtulur. Eğer günahkâr ise Allah Teâlâ onu tövbe etmeğe nail eder. Dinsiz ise İslamiyet'i kabul eder. Sadaka verdiğini görmek her durumda mutluluk ve ikbâle işaret eder. Herkese sadaka dağıttığını gören kimsenin malında bereket olur. Kimisine göre; Rüyada sadaka» belaların define, hastaların iyileşmesine, nnk ve berekete, nimete işaret eder. Rüyasında Ölmüş hayvan, şarap, ve çöp gibi sadaka olarak verilmesi caiz olmayan şeylerden birini sadaka verdiğini görmek, kendi malında ve başkasının malında, kendilerine kötülük getirecek bir iş yapmış olacağına işarettir. Çünkü fenalığa fenalık, günaha günah ile karşılık verilir. Rüyasında helal ve iyi bir şeyi sadaka olarak verdiğini gören, eğer hayvan ticareti yapıyorsa, o işinde bereket görür, eğer çiftçi ise ürününde bereket ve feyiz bulur. Sadaka vermek hayır ve berekettir. Tanınmış zenginlerden birine sadaka verdiğini görmek, o zenginin fakir olarak sadakaya muhtaç olacağına delâlet eder. Fahişe bir kadına sadaka vermek tövbe etmesine; hırsıza sadaka vermek, hırsızlıktan vazgeçeceğine işarettir. Kimisine göre; rüyada sadaka vermek, malını çoğaltmak, düşmanı çıldırtmaktır. Çünkü sadaka ile şeytan kahrodildigi gibi, sadaka vermek rüyası da hayır ve bereket ve mal çokluğuna işaret eder. Rüyada gizli sadaka veren, eğer âsi ise, günahları bağışlanır. Bazan sadaka vermek ilim adamlarına ve büyüklere yaklaşmaya da delâlet eder. Rüyada kendisinden sadaka istenilip verdiğini gören, âlim ise halk ondan ilim öğrenir, devlet adamı ise sözü geçerli olur, tüccar ise halk ondan faydalanır. Sanatçı ise bir çok çırak yetiştirir. Rüyada bir yoksula yemek yedirmek korkudan emin olmaya, sıkıntıdan ve kederden kurtulmaya; bir dinsizi doyurmak düşmanım kuvvetlendirdiğine işarettir. Rüyada sadaka verdiğini görmek hazan teşbih çekmeğe, kabir ziyaretine ve Kur'ân okumaya işaret eder.
Saf Suresi

Sâf sûresini rüyasında görüp okuyan veya dinleyen kişi gaza eyler. Allah'ın (C.C.) rızasını alıp din yoluna yönelir. Savaşa katılır. Şehit mertebesiyle âhirete göçer.
Saffat Suresi

Bu sûreyi rüyasında okuyan veya okuyanı dinleyen kimse hidâyete erişir. Halka hizmetten şevk duyar. Günahlardan kaçınır. AHâh'dan (C.C.) korkar. Kendisine itaatli ve dinine bağlı bir çocuğu olur. Şeytan şerrinden kaçınır.
Safran Çiçeği

Rüyasında safran çiçeği topladığını gören helal nak sahibi olur. Bir rivayete göre; safran çiçeği görmek, san ise hastalık, kırmızı ise şifadır.
Sağırlık

Rüyada sağır olduğunuzu vo konuşulanları duymadığınızı görmek, etrafınızda size dair olan konuşmalara aldırmamanız gerektiğine işarettir. Her sözü duyup duymaz gibi gö-runürseniz işinizde daha çok basan kazanırsınız.
Sahan

Rüyada bakır bir sahan görmek, evinizdeki kimselerden birisinin yakında evlenerek evden ayrılacağına işarettir. Bazılarına göre; rüyada sahan görmek, güzel, hayırlı ve eli sıkı bir metrese işarettir. İyi ve kötü her hâl ona nisbet olunur.
Sahra

Rüyada sahra görmek, o sahranın genişliği, güzelliği ve düzlüğü derecesinde, ferah ve sevince ve adalete delâlet eder. Geniş bir sahranın vaktinde çayır ve çimenlerle süslü olduğunu ve kendisinin orada gezip tozduğunu gören, hayır ve menfaat görür. Göz alabildiğine uzanan dikenler ve ağaçlarla dolu bir sahra görenin, hareketlerinde doğruluk olur. Geniş çiçekler, güller ile süslü bir sahrada olduğunu gören, kıymetli bir kişiye yakın olur, onun aklından ve ilminden faydalanır. Kimisine göre; rüyasında sonu olmayan, bilmediği ve bu güne kadar görmediği bir sahra görmek, iki şekilde tabir olunur Dünyanın ve geçiminin genişlemesi, hayır ve menfaat.. Eğer gördüğü sahranın sının görülüyorsa, bu bir kadın ile tabir edilir. Sahra güzel ise, karısı güzel, çirkinse karısı da çirkindir. İçinde bulunduğu sahra veya arazinin genişlediğini görmek, ev halkının maişetinin genişliğine, Ömürlerinin uzunluğuna, bunun aksi ise, yani sahranın küçülüp daraldığım görmek, geçim sıkıntısına, Ömrün kısalığına; ağaçlı bir sahra görmek, devlet büyüğünün hizmetinde bulunan kişilere işaret eder.
Saka

Rüyada sakalık, dinle yorumlanır. Rüyada halka su içirdiğini gören halka iyilik ve ihsanda bulunur. Saka olup kendi evine su taşıdığım gören, kendisi için mal ve para biriktirir. Başkasının evine su taşıdığım gören, başkası için para ve mal toplar. O maldan ancak yediği kendisine kâr kahr. Saka olup halka "su ister misiniz?" diye sorduğunu gören kimse halka vaaz ve nasihatta bulunur,
Saka Kuşu

Rüyada saka kuşu görmek, çapkınca giriştiğiniz bir macera yüzünden başınıza beklemediğiniz çirkin bir olayın geleceğine işaret eder.
Sakal

Rüyada sakalının çok uzadığım görmek, keder, sıkıntı, borç ve pişmanlık ile yorumlanır. Sakalından aşağıya doğru çekildiğini gören kimsenin eceli yaklaşmış ve ömrü tamamlanmıştır. Sakalının bir kısmı kopanhp yerinin boş kaldığım gömick hayra yorumlanmaz. Sakalının kesilmiş olduğunu görmek, din hususunda ihmalde bulunduğuna işaret eder. Sakalının tıraş edildiğini görmek üç şekilde yorumlanır: Eğer borçlu ise borcunu öder, hasta ise iyileşir, bir sıkıntılı varsa geçer. Rüyada birinin sakalından tuttuğunu görmek, acı duyulmazsa, rüyayı gören ömür boyu sakalını tutan adamın emrinde çalışır. Bazılarına göre bu rüya hayra yorumlanmaz. Sakalını dişleriyle çiğnediğini görmek, akılsızlığa; sakabnı dişleriyle ısıtmayarak ağzına sokan kimsenin pîşmanJılık ve şükür etmeye ihtiyacı olduğuna; sakalının döküldüğünü görmek, ani bir şekilde öleceğine; sakalına güzel kokular sürdüğünü görmek, işlerini düşünerek yaptığına; başka birinin sakalını tarayıp süslediğini görmek, ondan bir hayır geleceğine; kendisinin sakalını tarayıp güzelleştirdi-gini görmek, işlerinde doğruluğuna işaret eder. Hac zamanında sakalını tıraş etmek yukarıda belirtildiği şekilde yorumlanır, Bir kadının kendisini rüyada sakallı görmesi yedi şekilde ta'bir olunun Hâmile ise bir erkek evladı olur, hâmile değilse hiç çocuğu olmaz, çocuğu varsa başkan olur, dul ise evlenir, evli ise dul kalır, keder ve ahlâksızlık. Bir gencin sakalının ağardığını görmesi goibden birisinin geleceğine işarettir. Sakalındaki beyaz kılları kopardığını görmek, başkalarına hayrı dokunacağına delâlet öder. Saç ve sakalın ağarması uzun ömüre işarettir. Sakalını boyadığını görmek ayıplarını halkdan sakladığına, sakalına çamur ve benzeri bir şeyle boyamak istediğini görmek halkdan saklamaya çalıştığı şeylerin açıklanacağına işaret eder.
Saklı Sıvazlamak

Parmaklan ile sakalım taramak kabulle yorumlanır. Sakalını parmaklan ile tarayıp düzelttiğini görmek, kadrinin ve şerefinin halk arasında kabul ve itibarının artmasına işarettir. Bir kimsenin sakalını parmaklan ilo tarayıp düzeltmesini görmek, o adamın saygısına ve halk arasında iyi tanındığına işaret eder. Sakalım parmaklan ile tarayıp dolaşıklannı açmak, zorluğu ortadan kaldınr.
Sakat

Rüyada vücudunuzun her hangi bir azasında bir sakatlık olduğunu görmek, işlerinizin bir kısmını ihmal ettiğinize veya noksan yaptığınıza, daha dikkatli olmanız gerektiğine işarettir.
Sakınmak

Rüyada bir şeyden korkup sakındığım görmek, o şeye yakalanmaya işaret eder. Rüyada korkmak ve sakınmak iyi değildir. Düşmanından korktuğunu gören ona yenilir. Şeytandan korktuğunu gören, doğru yoldan çıkar. Azabdan korkmak, azaba uğramaya işaret eder.
Sakız Ağacı

Rüyada sakız ağacı görmeniz, uzun ömürlü bir kimse olacağınıza, eğlenceye çok düşkün olduğunuz için gamdan ve kederden uzak bulunduğunuza, kaygısızlık içinde hayat sürdüğünüze işarettir.
Sakız Kabağı

Bu kabağın rüyası hıyar gibi ta'bir olunur. Bazı yorumculara göre; kabak, hıyar ve benzeri şeyleri rüyada görmek, vaktinde ve yeşil ise, mal ve mülkle ta'bir olunur.
Saki

Rüyada içki aleminde size içki dağıtan saki görmeniz, sevdiğiniz bir kimsenin vereceği bir eğlenceye çağırılacağınıza veya sizin bir eğlence tertip edeceğinize işaret eder. Sakinin uzattığı içki kadehini alıp içmek ise, kötü bir haberle yorumlanır
Saklamak

Rüyada bir şeyi sakladığınızı veya saklanan bir şeyi aradığınızı görmek çok değer verdiğiniz bir eşyanızın kaybolacağına yorumlanır.
Saksofon

Rüyada saksafon çalan birini görmek veya saksafon çalmak, yalanda bir düğün veya nikâha çağrılacağınıza, çok eğlenceli saatler geçireceğinize işaret eder.
Saksağan

Rüyada saksağan kuşu görmeniz, olur olmaz gevezelik yapıp herkesi usandırdığınıza ve belki de kendinize güldürdüğünüze işarettir
Saksı

Rüyada saksı görmek, bir evlilik işaretidir. Yani bekar iseniz evleneceğinize, evli iseniz ev halkından birinin evlenmesine işaret sayılır.
Sal

Rüyada bir salla nehir geçtiğinizi görmok, düşündüğünüz bir deniz yolculuğundan şimdilik vazgeçtiğinize işaret eder.
Salak

Rüyada aptal denilecek kadar salak bir kimseyi görmek, iş hayatınızda ve evinizin içinde saygı duyulan bir kimse olduğunuza işarettir.
Samandıra

Rüyada ısıtıcı bir salamandıra görmek, çok yakın bir akrabanızdan sıcak bir ilgi göreceğinize işaret eder.
Salata

Rüyada salata görmek, salata yapmak, salata yemek hep işlerin karışıklığına işarettir.
Salavat

Rüyada salavat getirdiğinizi görmeniz, acele yapmak istediğiniz bir şeyi şiddetle arzu etmenize rağmen, o işin yapılabilmesi için sabra ihtiyaç olduğunu bildirir.
Salep

Rü yada salep içmek, kısa ve hafif bir hastalıkla yorumlanır. Hasta iseniz şifaya işaret eder.
Salip

Rüyasında birine salip verdiğini gören dininden uzaklaşır. Rüyada salip görmek hayırlı değildir. Rüyada kendisine bir salip verildiğini veya aldığım gören dininde küfre uğrar.
Salkım

Rüyada salkım görmek, bugünlerde işlerinizi pek dağıttığınıza, toparlanmadığınız takdirde çok zararınız olacağına işarettir.
Sallanmak

Rüyada gözyüzünün sallandığım görmek, o yerde bir kötülüğün meydana geleceğine, güneş veya ayın sallandığım görmek, o yer büyüklerinden birisine bir kötülük yapabilecegına; yıldızların sallanıp titrediğini görmek o memleketde bir isyan ve başkaldırma çkacagına işaret eder. Kimisine göre; rüyada arşın sallandığını görmek, o yerdeki ilim adamlarının bir zarar göreceğine; hükümet binasının sallandığını görmek, halkın eziyete düzeceklerine; caminin sallandığım görmek, ilim adamlarının günah işleyeceklerine; evinin sallandığım görmek, ov halkının başına bir musibet geleceğine; vücudunun sallanıp titrediğini görmek, dininin fesadına işarettir.
Salon

Rüyada büyük bir salonda bulunduğunuzu görmek, lükse çok düşkün biri olduğunuza işarettir. Salonda enine boyuna dolanmak, müsrif bir kimse olduğunuzu, etrafınızdakilere çok yüksekden baktığınızı, gururla dolaşmanız sebebiyle etrafimzdakileri incittiğinizi, tasadan ve gamdan uzak bir günün beyliği beyliktir, diye bir hayat geçirdiğinizi gösterir.
Salya

Salya, tatlı dile delâlet eder. Ağzında salyası çok olduğunu goren güzel sözlü ve güzel yüzlü olur. Salyasının kuruduğunu gören kötü sözlü ve nefret edilen bir kişidir. Salyasının ak-dığım ama, elbiseseni kirletmediğini gören, halk arasında bilinen bir ilimden faydalanır. Kimisine göre; salyasının kanlı olduğunu gören bâtıl ilimle konuşur. Salyası kanla karışık olarak agzından sızdığım gören haram yer, yalan söyler , sözünü tutmaz.
Salyongoz

Rüyada salyangoz görmek tenbellikle tabir edilir.
Sam Yeli

Rüyada sam yeli estiğini görmek, gelip geçici bîr kederle karşılanacağımza işaret eder.
Saman

Rüyada saman görmek, her hangi çeşidinden olursa olsun, hayır ve menfaate ve muradının olacağına delildir. Bir çok samanı olduğunu görenin mal ve nimeti artar. Birine saman verdiğini gören, o kimseye malından bir miktar verir. Saman aldığım görmek mal ve nimetinin artmasına, murada ermeğe işaret eder. Saman görmek mal, hayır, nimet, bereket, murada ermek, zafer ile yorumlanır. Harman mevsiminde ve Özellikle buğday samanı görmek çok hayırlıdır. Rüyasında samanlığa girdiğini ve orasının kendi malı olduğunu görmek zenginlige ve dünya ve âhiretde murada ermeğe işarettir. Samanlığa ateş düşüp yandığını görenin malım hükümet elinden alır. Yahut bir belaya uğrayarak malı elinden çıkar. Rüyada saman yediğini göreni, cahil de olsa, zengin olur. Kimisine göre; rüyada saman görmek çok malla tabir olunur. Kivayet ederler ki: Mansur bir gün rüyasında iki çuval saman yüklü bir eşeğe binmiş olarak bir köprüden geçtiğini görmüş. Bunu o zamanın tabircilerine söyleyince bir olayla karşılaşacak ve bu sayede dünyanın altınım toplayacaksın" demişler. Bu rüya sonradan söylendiği gibi çıkmış. Bazı tabircilero göre; saman mal ile ta'bir olunur. Samanlık görmek, mal konulan sandık veya kasa île de ta'bir olunur. Rüyada bir hayvana saman verdisini gören, işlerinin düzelmesine gayret eder. Samanı öteye beriye savurduğunu gören, malım lüzumsuz yerlere dağıtır. Buğday, arpa ve diğer hububat samanları görmek genel olarak mal ile yorumlanır. Bir kimse, bir çok samanı olduğunu veya evinde ve kapısı önünde veya mahallesinde saman olduğunu görse, her durumda hayır ve menfaate erişir. Rüyasında bir hayvanın saman yediğini görmek, o hayvanın sahibinin hayır göreceğine, su üzerinde samanların yüzdüğünü görmek, suyun sahibinin eline mal geçeceğine işaret eder. -
Samanyolu

Rüyada gökyüzündeki Samanyolu denilen yıldız kümelerini görmeniz, sizin hayatı çok seven bir insan olduğunuzu ve çok iyi bir kalbe sahip olduğunuzu gösterir.
Samur

Kimisine göre; rüyada samur görmek, zalim, hırsız, ancak malından ölümünden sonra faydalanılacak bir erkek ile ta "bir olunur. rüyada samur görmek, kimse ile konuşmayan garip bir erkektir. Derisi, tüyü ve eti, mala işaret eder.
Sanatkar

Rüyada hangi sanatdan olursa olsun, sanatkâr bir kimseyi görmek, her şeye karşı büyük bir özlem duyduğunuza işarettir.
Sanatoryum

Rüyada sanatoryumda tedavi edilmekte olduğunuzu görmeniz, bugünlerde çok düşünceli ve sıkıntı içinde olduğunuza yorumlanır. Sağlığınızın bozulmaması için dikkatli davranmanız gerektiğini unutmayın.
Sancak

Rüyada sancak görmek, âlim, dindar, zengin ve cömert, yahut herkesin kıskandığı meziyetlere sahip bir kişi ile tabİr olunur. Elinde bir sancak tuttuğunu gören, bu sıfatlan üzerinde taşıyan bir kimse üe dost olur vo ondan hayır görür. Elinden sancağının düştüğünü görmek, bu rüyanın aksiyle yorumlanır. kimisine göre; elinde sancak olduğunu görmek sefere işarettir. Büyük bir devlet adamının kendisine bir sancak teslim ettiğim görmek, sancak beyaz veya yeşil olursa, yüksek bir mevkie, şeref ve itibara delâlet eder. Rüyada san sancak görmek hastalığa, kırmızı ise şan ve şerefe işaret eder. Rüyada sadece sancak görmek, doğru yolda olduğuna işaret eder. Bazısına göre; rüyada Sancak görmek, kadın için koca olarak ta'bir olunur. Bir kadın rüyasında elinde bir sancak bulunduğunu görse evlenir. Rüyada renkli sancaklar görmek, bereketli yağmurlara işarettir.
Sancı

Rüyada bir yerinizin sancılandığını görmek, aileniz içinde zor bir karar vermenin arifesinde bulunduğunuza ve her ne olursa olsun bir an Önce bir şeye karar vermenizin menfaatiniz icabı olduğuna işarettir.
Skandal

Rüyada bir deniz kenarında sandalla gezinti yapmakta olduğunuzu görmek, kısa bir yolculuk yapacağınızı gösterir.
Sandal Ağacı

Sandal ağacı sahibi olduğunu yahut birinin kendisine verdiğini göreni halk över ve sever. Birine sandal ağacı verdiğini gören, ona itaat eder. Bir rivayete göre; sandal ağacı bir asil kişi tarafından verilecek ihsan ve hediyeye ve bayır ve menfaate, saygıya ve övmeye işaret eder. Rüyada sandal ağacı görmek, ağır başlı, düzgün konuşan, herkesin yanında adı saygı ile geçen, güzel işler yapan ve saygı kazanan biri ila yorumlanır.
Sandalet

Rüyada ayağınıza bir sandalet giydiğinizi görmeniz, bazı ihtiyaçlarınız için uzun bir yolculuğa çıkacağınıza, bugünlerde harcamalarınızın fazlalığı yüzünden sıkıntı içine düşeceğinize işarettir.
Sandalye

Rüyada bîr sandalye üzerinde oturduğunu görmek, hayırdır. Yeni bir sandalye satın aldığını gören yeni bir hizmetçi alır. Kimisine göre; bir sandalyede oturduğunu gören, halk arasında sevilir ve onlara iy ihizmetlerde bulunur. Süslü ve yüksek bir sandalyede oturduğunu gören, büyük bir makama geçer ve halk tarafından sevilir.
Sandık

Rüyada sandık görmek eşe, bir rivayete göre; büyük bir iş adanu olmaya delâlet eder. Büyük bir demir sandık aldığını veya kendisine verildiğini gören, evlenir. Tahta sandık demir sandıkdan daha az olarak aynen ta "bir olunur. Sandığının kırıldığını veya kaybolduğunu görenin eşi üzülür. Kimisine göre; rüyada görülen sandık üç şekilde ta'bir olunur: Büyük makam, rütbe, güzel bir eş.
Sandoviç

Rüyada sandoviç yaptırıp yediğinizi görmek, yabana bir kimse tarafından büyük bir nimete kavuşacağınıza ve rızkınızın bol ve bereketli olacağına işarettir.
Sansar

Rüyada sansar görmek, bir dostunuzun hilesi yüzünden büyük bir zarara uğrayacağınıza ve işlerinizin, planlarınızın alt üst olacağına işaret eder.
Santral

Rüyada bir telefon santralında bulunduğunu görmek, hiç beklemediğiniz bir haberi alacağınıza ve elinize bir kaç mektup geçeceğine delildir.
Sapan

Rüyada sapan görmek, devamlı olarak içinizin sıkıldığım bundan ötürü ne yapacağınızı şaşırdığınızı gösterir.
Sara

Rüyada sar'alı bir kimse ile karşılaşmak, iş ve aile muhitinizde çok büyük bir sarsınitı geçireceğinize işarettir.
Saraç

Rüyada saraç görmek veya saraç eşyası almak, karadan yapacağınız bir yolculukla yorumlanır. Bir saraç dükkanında saraçla pazarlık yaptığınızı görmek, evinizden eşya çıkacagına, evvelce ısmarladığınız bir eşyanın elinize geçeceğine de işarret eder.
Sargı

Rüyada azalarınızdan birinde sargı görmek, etrafınızdaki dost sandığınız kimselerden bazılarının size tuzak kurmaya hazırlandıklarına ve uyanık olmanız gerekeceğine işaret eder.
Sarhoş

Rüyasında sarhoş olduğunu gören haram mal kazanır. Kimisine göre; bir içki içmediği halde sarhoş olduğunu gören, şiddetli bir korkuya düşer ve malı eksilir, içki içerek sarhoş olduğunu gören işlerinde zorluk çeker.
Sarı

Rüyada sarı renkli bir elbise giymek veya sarı bir renk görmek, çok hassas ve duygulu bir kimse olduğunuza ve her şeyi içinize attığınıza işarettir.
Sarık

Rüyada sarıklı bir kimseyi, veya kendinizin başınıza bir sarık sardığınızı görmek, memursanız rütbe ve maaşınızın artacağına, tüccar iseniz kazancınızın çoğalacağına. Öğrenci iseniz notlarınızın iyi olacağına, ev hanımı iseniz, eşinizle çok mutlu olacağınıza işarettir.
Sarılık

Rüyada sarılık hastalığına tutulmuş bir kimseyi görmek veya kendinizi sarılığa tutulmuş görmeniz, evinizde bir kimsenin hastalığa yakalanacağına veya iş yerinizde küçük bir kaza meydana geleceğine işaret eder.
Sarışın

Rüyada sarışın bir gençle tanışıp dost olduğunuzu görmek, mutlu bir hayatın özlemini duymakta olduğunuzu, mutlu bir aile yuvası içinde yaşamak istediğinizi belirtir.
Sarmaşık

Rüyada sarmaşık görmek, akrabalar arasında miras yüzünden bazı anlaşmazlıkların çıkacağına ve dargınlıkların olacağına işarettir.
Sarnıç

Rüyada sarnıç görmek, bir kadın veya erkek yüzünden bir iftiraya uğrayarak huzurunuzun bozulacağına işarettir.
Sarraf

Yumuşak, bilgili, bir kişi olarak ta'bir olunur. Kimisine göre; rüyasında sarraf gören, iyi bir kişi ise, âlim olur, içinde fesatlık varsa, dünyayı âhirete üstün tutar. Kimisine göre; rüyada sarraf gören veya sarraf olduğunu görenin dünyaya faydası dokunur.
Satır

Rüyada satır görmek, güç işleri ayıran ve düzenleyen kimse ile yorumlanır. Kimisine göre; rüyada satır görmek kuvvete delâlet eder.
Satmak

Rüyada satmak tabirinde ikilik vardır. Bazıları satmak, satın almaktan hayırlıdır demişler; bazıları da, satın almak daha hayırlıdır derler. Her durumda satmak ve almak, satılan ve alınan şeye göre hayır ve şer olarak yorumlanır. Rüyanızda evinizden bir eşyayı sattığınızı görmek, bu rüyanın aksine olarak evinize yeni bir şeyler alacağınız şekliyle yorumlanır.
Satranç

Rüyada satranç görmek bâtıl şeyler ile ta'bir olunur, rüyada satranç oynayıp kazandığını gören, bâtıl düşüncelerini terk eder. Arasında dargınlık veya düşmanlık olan bir kimse ile satranç oynamak, ve oyunu kazandığını görmek, davasını kazanmaya, bir rivayete göre de, aslı olmayan bir yalana inanmaya işaret eder. Kimisine göre; rüyada satranç oynamak iftira ve bâtıl sözle yorumlanır. Rüyasında önünde taşları dizilmiş bir satranç görmek, düşmanlıkla ta'bir edilir. Bu rüyayı gören biriyle kavga eder, bir rivayete göre de, sonunda hayır ve menfaat olmayan bir işle uğraşır. Bazende rüyada satranç oynadığını görmek her iki oyuncunun itibar kazanmalarına ve ünlü birer kişi olmalarına işarettir. Rüyada satranç oynadığını, fakat nasıl oynanacağını bilmediğini görmek, üç şekilde ta'bir olunun Layık olmayan yere malını harcar, namazı unutturur, malını israf eder.
Savaş

Savaş üç şekilde yorumlanır: Biri memleketler arasında, ikincisi memleketin içinde devletle halk arasında, üçüncüsü halkın kendi aralarında. Rüyalar da bu üç şekle göre tabir olunur. Devletler arasında savaş yapıldığını görmek, fitne ve fesat çıkacağına veya veba, kolera gibi salgın bir hastalığın meydana geleceğine işaret eder. Bir devlet başkanı ile tebaası arasında savaş olduğunu görmek, bereket ve ucuzluğa işarettir. Halk arasında savaşıldığını görmek, aralarında iyi bir geçime delildir. Bir memlekete asker girdiğini görmek, oraya çok yağmur yağacağına işarettir. Savaş için askerin toplandığını görmek, bâtılla uğraşanların yenilgiye uğrayacaklarına; askerin az olduğunu ve kendisinin de onların arasında olduğunu görmek, düşmana karşı zafere işaret eder. Savaşta olduklarını ve savaş meydanında rüzgar eserek toz kaldırdığını görmekde hayır yoktur, iki bölük askerin birbirleri ile savaştıklarını görmek, üstün gelenin yenileceğine işarettir. îki tarafın savaş sırasında birbirlerine karıştıklarını görmek, herkese hayır geleceğine işarettir. Kimisine göre; rüyada düşmanla savaşan dinine hizmete, ana babasına yardıma, karısı hakkında da kıskançlığa işaret eder. insanın kendisinin bir savaşta dinsizler tarafında olduğunu görmesi, Islâmiyet'den uzaklaştığına, yahut dine karşı geldiğine, yahut üzerine itaati gerekene karşı itaatsizlik ettiğine, yahut namazını terk ettiğine işaret eder.
Savaş Baltası

Rüyada savaş, baltası görmek, zafere ve üstünlüğe işaret eder.
Savaşmak

Rüyada fi sebilillâh (Allah rızası için) savaşanın gerek kendi hâli ve gerek ev halkının hali doğruluk gösterir. Rızkı genişler ve parası artar. Savaştan kaçtığını görmek, ev halkına, özellikle karısına şefkat ve merhametinin salığına işaret eder. rüyada savaşa gidip düşmana galip geldiğini görmek, fazilet ve çan kazanmaya; bir memleket halkının savaşa katıldıklarını görmek, muradı her ne ise yerine geleceğine ve düşmana üstün gelineceğine işarettir. Cabir'ül-Mağrîbrye göre; yalnız başına düşmanla döğüştü-ğünü görmek, zenginliğe; düşmanı yendiğini görmek, helal rızka; savaşanını ve düşmanın üstün geldiğini görmek, rızkında darlığa; bir rivayete göre geçim tedarikinde zorluk çekmeye; savaşta düşmanları tarafından öldürüldüğünü görmek, feraha ve sevince, helal nzkö, uzun ömürc; gazilerle beraber savaşa gittiğini görmek, hayra; savaştan sonra memleketine döndüğünü görmek, sağlık ve selamete, muradının olmasına; sevinç ve mutluluğa; eğer rüya sahibi gurbetde ise, selâmetle vatanına döneceğine; eğer hasta ise iyileşeceğine delâlet eder. Cafer-i Sadık'a göre; rüyada savaşmak altı şekilde yorumlanır: Menfaat, sünneti ihya etmek, düşman üzerine zafer, hasta için sağlık, büyüklere itaat, ganimet. Ahdulgani Nablusî'ye göre; rüyada savaşmak, ev halkının geçimlerinin sağlanması için acele etmek ve Allah'ı '(C.C.) anmakla ta*bir olunur. Bir rivayete göre de, rüyada savaştığım görmek, nzka ve mutluluğa erişmeğe işarettir. Savaşa gittiğim germek ganimete, âhirette yüksek bir dereceye ulaşacağına delâlet eder. Silahı ile savaşa gittiğini görmek, dünyada her cihetçe dînine bağlı olduğuna ve bütün şeriat emirlerini yerine getirdiğine delildir. Bütün insanların savaşa katıldıklarını görmek, zafer kazanacaklarına; tek tek ellerindeki kıknçlarla düşman üzerine yürüyüp onlarla savaştıklarını görmek, o memleket halkının refah ve mutluluk İçin yaşayacaklarına işarettir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA