Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ş harfiyle başlayan rüyalar
08 Mart 2013 Cuma 10:26

Ş harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Şapka

Rüyada şapka 3 şekilde tabir olunur: Geniş kenarlı ve güneşten korunmak için hasırdan yapılmış şapka giydiğini gören sıkıntıdan kurtulur; fötr şapka giydiğini gören feraha ulaşır; kumaştan şapka giymek sıkıntı ve kedere yorumlanır.
Şato

Yabancı bir memlekette büyük bir şatonun içinde veya bahçesinde bulunduğunuzu görmek, çok istediğiniz bir projeyi uygulamak için beklediğiniz imkanı elde edeceğinize işarettir. Şatoyu yıkılmış ve harap bir şekilde görmek, hayallerinizin gerçekleşmeyeceğine işarettir.
Şehitler

Bir savaşta şehit olanları görmek, Allah Subhane Teala Hazretleri ile yorumlanır. Rüyada savaşarak şehit olduğunu görmek, dünya ve ahirette günahlarından kurtulmaya, iyi bir sona, rahmete yorumlanır. Şehitleri kanları akarken görmek halkın böyle bir durumda hiçbir şeyden geri kalmayacaklarına, feyiz ve bereket olacağına, din kuvvetine, düşmana karşı zafer kazanılacağına işarettir. Şehitleri cennette yemek yerken görmek, zahmet ve meşakkatten, sıkıntıdan kurtulmaktır. Bir veya birçok şehitlerle konuşup gürüşmek, dünya için hayır ve ahiret içim müjdedir. Bir şehidi öpmek veya o şehidin kendisini öptüğünü görmek, iyi bir sona ermeye, iman ile bu dünyadan göçmeye, şehadet derecesine nail olmaya delil olarak kabul edilir.
Şeker

Rüyada şeker görmek ferahlığa, sevince yorumlanır.
Şelale

Rüyada bir şelale karşısında ona bakıyor görmek, rüya sahibini yakından ilgilendirecek birisi ile karşılaşacağına işarettir.
Şal

Rüyada şal görmek kısa zamanda mal sahibi olacağınıza işarettir.
Şair

Rüyada şair görmek, yaptığı işi sözlerine uymayan, iyi göründüğü halde içi fesat dolu bir kimse ile yorumlanır.
Şalvar

Rüyada şalvar görmek, güzel bir kimse ile evlenip zengin olmaya, memur ise mevkninin yükselmesine yorumlanır.
Şamdan

Rüyada şamdan erkek hizmetçi ile tabir olunur. Onda iyi veya kötü bir hal, hizmetçiye nisbet olunur.
Şadırvan

Kimisine göre; rüyada şadırvan görmek, din ile tabir olunur. Güzel ve mükemmel bir şadırvan gören, fakat kime ait olduğunu bilmeyen yüksek bir rütbeye, bol bir geçime, uzun ömüre ve fazla rızka nail olur. Gördüğü şadırvanın kendi malı olduğu anlaşılır ise, yukarıda belirttiğmiiz tabirlerin daha fazlası ile çıkacağına işaret eder. Bu şadırvanın Önünde, arkadaşları ile beraber oturduğunu gören, sevinç ve feraha, geniş rızka ulaşır ve isteğine kavuşur. Çok küçük bir şadırvan görmek, rızk darlıgına, diğer bir rivayete göre de eğer şadırvan susuz ise, Ömrün kısalığına işarettir. Şadırvanın büyük ve suyunun çok olduğunu gören, geniş bir ruk ve uzun bir Ömür sahibi olur. Bir şadırvanın etrafında dolaştığını görenin ömrünün geri kalan kısmı yaşadığından daha az olur. Bir şadırvan resmini ve o resmin kendisi ile konuştuğunu gören, kendisiyle alay edilerek övülür. Bir şadırvanı sattığım veya birine hediye ettiğini görmek, tehlikeye işarettir. Huya sahibi çekinmelidir.
Şafak

Rüyada şafak atışını görmek, istediği ve beklediği işin olacağını gösterir. Şafağın kaybolduğunu görmek, beklenen işin olmayacağına işarettir. Şafak; sabahın öncüsü olduğundan refah, nimet, sevinç ve ferah ile ta'bir olunur.
Şahaser

Rüyada eşi bir daha yapılamayacak derecede bir şaheser görmek, yüksek mevkide olan bazı kimselerle tanışacağınıza; böyle bir şaheseri satın almak, bu kimselerden büyük fayda göreceğine; zevkinizde belirli bir yükselme ile bulunduğunuz sosyal sınıf içinde aranılan bir kimse olacağınıza işarettir.
Şahin

Rüyasında beyaz bir şahin tuttuğunu görmek, kadrinin yükseldiğine, izzete ereceğine işarettir. Elinde bir şahın olduğunu gören, itibarlı olur. Şahinin elinden uçup gittiğini görmek, şeref ve mevkiinin tükenmesine, şahinin elinden düşüp öldüğünü görmek, mevkiğinden düşerek aynı zamanda fakirleşeceğine işaret eder. Kimisine göre; birinin kendisine bir şahin verdiğini görenin bir çocuğu olur. Yahut şeref ve itibar kazanır. Şahinin evinin damına konduğunu görmek, devlet büyüklerinden birine yakınlaşmaya ve ondan menfaat görmeye işarettir. Av için bir şahin satın aldığım gören bir işe girer. Muradı olur ve itibarı artar. Bir kadının eteği altına bir şahinin gizlendiğini görmesi, erkek çocuk doğuracağına, eğer şahinin ayağında çıngırak varsa kız doğuracağına işaret eder. Kimisine göre; şahin görmek, murat, ferah, müjde, emirleri yerine getiren ve mal ile ta'bir olunur. Eğer şahin çok vahşi ise: zalim, âsi evlat, yol kesici hırsız ile yorumlanır.
Şahit

Şahitler, davaya ve mahkemeye, hüküm ve karara ve hakkın emrine nisbet olunurlar. Rüyada şahitlerden bir kaçını görmek, hakkın rahmetine, adalete, davası varsa, kazanıp galip geleceğine; kendi için iki şahit lazım olduğu halde, ancak bir şahit bulabildiğini görmek, yarı yarıya tamamlanacak bir işe başlayacağına; kendisinin şahit olarak mahkemede bulunduğunu görmek, hak yoluna girdiğine; birinin yalan şahadet ettiğini veya kendisinin yalan şehadet ettiğini görmek, nefsine ve başkasına zarar vermeğe işaret eder. Şehadeti ile bir suçsuzu kurtarmak, ona yardım edeceğine; şahadet etmesi ile bir davanın kazanıldığım görmek, halka hakkım alması ve hayır etmesi hususunda hizmet edeceğine; Allah (C.C) rızası için şahitlik yaptığım görmek, başkalarına hayır ve menfaat istemeğe; kendi için başka birinin şahitlik yaptığını görmek, maksadının yerine geleceğine; aleyhinde şahitlik ettiklerini görmek, işinde zorluğa uğrayacağına işaret eder. Kimisine göre; rüyada şahit, düşmanlığa yorumlanır. Rüyasında bir şey için şahit getirdiğini gören, bir insanla davadadır. Rüyada bir şeye şahit bulmaya çalıştığını fakat bulamadığını görenin davası aleyhine sonuçlanır.
Şaka

Bir komedyanın şakasına, nüktesine gülmek, postadan iyi haberler alacağına alamettir. Şakadan hoşlanmamak, sosyal bir ödevinizi unutmuş olduğunuz için af ilemek zorunda kalacağınıza işaret eder. Rüyada bir fıkra anlatmaya kalkışıp da onu anlatamamak, bir süre için kendi içinize ek olarak bir başkasının işini de üstlendiğinize işarettir.
Şakayık

Rüyada şakayık topladığını, yani kökünden kopardığını gören merhametli olur. Koparılmış şakayıkları önünde yere atılmış görmek, zahmet çekeceğine, bir rivayete göre de nimete kavuşacağına; vakit ve mevsiminde ve fidanı Üzerinde şakayık görmek ise hayır ve menfaate yorumlanır. Bir kadının şakayık koparıp başına takması veya elinde tutması kocasından ayrılmasına işarettir.
Şalgam

Şalgam görmek kimisine göre, hüzün ve kederle ta'bir olunur. Yemesi ise daha büyük sıkıntılara delildir. Elinde bir şalgam olup, onu yediğim gören darlığa düşer.
Şam Fıstığı

Rüyada şam fıstığı yemek, işlerinizinizi yüzüstü bıraktığı niza, bu yüzden çok zarara uğrayacağınıza işarettir.
Şamandıra

Rüyada şamandıra görmek sağlığa ve müjdeli bir habere yorumlanır. Şamandıra görmeniz, düşünce ve hareketlerinizde kararsızlık olduğuna, sizinle ilgilenmek isteyen kimselere karşı soğuk vo manasız hareketlerle karşılık verdiğinize işarettir.
Şamar

Rüyanızda bir kimseye şamar attığınızı görmeniz, o kimseye yardımda bulunacağınıza; bir kimseden şamar yemeniz de, o kimseden yardım göreceğinize işarettir.
Şampanya

Rüyada bir misafirlikte size ikram edilen şampanyayı içtiğinizi görmek, bulunduğunuz mevki icabı üstün kimselerle tanışıp sohbet edeceğinize ve onlardan faydalanacağınıza işarettir.
Şap

Şap, aşk ve yaşamda tökezlemece işaret eder. Bazılarına göre; şap görmek, helal malla tefsir olunur. Aynı zamanda hayır ve nimete de işaret eder.
Şarampol

Rüyada arabanızla giderken aniden bir şarampole yuvarlandığınızı, fakat yara almadan kurtulduğunuzu görmeniz, süse düşkünlüğünüz yüzünden maddi durumunuzun bu hevesinin tatmin etmeye yetmediğini gösterir. Bu kazadan yara alarak çıkmış iseniz, hayatınızda beklemediğiniz bir olay neticesinde oldukça büyük bir acı çekeceksiniz demektir.
Şarap Fıçısı

Rüyada dolu bir şarap fıçısı görmek, bütün sıkıntıların geçici olduğuna delildir, içinde su bulunan bir fıçı görmek, sabırlı olmanız şartı ile arzularınıza kavuşabileceğinize işarettir.
Şarap İçmek

Rüyada şarap içmek, dünyada kuvvet ve kudrete, âhiret işlerinde ihmale, bir rivayete göre, Cenâb-ı Hakk'a karşı günah işlemeğe işaret eder. Kimisine göre; rüyasında geniş ve süslü bir bahçede şarap içtiğini gören kevser şarabı içer, henüz alkollaşmamış sıra halinde bulunan şaraptan içmek gam ve kedere, hastalığa; tatlı şarap içmek geçici dünya nimetlerine, acı şarap içmek, sonunda fakirliğe dönüşecek haram mala işarettir.
Şarap Mehzeni

Rüyada bir şarap mahzeninin içinde bulunduğunuzu görmeniz, beklemediğiniz sevindirici bir haber alacağınıza işaret eder.
Şarkı Sölemek

Rüyada güzel sesle şarkı söylemek, kazançlı ticarete; ağlamaklı eeale şarkı söylemek zararlı ticarete yorumlanır. Kimisine göre; şarkı söylemek üç şekilde tabir olunur, Alîm, hâkim vaiz. Çarşıda şarkı söylediğini görmek, zengin için rezil olmaya, fakirler için aklım kaybetmeye delildir. Hamamda şarkı söylediğini gören, belirsiz sözler söyler. Bir yerde şarkı söylediğini görmek, o yerde dost ve arkadaşları arasında ayrılığı gerektirecek yalan ve hile yapıldığına işaret eder. Rüyada bir sevgiliye şarkı ile ilan-ı aşk ettiğinizi görmek, büyük bir sevince, daha sonra bir kedere kapılacağınıza işarettir.
Şarlatan

Rüyanızda şarlatan biri ile karşılaştığındı görmek, düşmanlarınızın sizi alt etmek için pusuda beklediklerine işaret eder.
Şarpi

Rüyada bir şarpi görmek, kısa bir deniz yolculuğu yapacağınıza işarettir.
Şaşı

Rüyada şaşı olan biriyle karşılaşmanız, işlerinizin ve sağlığınızın yolunda olduğuna işaret eder..
Şaşkınlık

Rüyada bir caddede veya ıssız bir yerde şaşkınca dolaştığınızı görmek, butun dostalannızı birer birer kaybedeceğinize ve yapayalnız kalacağınıza işarettir.
Şaşmak

Rüyada beklemediğiniz bir durum karşısında şaşmak; hayret ettiğinizi görmek, beklenmeyen bir durumla karşılaşacağınıza işaret eder
Şat

Rüyada şat denilen sala bindiğinizi görmek, sağlığınızın yerinde olduğuna ve ferah günler yaşadığınıza yorumlanır. Şat ile, sulan temiz ve berrak olan bir göl üzerinde bulunduğunuzu görmek, arzu ve isteklerinizin çok yakında yerine geleceğine işarettir.
Şayak

Rüyada şayak kumaşlardan yapılmış elbise veya eşya görmeniz, çevrenizde bulunan insanları koruyacak ve onlara yardım edeceksiniz demektir. Şayak bir elbise giydiğinizi görmek ise, bütçenizin müsait olmamasına rağmen yine de cömert hareketlerinizle kendinizi çevrenize sevdirecek ve tanıtacaksınız demektir.
Şebboy

Rüyada şebboy çiçeği görmek ve koklamak, çok havai bir karaktere sahip olduğunuz için, güvenilir bir kîmse olmadığınıza işaret eder. Bu huyuzuzdan dolayı etrafınızdaki İnsanları kendinizden uzaklaştınyorsunuz. Bu da size sadık olanların bile zamanla size karşı güvenleri kırılarak sonunda ihanetle karşılaşabileceğinizi gösterir.
Şefaat

Rüyada şefaat edilmek, günahlarınızdan dolayı dileklerinizin yerine getirilmesinin ancak tövbe ve istiğar etmenize bağlı olduğuna işarettir.
Şevkat

Rüyada bir kimsenin şefkatla size kucak açtığını görmeniz, hayatta başlayacağınız her işte başarıya ulaşacağınıza işaret eder. Sizin şefkatle bir başka kimseyi kucaklamanız, ona yardımcı olmak için elinizden gelen maddi ve manevi her yardımı yapacağınıza işaret eder.
Şeftali

Rüyada şeftali görmek, eğer sarı ise, hastalıktır. Rüyasında vaktinde şeftali yediğini görmek, bir tüccardan menfaat göreceğine işaret eder. Bir ağaçtan şeftali kopardığını görmek menfaata işarettir. Rüyada şeftali ağacı görmek, kimse ile tartışmayı sevmeyen, kendi halinde, herkesle iyi gelinen, herşeyden çabuk bıkan ve çok çabuk itibardan düşen biri ile kıyaslanır.
Şehir

Rüyada tanımadığı bir şehirde bulunduğunu görmek ve orada yabancı olduğu için her şeyi yadırgadığını anlamak, çok kötü früprizlerle karşılaşacağına işarettir. Girdiği şehrî yıkık ve ıssız görmek, o şehirde ilim adına hiç bir şeyin kalmadığına işaret eder. Gezdiği şehri çok kapılı, güzel, yeşillikler içinde, sulak ve çok ucuz görmek, o yer halkının mutlu olduklarına işaret eder. Kimisine göre; kendisini Mekke-i Mükerreme'de gören ferah ve gevince kovuşur. Dine hizmet eder. Mcdiney-i Münevvere'de bulunduğunu gören, bir tüccarla arkadaş olur, ondan din ve dünyada hayır ve menfaat elde eder. Taif kasabasında olduğunu gören, çok yolculuğa gider. Basra'da olduğunu gören, fakir olur. Bağdat şehrinde bulunduğunu gören, hayır ve menfaate erip zengin ve tüccar olur. Her şehrin isim ve şöhreti rüya tabirlerinde dikkate alınmalıdır. kimisine göre, şehir ve kasaba rüyası tabirini tecrübe ettim ve inandım. Tecrübelerimin ve incelemelerimin sonunda bir şehir ve kasabanın adında hayra işaret eden bir şey ve mânâ varsa hayra; adında şerre işareteden bir mânâ varsa şerre işaret olduğunu anladım. Mekkc-i Mükerreme'de senâ, ve din» tövbe ve ticarete; Mcdiney-i Münevvere'de dostlarla konuşmak, emeline ulaşmak ve Ccnâb-ı Kasûl F,k-rem (SAV)'dan ümit ve şefaate; Kudüs günahtan arınmaya ve tövbeye; Mısır, izzet ve berekete, güzel geçime; İstanbul, din zaafına ve haram rızka, Bursa selâmete ve rıfata işaret eder. Kimisine göre; büyük şehir ve kasaba görmek, ne suretle olursa olsun, iyidir. Kendisini bilmedği bir şehirde görmek, bir rivayete göre, dindar bir kimseden istediğine ulaşır. Diğer bir rivayete göre, bilinmeyen bir şohir âhirete işarettir. Eğer orada bulunduğu şehri biliyor ve uyanık iken oraya gitmiş ise, ikinci defa yine oraya gider. Bazılarına göre; rüyada şehir veya kasaba görmek, korkudan kurtulmaya işaret eder. Rüyasında bir şehirden çıkan bir belaya uğrar. Bir şehirden bir köye gittiğini gören, korkudan kurtulur. Bir şehrin harap olduğunu görmek, oradaki büyük devlet adamının zulüm edeceğine işaret eder. Etrafı duvarla çevrili bir şehre girmek, duarsız bir şehre girmekten iyidir. Bir rivayete göre, surlu şehir, topraklarından düşmanı kovmaya, iktidarı bir devlet başkanına; sursuz şehir de bu rüyanın aksine işaret eder.
Şehvet

Rüyada şehvetle birini seyrettiğini gören kimse, uyanık iken işlediği bir suçla suçlanmaya yorumlanır.
Şeker Hastası

Rüyada şeker hastası olan bir kimse ile karşılaşmanız, ev halkından birinin hafif bir rahatsızlık geçireceğine işarettir. Bu rüya ayrıca sizin bünyeniz itibarıyla çok yorgun olduğunuzu ve hasta görünümlü bir kimse olduğunuzu gösteriyor. Sağlığınıza biraz daha yakından ilgi göstermelisiniz.
Şeker Kamışı

Şeker kamışı ekmek, helalından rızk istemektir. Şeker kamışı ektiğini ve güzel yetiştiğini gören, başladığı bir işten helâl kazanç elde eder.
Şeker Pancarı

Şeker kamışı ile aynı şekilde yorumlanır.
Şekerci

Rüyada görülen şekerci, iyi huylu ve tatlı sözlü bir kimsedir. Ondan şeker olmak, çocukları sevindirir. Bu rüya, mutluluğa, memnuniyete ve sağlığa işarettir.
Şekil Değiştirmek

Rüyada kendinizi bulunduğunuz şekil dışında bir şekle girmiş görmeniz, bir hastalık geçirerek tabiatınızda oldukça değişik bir huy peyda edeceğinize; bu değişikliğin bazı yakınlarınız tararından kısmen iyi ve kısmen de tuhaf karşılanacağına; hırçın ve asabi iseniz, sakin ve ağırbaşlı bir kimse olacağınıza; ağır başlı iseniz hırçın ve çekilmez bir hüviyete bürüneceğinize işaret eder.
Şemame

Şemame,. güzel kokan ve portakala benzer bir şey olup yenilecek bir meyve olmadığı için, yalnız kokusu ve güzel renkli görünüşü bakımından sevilir. Rüyada şemame görmek, eş veya evlat yüzünden sevince, ticaret dolayısıyla da kazanca işaret eder.
Şems Suresi

Kimisine göpe, Şems sûresini rüyasında okuyan veya okuyandan duyan kimse yaptığı bazı şeylere sonradan pişman olur, bir daha yapmamak için tövbe öder. İlim adamlarına saygısı ve sevgisi büyüktür, kendisi de bilgili ve zekidir.Teşebbüslerinde başarılı olur, İyi ahlâk bir evladı olup hayır görür.
Şemşiye

Rüyada yağmur altında şemsiye açarak yürüdüğünü görmek, üzüntüsü olduğu bir anda yardıma koşacak bir dostunun varlığına; güneşten korunmak için şemsiye kullandığını görmek, tehlikeden kaçmak için çare düşündüğüne işaret eder. Bir rivayete göre, şemsiye talih ile de yorumlanır. Bazılarına göre; rüyada elinizde bir şemsiyenin bulunduğunu görmek, sıcak memleketlere bir yolculuk yapmakla ta'bir olunur. Şemsiyeyi açık havada elinizde açık olarak tutuyorsanız hayra, yağmurlu bir havada, fakat şemsiyenizin kapalı olarak elinizde bulunması ise şerre işaret eder.
Şerbet İçmek

Kimisine göre; kokusu güzel ve tatlı şerbet içmek altı şekilde yorumlanır: Menfaat, faydalı ilim, güzellik, rızk, dinde doğruluk, Allah'ı (C.C) anmak. Tadında eksilik olan şerbeti İçmek, hüzün ve kedere delâlet eder. Kokusu güzel ve lezzeti orta derecede olan bir şerbetten içmek, hayır ve menfaa-ta ve ibadete işarettir. Kimisine göre; elma, armut, kaysı, çilek ve benzerinden yapılmış olup tadında ekşilik olmayan şerbetten içtiğini gören hayır ve menfaate erer. Bir rivayete göre ömrü uzun ve rızkı geniş olur. Limonata, turunç şerbeti, ekşi nar şerbeti gibi tadında ekşilik olan şuruplardan içtiğini gören, hüzüne ve kedere uğrar.
Şerbetçi

Halka faydası olan bir insanla ta'bir olunur.
Şeytan

Rüyada şeytanla konuşmak veya onu görmek, düşmanlarınızın aleyhinizde çalıştıklarına işarettir.
Şezlong

Rüyada şezlong görmek rüya sahibinin çok yorgun bulunduğundan dinlenmesi gerektiğine işaret eder.
Şıklık

Rüyada şık bir kimseyi görmek veya çok şık giyinmek, şans açıklısına işarettir. Bir genç kadını veya genç kızı çok şık görmek, mutlu bir geleceğinizin olduğuna ve pek yakında bir gönül macerası geçireceğinize işaret eder.
Şıra

Rüyada kendinizi üzümleri sıkarak şıra yaparken görmek, çok eli açık bir kimse olmanıza rağmen bu cömertliğinizin etrafınızdaki insanlara bir yarar sağlamadığına delildir.
Şırınga

Rüyada şırınga görmek hayırlı değildir. Kendisine bir hastalıktan dolayı şırınga edildiğini görmek, küçük hastalık geçireceğine veya kötü bir haber alacağına yorumlanır.
Şİddet

Rüyada herhangi bir şiddet olayı ile karşılaşmak, aile içinde küçük bir anlaşmazlığa ve aile fertleri arasında geçimsizlik başladığına işaret eder.
Şifre

Rüyada şifreli bir kağıt çözmeğe çalıştığınızı veya şifreli bir çanta veya çekmeceyi açmaya çalıştığınızı veya şifreli bir kilitle ulaştığınızı görmek, bazı işlerinizi yapabilmek için bir formül aradığınıza, eğer şifreyi çözüp açarsanız, o formülün başarılı olup işlerinizin yoluna gireceğine, çözmediğiniz takdirde bu rüyanın aksiyle tabir olunur.
Şiir Söylemek

Şiirin tabirinde yorumcular bir çok görüşler ileri sürmüşlerdir. Rüyada görülen şiirde hikmet ve mânâ ve ona benzer şeyler varsa, iyi olup sevap kazanmaya işaret eder. Bazı yorumcuların söylediklerine göre, rüyada şiir söylemek veya işitmek, hikmete işarettir. Eğer görülen ve okunan şiirde hikmet ve nasihat gibi şeyler yoksa, yalana işaret eder. Kimisine göre; rüyada şiir söylediğini görmek, eğer bu şiiri gazel tarzında ise ıztıraba, eğer yukarıda söylediğimiz gibi va'z ve nasihattan ibaret ise, kendi mânasında nasihate, eğer hiciv ise yalan söze, günah kazanmaya işaret eder. Rüyada şur okumak veya yazmak çok çalıştığınıza, fakat maceracı bir ruhunuz olduğu için, çalışmanızın meyvesini alamadığınıza işaret eder.
Şimşek

Şimşek daima korku ve şiddetle yorumlanır. Rüyada şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinin bir şeyden korkacağına işarettir. Şimşek ışığından, elini uzatarak bir parçasını avuçları içine aldığını görmek, kendine hayrı ve menfaati olan bir işi yapacağına işaret eder. Arka arkaya şimşek çaktığım görmek, o yıl feyiz ve bereketin çok olacağına delildir. Evinin içinde şimşek çaktığın görmek, zengin olacağına; karanlıkta şimşek çakarak etrafı aydınlattığını görmek, sıkıntıdan kurtulacağına işarettir
Şimşir

Rüyada şimşir ağacı veya şimşir ağacından yapılmış bir eşya görmek, bütün güçlüklerine rağmen bulunduğunuz işte başarılı olacağınıza işaret eder.
Şirket

Rüyada biri ile ortaklık kurduğunuzu veya bir şirkete girdiğinizi veya bir şirketle ayrı bir ortaklık kurduğunuzu görmek, sevince, başarıya, ve geçim bolluğuna işaret eder. Eğer kendi sermayesinden daha büyük bir sermayesi olan bir kimse ile ortaklık kurmuş iseniz, iş hayatınızda başkalarının direktifi ile hareket etmekte olduğunuza ve kazancınızı başka birinin eliyle kazandığınıza yorumlanır. Büyük bir şirkette sorumlu bir kişi olarak çalıştığını gören, evinde ve semtinde sözü geçen bir kimsedir. Şirket ortakları ev halkı ile de tabir olunur. Şirket ortaklan ile aralarında anlaşmazlık çıktığım görmek, evinde eşiyle arasının iyi olmadığına işarett eder. Ortaklıktan ayrılan eşinden boşanır
Şİşpence

Rüyada şirpençe çıkardığınızı görmeniz, son günlerde ibadetinizi ihmal ettiğinize, bu yüzden günahlarınızın da arttığına, yolsuz bir harekette bulunduğunuz için de bunun azabını uzun müddet çekeceğinize işaret eder.
Şiş

Rüyada kebap pişirilen şişlerden veya çorap örülen şişlerden her hangi birisini görmek, iş hayatında düzgün ve iyi bir idareci olduğuna delildir.
Şişe

Rüyada şişe görmek, evinin umuru kendisine verilmiş olan adama işarettir. Şişede su veya gülsuyu gibi bir şey varsa, hizmetinin iyi olduğuna; şarap ve benzeri gibi bir şey varsa itimatsızlığa, şişedeki sudan içmek o hizmetçiden hayır ve menfaat görüleceğine işaret eder.
Şişmanlık

Rüyada kendinizi olağandan daha çok şişmanlamış görmek, işlerinizin yoğunluğu yüzünden çok fazla yorgun olduğunuza ve sağlığınız için mutlaka bir müddet dinlenmeye ihtiyacınız bulunduğuna işaret eder.
Şoför

Rüyada kendinizi bir araba kullanırken görmek, işlerinizde intizam ve kararlılık olmadığına, aceleciliğinizin başınıza bir dert açacağına daha ağırbaşlı ve temkinli olmama gereğine işarettir.
Şöhret

Rüyada ünlü bir kimseyi görüp onunla tanışmak, iş hayatında düşünemeyeceği nisbette bir kazanca ulaşacağına, tüccarsa çok kârlı bir iş yapacağına, memursa rütbe ve memuriyetinin artacağına işaret eder. Bu rüyayı kadın görmüşse evli ise çocuklarından çok menfaat bulacağına, bekarsa böyle bir erkekle evleneceğine işaret eder.
Şuara Suresi

Kimisine göre, Şuarâ sûresini rüyasında okuyan veya okunduğunu gören ve işiten kimse, rızkını güçlükle kazanır. Herşeyi zahmet ve neşakkatle elde eder.Kimisinin yorumuna göre, bu rüyayı gören kişi kendini kötü sözler söylemekten sakınır, Cenab-ı Hak (C.C) onu bu gibi belalardan daima uzak tutar. Âz fakat helâl kazanca kanaat eder.
Şura Suresi

Kimisine göre; Şura sûresini rüyasında okuyan veya okuyanı dinleyen kimse, uzun ömürlü olur. Daima sağlıklı yaşar. Hastalık yüzü görmez. Allah'ın katında makbul olan kullardandır. Kıyamet gününde onun hesabı kolay görülür.
Şurup

Rüyada şurup içmek, kişinin dışardan alacağı ilim, şöhret, bilgi gibi şeyleri edindiğine veya edinmek isteğine bağlanır. Bir başka yoruma göre de şurup içmeyi uzun ömürle de tabir ederler.
Şüfa

Rüyada şüfa durumunda bulunduğunu ve bir mülk üzerinde bir noktadan ihtilafa düştüğünü görmek, elinden bir miktar para çıkarak yeni bir mülk sahibi olacağına veya elinde bulunup da yansı başka bir kimseye ait olan arazi veya mülkü parasını ödeyerek kendisine mal edeceğine işaret eder.
Şükür

Rüyada bir kimsenin Cenâb-ı Allah (C.C) Hazretleri'ne secdeye kapanıp şükrettiğini görmesi, o kimsenin dünya ve âhiret işlerinin yerinde olduğuna ve dualarının kabul edildiğine ve Ccnâb-ı Hakk'ın bahşetligi nimetlerin çoğalacağına işaret eder.
Şüphe

Rüyada bir kimseden her hangi bir sebeple şüphelendiğini görmek, hilekarlığa işaret eder. Allah'ın (CC) kelamından şüphe eden, küfür etmiş olur ve hakla hatıl arasında kararsız bulunur.
Şüpheli Rüyalar

Bir rüya görüp de tabirinde tereddüt hasıl olduğunu görmek, o rüyanın tabirini o günkü olaylar çerçevesinde yorumlamaktadır. Bu rüyalar zamanına ve şekline göre rüya sahibinin dilediği şekille tabir olunur. Çünkü rüyaların sağlıklı yorumlanması ancak onların açık ve seçik görülmesi ile mümkündür. Karışık ve belirsiz şekilde görülen rüyalar ya yorumlanmamalı veya yukarıda da söylediğimi gibi, zamanın ve şartların ve kişisel durumun icabına göre yorumlanmalıdır
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA