Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saat 19.00da Taksimde buluşalım çağrısı yapıldı
22 Haziran 2013 Cumartesi 11:43

Saat 19.00'da Taksim'de buluşalım çağrısı yapıldı

Taksim Dayanışması, resmi internet sitesi ve Twitter adresinden yaptığı açıklamada, bugün saat 19.00’da Taksim’de buluşma çağrısı yaptı.

 Taksim Dayanışması, resmi internet sitesi ve Twitter adresinden yaptığı açıklamada, bugün saat 19.00’da Taksim’de buluşma çağrısı yaptı.

Taksim Dayanışması’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ellerimizde karanfiller cumartesi saat 19.00’da Taksim’de buluşuyoruz. Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda yarattığımız demokrasi ve dayanışma cennetinden yayılan özgürlük şarkısı bütün engellemelere karşın tüm dünyaya dalga dalga yayılmaktadır. Yurdumuzun dört bir yanında parklarımız ve meydanlarımızda yeşeren ve ortak irademizi oluşturmak için gerçekleştirilen forumlar; demokrasi, dayanışma ve barış içinde yeni bir yaşam için zifiri karanlıkta yol gösteren umut ışıklarımız olmuştur. Tekrar ediyoruz; bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hâlâ bir aradayız. Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hâlâ bugün Mersin’de, Ankara’da ve tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere cumartesi günü saat 19.00’da karanfillerimizle Taksim Meydanımızda buluşuyoruz. Yaşasın dayanışmamız. Her yerTaksim, her yer direniş...”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA