Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabah namazına gelen çorbayı içer
18 Nisan 2013 Perşembe 13:52

Sabah namazına gelen çorbayı içer

Bayramiç Çarşı Camisi’nde sabah namazına gelen cemaate çorba veriliyor.

Uygulama pazar günleri cami cemaatini de arttırdı.

Çanakkale Bayramiç'teki Çarşı Camisi’nde İlçe Müftülüğü iki hafta Pazar günleri sabah namazına gelen cemaate, mercimek çorbası ikramı büyük ilgi gördü. Cemaat önce namaz kılıp ibadetini yerine getiriyor, ardından da caminin içinde kurulan kahvaltı sofrasına oturarak ikram edilen çorbalarını içip karınlarını doyuruyor. Çorbanın parası ise hayırsever kişilerce karşılanıyor.

İlçe Müftüsü Muharrem Ateş, cemaate sabah kahvaltısı verilmesinin amacının insani ilişkileri geliştirmek, ibadetin yanında bir sohbet ortamı yaratmak ve ekonomik gücü yeterli olmayan cemaate sabah kahvaltısı imkanı sağlamak olduğunu söyledi. Ateş, “Haftanın bir günü bile olsa bu ortamı ve imkanı sağlamaktan dolayı mutluyuz. Bu uygulama sayesinde sabah namazı cemaatinde artış da oldu. Amacımıza ulaştıkö dedi.

Sabah namazı için Çarşı Camisi’ne gelen vatandaşlardan Semşettin Aytekin de, “Uygulamadan çok memnunum. Bu uygulama cemaati birbiriyle kaynaştırıyor. Namaz sonrası herkes dağılmak yerine bir araya gelerek birbirini yakından tanıma ve insani ilişkilerini geliştirme imkanı buluyor. Bu uygulamanın ilçedeki diğer camilerde başlamasını bekliyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA