Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabah sporu  fazla kalori yaktırıyor
19 Nisan 2013 Cuma 11:02

Sabah sporu fazla kalori yaktırıyor

Spor yapmak günün her saatinde çok faydalı. Ancak sabah sporu daha fazla yoruyor ve daha çok kalori yaktırıyor...

Sabahları yapılan spor yağların erimesini sağlıyor. Güne spor yaparak başlar ve kahvaltıda aşırıya kaçmazsanız, yağ metabolizmanızı harekete geçirirsiniz. Vücudumuz gece boyunca, karbonhidrat depolarının neredeyse tamamını boşaltıyor. Bu durumda vücudumuz yeterli enerji sarfı için yine yağ depolarına başvuruyor. Yağ yakımını sağlayan en ideal spor türü ise yürüyüş yapmak ve yüzmek. Sporda geniş bir kas kümesi harekete geçiyor ve bunun sonucunda vücut çok fazla kalori yakıyor.  Sabahları sporu tercih etmeniz için işte size birkaç başka neden:  Araştırmalar sabah yapılan sporun öğlen ya da akşam sporundan daha uzun ve yorucu olduğunu gösteriyor. Bu birazda kişilikle alakalı bir durumdur, burada önemli olan planlı programlı hareket edebilmektir. Sabah sporunuzu yaptıktan sonra kendinizi işte daha çok daha enerjik hissedeceksiniz.

KENDİNİZİ BUNA İKNA EDECEKSİNİZ

İş sonrası aktivitelerle spora gitmek arasında mı kalıyorsunuz? Öğlen vaktinde yapacağınız spordan spor sonrası makyaj gibi şeyler yüzünden mi vazgeçiyorsunuz? Sabah sporuyla bütün bu dertlerden kurtulacaksınız. Spor için ne bir çanta hazırlamanız gerekecek ne de başka şeylere kafa yoracaksınız. Sporunuzu yaptıktan sonra eve gelip bir duş alıp her gün olduğu gibi işinize gidebileceksiniz!

ALIŞKANLIK HALİNE GETİRECEKSİNİZ

Eğer sabahları spor yaparsanız gündelik işlerinizi daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz . Sabahları çok fazla seven biri değilseniz sabah sporu size göre olmayabilir ancak birçok insana bu nedenleri söyledikten sonra hepsi sabah sporu için biraz daha erken uyanabileceklerini söylediler!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA