Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saçınızın dilinden siz anlarsınız
04 Nisan 2013 Perşembe 15:27

Saçınızın dilinden siz anlarsınız

Hanımların görünümleri konusundaki en önemli silahlarından biri de bakımlı saçlarıdır... İşte doğal saç tipinizi en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak öneriler

Saçın hayatımızdaki etkisini anlamak için yapılan bir çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Yapılan araştırmalara göre, genç kızların yüzde 70’i kişiliklerini en iyi saçlarının yansıttığına inanıyormuş. Peki, saçlarla barışmak ve ömür boyu iyi geçinmek için neler yapmak gerekiyor? İşte doğal saç tipinizi en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak öneriler...

Kıvırcık saçlar
Kıvırcık saçlarınızı sevmeniz için o kadar çok neden var ki! Sözgelimi, herkesin istediği gibi dolgun ve havalı bir görünüm elde etmek için parmağınızı bile kıpırdatmanız gerekmiyor. Sadece saçlarınızın dilinden biraz daha anlayın yeter. Kıvırcık saçları daha iyi göstermek için katlı kesim yapılması şart... Saçlarınızı omuz uzunluğunda hatta daha da uzun olabilir. Böylece kabarmalarını engelleyebilirsiniz.

BESLEYİCİ KOMPLEKS
Ayrıca kesim sırasında saçlarınızın kuru olması kesim sonunda tam olarak istediğiniz boyu elde edebilmeniz için önemli... Saçlarınızın istediğiniz gibi şekil alması için banyo sırasında besleyici bakım kompleksi kullanmayı ihmal etmemeniz gerek. Daha hacimli durmasını istiyorsanız, saçlarınızı ıslakken tepede toplayın ve öyle kurutun.
Dalgalı saçlar
Saçlarınızı daha çok düz ya da hafif dalgalı şekilde kullanmayı seviyorsanız omuzlarda ya da biraz daha uzun bir boyu korumanız en iyisi. Daha yoğun dalgalı bir şekilde kullanacaksanız çene hizasında, katlı bir kesim ya da ellerinizle bile kolaylıkla şekil verebileceğiniz daha kısa bir kesim çok uygun... Saçınızı ağırlaştırmadan dolgunluk verecek ürünler çok iyi sonuç almanızı sağlayacak. Bu ürünü saç uçlarınıza daha yoğun biçimde uygulamanız saçlarınız daha iyi parlar.

BANYODAN SONRA JÖLE
Ayrıca banyodan sonra yine dolgunluk veren saç jölesi ve köpüğü kullanabilirsiniz. Saçınızı kuruturken başınızı öne eğip, ellerinizle karıştırmanız da daha dolgun bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

 

 

 

YORUMLAR
denedim harika oldu
derman
harika
14 Nisan 2013 Pazar 23:17
85.102.202.181
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA