Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sadece aldatılanların anlayabileceği 15 aşama
27 Ocak 2015 Salı 16:27

Sadece aldatılanların anlayabileceği 15 aşama

Dünya döndüğünden bu yana kadın, erkek herkesin hayatında en az bir defa kafasını kurcalayan o soru: “Aldatıldım mı?” Huzurlarınızda bu soruya "evet" cevabını almışların anlayabileceği 15 aşama

1. Kafamda deli sorular! “Nasıl yaaa? Nasıl? NASILLL? “ diye çıldırma evresi.

2. Ben senin gözünün içine aşık aşık bakarken, aklında hep o mu vardı? “Benimle öpüşürken, sarılırken de hep onu mu düşündün?”  diye içiniz içinizi yer.

3. Yemek yapmanın tam ortasında, otobüste, anılarınızın olduğu ya da olmadığı alakasız bir yerde, ansızın biri kalbinizi sıkıyor gibi canınız acır, ağlamaya başlarsınız. Tabi bu esnada bedduanın bini bir para.

4. ‘Hem yara bandım, hem yaram’ dönemi. Ağlarken ve bu ihanetin yükünün ağırlığı altında ezilirken, alışkanlıktan ya da garip bir özlemden olsa gerek size sarılsın, açtığı yaraları sarsın istersiniz.

5. Stalk’la babam afedersin. Sonra biraz daha sakinleşip, stalk aşamasına geçersiniz. Hem o 3.kişiyi, hem de aldatan eski sevgilinizi.

6. Ahh bu mesajların gözü kör olsun! Sabahları alışkanlıktan ondan gelen günaydın mesajını okumak için elinizi telefonunuza atarsınız. Sonra mesajın sizi merak eden arkadaşınızdan geldiğini görüp, bu gerçekle yüzünüzü yıkamış olursunuz. "Ne bekliyordun ki?" diye gerçeklere koca bir günaydın dersiniz.

7. Halil Sezai  sendromu. Uzun bir süre ortak arkadaşlarınızdan kimseyi görmek, konuşmak istemezsiniz.

8. Haklı olduğunu bilmenin ağır yükü ve çaresizliğiyle kendinizi ya yemeğe ve içmeye verirsiniz, ya da iştahınız sıfırlanır.

9. Sonra artık haklı olarak üzülmekten, tükenmekten yorulursunuz. "Tamam" dersiniz, "N'olursa olsun bir şekilde hayatıma devam etmem lazım" gibi mantık pırıltıları ufak ufak gelir.

10. Aldatıldığınızdan dolayı kendinizi suçladıysanız, hatırlayın ki sizin bu işle hiç bir alakanız yok.

11. Bubi tuzakları… Sizin zayıf durumunuzu bilen, etrafınızda sizden hoşlanan birileri varsa, fırsattan istifade size yanaşmaya, avutmaya çalışabilirler. İnanın hiç gerek yok!

12. Bubi tuzaklarından sıyrıldıysanız, iyileşme zamanı geldi çattı demektir. "En sevdiği kupası, diş fırçası, çöp." diye çöpe de atabilirsiniz, "Amaaan altı üstü bu bir sweatshirt, kalsın n'olcak” diye aydınlanmalar da yaşayabilirsiniz.

13. “Siz kendinizi yerden yere vursanız da, mutluluktan uçsanız da, dünya dönüyor ve dönmeye devam edecek” aşaması

14. "Beni öldürmeyen şey güçlendirir" triplerine girmeyin. Sakin olun şampiyonlar!
 Ama bir bakıma dersler çıkarmaya çalışın. Sizin için ilişkide nelerin önemli olduğunu, kendinizi, bakış açınızı tanıyın, ve ileriki hayatınızda bu bakış açınıza daha uygun biriyle olmaya çalışın. Aşk söz dinlemiyor tabi ama, en azından birazcık ders çıkarıverin yahu

15. Geçmiş olsun! 
O insan, sizin için kanserli bir hücreydi, ve kesip atmak gibi acılı bir cerrahi müdahale gerekiyordu. Siz cesur olmayı ve tedavi olmayı seçtiniz, ve o kanserli hücreyi kesip, attınız. TEBRİKLER!
Yolunuz açık, kalbiniz ferah olsun ve Allah herkesin gönlüne göre versin diyelim.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA