Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Sanayi tipi kız

06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:02

Kızların arkasından konuşulur mu? Evet konuşulur. Hele bir kız kendine ben "sanayi tipi"yim derse; hakkında yazılar da yazılır. Ve bunların hiç biri sevişme öncesi bilinmiyorsa, herkes masumdur. Son pişmanlıksa, asla fayda etmez.


Peki arkalarından olumlu konuşunca ne olur? Mesela, "Merve çok akıllı veya Aslı çok mantıklı (değil ama taş), desem, kime ne?

Vay hocam yanık mısın? Abi ne iş, gibi erkek tepkileri gelecek. O zaman da önüme iki seçenek çıkar. Ya; "lan zaten kızlar bana hasta" ya da "ılık kızlar ama tarzım değil" yalanını atacağım.

Yazmaya utanıyorum ama, erkek erkeğe, kızların arkasından sallayacaksan, en gideri olan; "abin mevzuyu bitirmiş ha ha ha" gibi vahşi gülüşmelerle paylaşım yapman.

Bir veya birden fazla "sap"ın henüz daha sapıklığa başlamadan bir önceki evrelerindeki en yaygın yaklaşım budur. "Kızlar bizim istasyona indiler ve çok memnun kaldılar."

***

Bu havayı yaptığın anda, saplar arası onay mekanizmasını iyi çalıştırmışsın demektir. Kızlar bunları bilmez veya bilmez numarası yapmayı pek severler.

Belli yatak yorgan sohbeti sonrası, "ama bak bu olanları kimseye anlatma" demeyen kız, pek çıkmaz.

Elbette, bir sanayiciye, feleğin etrafına, "Çember Cafe" açtırmış; okeye dönen, körpe kuzuları saymıyorum. Onlar zaten, turnuva biter birmez, sanayi bölgesine gittikleri için yediklerini içtiklerini paylaşmaya bayılıyorlar.

Benim burada üzerinde durmak istediğim, bunların çok dışında çok yeni bir model. "Sanayi Tipi". Daha önceki evrimimde, "ev tipi", "ömürlük", hafta sonu "günü birlik" olmak üzere, farklı göçmen veya yerli, kız modeli görmüştüm.

Ancak, eski ustalar "bu işin dibi yok" derken ne kadar haklıymış. Sanayi tipini onlar bile duymamış. Peki ben nereden öğrendim böyle bir  "akar yakıt modeli" olduğunu. Çok basit; kız aynen gözümün içine baka baka "ben sanayi tipi kızım, o yüzden senle uzayamam" dedi.

***

O anda ben de Sanayi Tipi Kız nedir? Konuyu paylaşmaya yemin ettim. Buyurun inceleyelim:

1- Bu tarz kızlar genellikle İstanbul'a yeni göç etmişlerdir. Ticaret; ama bildiğin mal alım satımı işinde deneyim sahibidirler. Marketing'e falan kafaları basmaz. Eylemleri, sanatsal ve zihinsel olmaktan çok, parasal ve fiziksel bir düzlemde; eller sabit, ayaklar serbest, biçiminde, tamamen sportiftir. Üzerlerine sinmiş bazlama veya tarhana kokularını örtmek için, çok pahalı (hediye) parfüm kullanırlar. Diğer sanayi tipi, göçmen kuşlarla iletişim amaçlı, ellerine veya burunlarının ucuna yapıştırdıkları, en bilinen marka cep telefonları vardır. Kısa ve öz konuşurlar. Sohbetlerinde insan ismi veya bölge adı geçmez. Tanıştıkları insandan eğer "iş" çıkmayacağını anladıkları anda toz olurlar. Daha da rüyanda göremezsin. Para balyalarını görmeseler bile, ucundan azcık gösterilmesi, sanayi tipi imalat açısından yararlı olur.

2-Ellerindeki çantada; iç veya dış giyim olarak, üzerlerinde, bilemedin; evdeki battaniyeleri dahil, çamaşır sepetinde, mutlaka bir panter ve leopar desenleri vardır. Eğer istedikleri kıvamda, İstanbul'a yeni gelmiş ve kendini sanayici sanan bir yiğidi yakalarlarsa, allah allah diyerek, ruhuna kadar söker alırlar.

O arada da  hemşerim bazlı yerli imalata devam elbette.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA