Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sarıgülün adaylığı bu yüzden açıklanamıyor
25 Ekim 2013 Cuma 16:37

Sarıgül'ün adaylığı bu yüzden açıklanamıyor

Kulislere yansıyan bilgilere göre Sarıgül, adaylık için CHP yönetimine bir dizi talep sunmuş..

Gerek genel, gerekse yerel yönetimlerde yönetenler uzun süre görevde kalınca ortaya, insan istese de istemese de “tek adam” modeli çıkıyor.

Tıpkı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül gibi.

CHP’nin İstanbul’dan Büyükşehir adayı olup olmayacağı tam bir muammaya dönüşen Sarıgül için TBMM kulislerinde birbirinden ilginç iddialar ortaya atılıyor.

Söylenenler doğruysa Sarıgül İstanbul Adaylığı için CHP’ye bir dizi talep sunmuş;

Taleplerden ilki; İstanbul’un 10 Büyük ilçesinin Belediye Başkan Adayını kendisinin belirleme yetkisi,

İkinci talebini; Tüm il ve ilçe yönetimlerinin seçimler süresince kendi kontrolünde olmasını,

Üçüncü talep olarak da; Gürsel Tekin başta olmak üzere bilgisi dışında hiçbir parti yetkilisinin bireysel hareket edip seçip propagandasını sekteye uğratacak girişimlerde bulunmaması.

İstanbul için çok sayıda plan ve proje hazırlığının tamam olduğunu sık sık yakın arkadaşlarına anlatan ve “Sarıgül CHP’nin en büyük kozu” algısının CHP yönetimi üzerinde yaratılması için parti içindeki taraftarlarıyla da baskı yaratan Sarıgül çizdiğii profülle potansiyel Genel Başkan Adayı iddiasından da vazgeçmiş gözükmüyor.

Söylenenler doğruysa Gürsel Tekin dışında diğer tüm aday adaylarının da kendisi lehine adaylıktan çekilip “Sarıgül aday olacak CHP İstanbul'u kazanacak” sloganıyla kendisinin yanında olacaklarını CHP yönetiminin kulağına fısıldatmış.

Ancak ne var ki tüm bu gelişmelere rağmen CHP içerisinde başta eski Genel Başkan Deniz Baykal olmak üzere, “Sarıgül aday yapılırsa CHP’yi bölerim” restleşmeleri de havalarda uçuşuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA