Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Satırla saldıran damadını öldürdü
11 Haziran 2013 Salı 12:11

Satırla saldıran damadını öldürdü

Elinde satırla balkondan eve girmek isteyen damadı Mehmet Özyıldıran'ı av tüfeğiyle ateş ederek öldürdü.

KONYA'da oturan 77 yaşındaki Celal Karaçay, satın aldığı 2 bin liralık cep telefonunun senedini zorla imzalatmak için elinde satırla balkondan eve girmek istediğini öne sürdüğü 39 yaşındaki damadı Mehmet Özyıldıran'ı av tüfeğiyle ateş ederek öldürdü. 

 Bir eğlence merkezinde garson olarak çalışan 1 çocuk babası Mehmet Özyıldıran, yaklaşık 1 ay önce satın aldığı 1500 TL değerindeki cep telefonunun senedini zorla kayınpederi işçi emeklisi Celal Karaçay'a imzalattı. İlk borcu ödeyemeyen Özyıldıran, 1 hafta önce 2 bin lira değerinde bir cep telefonu daha satın alıp, senedi yine kayınpederine imzalatmak istedi. Ancak kayınpederi Karaçay, senedi imzalamadı. 

Mehmet Özyıldıran, iddiaya göre 2 bin liralık senedi imzalatmak için 2 gün önce elinde satırla kayınpederi Celal Karaçay'ın evine geldi. Karaçay da senedi imzalamayacağını, evinden gitmezse de polis çağıracağını söyledi. Özyıldıran, bunun üzerine evden ayrıldı. Özyıldıran, dün akşam elinde senet ve satırla tekrar kayınpederi Karaçay'ın evine geldi. Karaçay da kapıyı açmadı. Özyıldıran da balkondan tırmanıp eve girmek istedi. Damadının balkondan eve girmek istediğini gören Karaçay da, ruhsatsız av tüfeğiyle damadının üzerine ateş açtı. Sırtından yaralanan ve kanlar içinde kalan Özyıldıran, çağrılan ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Özyıldıran, yapılan tüm müdahaleye rağmen öldü.

Karaçay da, eve gelen polislere tüfekle birlikte teslim oldu. Karaçay'ın polise verdiği ilk ifadesinde damadı Özyıldıran'ın, sürekli kendisini ve kızını ölümle tehdit ettiğini, sürekli eşya alıp parasını ödettirmeye çalıştığını öne sürdüğü belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA