Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçimlere güvenmiyoruz sandık istemiyoruz
12 Haziran 2013 Çarşamba 23:57

"Seçimlere güvenmiyoruz sandık istemiyoruz"

Gezi Parkı'ndan referandum konusunda gelen ilk tepkiler, "Referandum istemiyoruz" şeklinde oldu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in MYK sonrası yaptığı basın toplantısında Gezi Parkı ile ilgili "Biz İstanbul halkına bir referandum götürebiliriz. İstanbul halkına soracağız" demesi üzerine Gezi Parkı'ndan ilk tepkiler geldi. Gezi parkı'ndaki eylemcilerin bazılarının tepkileri şöyle; "Türkiye seçimlere güvenmiyoruz" "Referandum AK Parti'nin seçimi olur" "Referandum yapılacaksa sadece Beyoğlu Halkı için yapılsın" "Bunun için huykuk süreci işliyor. Referandum olmasın, hukuk ile bu iş çözülsün"

REFERANDUMA SİYASİLERDEN İLK TEPKİLER

Gürsel Tekin: Gayri ciddi

Gürsel Tekin, Hürriyete yaptığı açıklamada "Burada bir tiyatro oynanıyor başbakanın görüştüğü kişiler 16 aydır mücadele edenlerin temsilcileri değil. Eğer Çelik veya sayın Başbakan gerçek temsilcilerle görüşüyor olsaydı, gerçek taleplerı öğrenmiş olur ve bu öneri ile ortaya çıkmazdı. Orada oynanan bir tiyatro. O heyette bu tiyatronun bir parçası."dedi.

OKTAY VURAL: GEÇ KALDILAR OLAY SİYASALLAŞTI

"Mahkeme millet adına karar verdi o uygulansın"

Başbakanın referandum önerisine MHP'den ise geç kaldılar, olay siyasalllaştı" tepkisi geldi..

MHP, "Neden toplumu ajite etmeden, müdahale yapmadan bunu gündeme getidiler tepkisini verdiler. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Hürriyet'e yaptığı açıklamada "Gezi Parkı ile ilgili bir kararı mahkeme verdi. Millet adına karar vermişti, bu uygulansın" dedi.

Vural, "Madem bu konu ile referandum talebi vardı da neden ajite edecek açıklamalar, ısrarlar ve müdahaleler yaptılar. O zaman bu geldiğimiz noktanın sorumlusu kimdir, Bir tarafta siyasi rant elde etmek istiyorsunuz bunu kullanarak, başbakan çıktı 'Rezidans, AVM yapacağım' dedi,  'Topçu Kışlası' olacak dedi, bu kitleleri tahrik etti. Bunu neden yaptı bilerek isteyerek mı yaptılar"

Bu konuda toplumun "kötü yönetimin" nedeniyle kutuplaştığı ve siyasallaştığını söyleyen Oktay Vural, şimdi referandum yaparsanız tercıhler de siyasi yönde olacak sağlıklı netice alınması mümkün görünmüyor. Bu meseleyi Gezi'nin ötesine taşıdıkları için Ak Partibir kutup haline gelmiştir. Keşke,  bu noktaya gelmeden toplum kutuplaşmadan gündeme gelseydi, geç kaldılar" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA