Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Şenol Haca Bursa'yı etkilemiş

14 Aralık 2014 Pazar 09:47


Lig TV’nin duayen muhabiri Ömer Güvenç, geçenlerde Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ile röportaja gitti. Ömer Güvenç’in aktardığına göre Bursa’da esnafın neredeyse tamamı Ertuğrul hoca gibi çok sevdikleri bir ismin üzerine Şenol Güneş’i de kısa sürede bağrına basmış. Şenol Güneş’in gelip onlarla sohbet etmesi, onları dinlemesi hepsini memnun ediyormuş. Keza Bursasporlu futbolculardan da bir kısmıyla Ömer ağabey temasa geçmiş. Hepsinin söylediği, Şenol hocanın formayı adaletli dağıttığı. Ne diyelim, inşallah Şenol Güneş burada da başarılı sonuçlara imza atar.

Ülker Sports Arena’da bereket

Çoğu spor salonu ve futbol sahası, maç dışındaki saatlerde ülkemizde ne yazık ki boş duruyor. Oysa Avrupa’daki örneklerinde bu tesisler çok başarılı bir şekilde yönetiliyor. Zaman zaman gittiğimiz yurt dışındaki maçların oynandığı statlarda, kreş, yuva, anaokulu gibi hafta içleri kurulan işyerleri dikkatimizi çekiyor. Böylece, hem bu çocuklar sporla haşır neşir oluyor, hem de bu tesisler atıl durmuyor. Ülkemizde başarılı bir pazarlama yöntemiyle işletildiğine emin olduğumuz spor tesislerin başında ise Ülker Sports Arena geliyor. Ülker Sports Arena geride bıraktığmız kasım ayında beşi basketbol maçı, üçü konser, biri dans gösterisi olmak  üzere toplam 9 etkinlikte 60.000’e yakın konuğu ağırlamış. Ocak ayında 3. yaşını kutlayacak olan Ülker Sports Arena’nın yönetimini kutluyoruz.

Allah’a “Niye ben?” sorusu

Wimbledon’un ilk zenci şampiyonu Arthur Ashe, kan naklinden kaptığı AIDS’den ölüm döşeğindeyken pek çok hayranından geçmiş olsun mektupları geliyor. Kimi de “Allah böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?” diye sorunca Arthur Ashe şöyle yazmış:
Dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar. 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir. 500 bini profesyonel olur. 50 bini yarışmalara girer. 5000’i büyük turnuvalara erişir. 50’si Wimbledon’a gelir, 4’ü yarı finale, 2’si finale kalır. Elimde şampiyonluk kupası tutarken Allah’a “Neden ben?” diye hiç sormadım. Şimdi sancı çekerken nasıl ”Niye ben?” derim ki!
Aslında ne kadar doğru bir yaklaşım değil mi? “Niye ben?” diye sormak yerine “İyi ki ben değilim” diyerek şükür edebiliriz. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) de pek çok engelliye kol kanat gerdi. Bu işleri yaparken tabii ki işadamlarından ve sponsorlardan destek geliyor. Bu işe gönlünü adayanlardan biri de başkan Yavuz Kocaömer. Kocaömer’den öğrendiğimize göre “www.bilyoner.com” 2007 yılından bu yene  engellilere destek oluyor. TESYEV’e bugüne kadar 900.000 TL’yi aşan yardım yapan www.Bilyoner.com’a  alkışlarımızı gönderiyoruz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA