Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Serbest değil zorunlu kıyafet
20 Nisan 2013 Cumartesi 12:18

Serbest değil zorunlu kıyafet

Kıyafetleriyle arkadaşları alay edince okulu bıraktı

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde 60 yaşındaki Ahmet ve 58 yaşındaki Nurten İşçi çifti, torunları 9 yaşındaki Özgür Bakırcı ile birlikte 4 yıldır naylon brandalarla yaptıkları barakada yaşam mücadelesi veriyor. Kağıt toplayarak yaşamaya çalıştıklarını söyleyen Nurten İşçi, torununun kirli kıyafetlerle okula gittiği için arkadaşlarının kendisiyle alay ettiğini bu yüzden de 1.5 yıldır okula gitmediğini söyledi.

Samsun’da 8 çocuk annesi Nurten İşçi ve Ahmet İşçi çiftinin oğlu Turgut İşçi 9 yıl önce 28 yaşında geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybetti. Nikahsız olarak beraber yaşadığı eşi de, ölümünden hemen sonra evi terk ederek 3 aylık oğlu Özgür Bakırcı’yı da bırakıp İstanbul’a gitti. 3 aylık bebek iken babası ölen annesi kendisini terk eden Özgür Bakırcı ise babaannesi ve dedesi ile birlikte yaşam mücadelesi vermeye başladı. Dede ve babaannenin hiçbir sosyal güvencesi olmadığından sosyal güvencelerden faydalanabilmek için bir akrabasının üzerine kaydedilen Özgür Bakırcı, Ahmet ve Nurten İşçi ile birlikte Tekkeköy İlçesi'nde naylon brandalarla yapılmış bir barakada yaşam mücadelesi veriyor. Kağıt toplayarak yaşamaya çalıştıklarını söyleyen babaanne Nurten İşçi, "Çok zor durumdayız. Çocuklarımız bize bakmadı. Hepsi bir yerlerde kendi yaşam mücadelesini veriyor. Bizde kendimize baraka yaptık. Burada yaşamaya çalışıyoruz. Torunuma bakıyoruz. Ancak çok zor durumdayız. Yiyecek ekmek bulamıyoruz" dedi.

Torunun kıyafetlerinin eski ve kirli olması nedeniyle okulda arkadaşlarının alay ettiğini dile getiren Nurten İşçi, "Torunum arkadaşları alay ediyor diye 1.5 aydır okula gitmiyor. Bizim ona kıyafet alacak paramız yok. Oda utanıyor. Ne yapalım. Karnını zor doyuruyoruz" diye konuştu.

Tekkeköy İlçesi’ndeki Kerimbey İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Özgür Bakırcı ise "Serbest kıyafet nedeniyle kağıt toplarken giydiğim kıyafetlerle okula gidiyorum. Arkadaşlarım kıyafetim kirli ve pis diye alay ettikleri için bende artık okula gitmiyorum. Okumak istiyorum ama arkadaşlarım böyle yaptıkları için gidemem" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA