Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sesimiz yüksek çıkacak
10 Haziran 2013 Pazartesi 14:31

'Sesimiz yüksek çıkacak'

Bursaspor başkan adayı İlhan Uslu, özel açıklamalarda bulundu.

7 Haziran’daki ilk oturumu çoğunluğun sağlanamadığı gerekçesiyle toplanamayan Bursaspor Genel Kurulu’nda 17 Haziran’daki ikinci oturumda kongre üyelerinin karşısına başkan adayı olarak çıkacak İlhan Uslu camianın bu dönemde kendisine göstermiş olduğu ilginin üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla arttırdığını söyledi. Ekip arkadaşlarıyla birlikte yola bu sorumluluğun bilinciyle çıktıklarını belirten Uslu, “Bursaspor geçmişteki Bursaspor değil. Son dört yılda üst üste Avrupa Kupaları’nda ülkemizi temsil eden iki kulüpten biriyiz. 16 Mayıs 2010’daki şampiyonluk, yıllar sonra oynadığımız Türkiye Kupası Finali, lig üçüncülüğü Bursaspor’un bundan sonra koyacağı tek hedefin zirve olacağının en büyük kanıtları” diye konuştu. 

KARAMAN’LA DEVAM EDECEĞİZ

Göreve gelmeleri halinde takımın başında Hikmet Karaman’ın olacağını belirten Bursaspor Başkan Adayı İlhan Uslu, “Hocamız zor bir dönemde adaptasyon sorunu yaşamadı ve hem futbolcularımızla hem de taraftarımızla iyi bir iletişim sağladı. Bu saatten sonra yapılacak teknik adam değişikliği hem başarılı bir teknik direktöre saygısızlık hem de düzene çomak sokmak olur. Bu nedenle Sayın Hikmet Karaman’la devam edeceğiz. Kendisiyle sürekli görüşme halindeyiz. Taraftarımızın merakla beklediği transferler mutlaka yapılacak. Zirveyi hedef koyduğumuz bir dönemde zirveye yakışacak, takımı o noktaya çıkartacak oyuncular mutlaka kadromuzda yer alacak” dedi.

ALTYAPIDA BAŞARI KISTASI DEĞİŞTİ

Bursaspor’un geleceğin iki noktada saklı olduğuna dikkat çeken Bursaspor Başkan adayı İlhan Uslu bunları altyapı ve yeni stadın gelirleri olarak açıkladı. Yabancı oyuncusuna sınırlama getirildiği bir dönemde altyapıdan yetişecek oyuncuların önemimin bir kat daha arttığının altını çizen İlhan Uslu, “Altyapıda başarı kıstası alınan kupalar mı yoksa A Takımda oynayacak oyuncuların sayısının fazlalığı mı? Biz bu konuda asla taviz vermeyeceğiz. Bursaspor’un sokağa atacak parası yok. Altyapımızdan mutlaka her sene A Takıma oyuncu monte edilecek. Hocamız da bu konuya önem veriyor. Kupalar kulüplerin büyüklüğüne büyüklük katar ve müzelerde sergilenir ama o kupaları da oyuncular havaya kaldırır. Biz o kupayı havaya kaldıracak genç oyuncuları Türk futboluna kazandırmayı amaçlıyoruz” sözleriyle altyapıya verdikleri önemi dile getirdi. 

STAT İÇİN PROTOKOL BEKLİYORUZ

Bursaspor Başkan adayı İlhan Uslu, “Bursaspor’un geleceğiyle ilgili taviz veremeyeceğimiz ikinci nokta yeni stadın gelir paylaşımı olacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe çok iyi bir Bursasporlu. Onun gücünü de yanımızda hissediyoruz. Sayın Altepe bir an önce stadı bitirmek için uğraşıyor. Bu duruma saygı duyuyorum. Ama bizim de geleceğimiz için bu stadın gelirleri çok önemli. Bursaspor gelecek nesillere güçlü bir şekilde gidecekse stadın gelirleriyle ilgili protokolleri bir ön önce imzalamalıyız. Bursaspor eğer Timsah Arena’dan gelir sağlayamayacaksa mevcut stadımızdan çıkmamızın ne anlamı var. Ben Sayın belediye başkanımızın bu konunun üzerine yakın bir tarihte düşeceğine ve işi protokol aşamasına getireceğine yürekten inanıyorum” dedi. 

SESİMİZ EN YÜKSEK TONDA ÇIKACAK

3 Temmuz sürecindeki dik duruşu sergilemeyi kendilerine ilke edindiklerini belirterek sözlerini tamamlayan İlhan Uslu, “16 Mayıs 2010’da tertemiz bir şampiyonluk elde ettik ve bununla gurur duyuyoruz. Bu şampiyonluktan sonra çok ağır bedeller de ödedik. Federasyonun verdiği akıl almaz cezalarla karşılaştık. Ama hiçbir şekilde yılmadık. Dik duruş biz olduğumuz sürece devam edecek. Bu dönemde lobi faaliyetlerine ağırlık vereceğiz. Kulübümüze verilecek hak etmediğimiz bir cezada en yüksek tondan sesimizi çıkartacağız. Biz hakkını sonuna kadar aramayı iyi biliriz. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) dava kazanan ilk kulübüz. Ülkemizde U20 Dünya Kupası oynanacak ama Bursaspor’dan kimse kadroya alınmadı. İşte biz bunları sorgulayacağız. Altyapıda kupa bırakmayan bir kulübün oyuncusu bu yaş kategorisinde dünyanın en önemli organizasyonuna nasıl davet edilmez? Eğer o çocuklar başarısızsa o kupaları da vermeyeceksin. Ya da yiğidin hakkını teslim edecek milli takıma seçeceksin” şeklinde görüş belirtti. 

Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA