Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

SEVGİLİLER EŞİKTEN DIŞARI!

05 Haziran 2016 Pazar 09:42

 

 

Yer: Bursa

Olay: 20 yaşındaki genç kız annesinin sevgilisini sürekli şiddet gösterdiği için bıçaklayarak öldürdü.

Yaşanılan bu vahim olaya nereden bakılırsa bakılsın tamamı hatalarla dolu. Büyük hataların sonucunca da bir genç kızın hayatı böylece ziyan olup gideceğe benziyor. Hayatta kişilerin kendilerine yatırım yapması gereken ve şekillenmelerine imkan veren yaşlardır yirmili yaşlar. Bu genç kız yirmi yaşında ceza evine girecek ve kaybolan yıllarını ağır ruhsal koşullarda yaşamaya başlayacak.

Durum korkunç…

Uğruna katil olduğu annesi için de durum benzer. Kızın ifadesine göre anne sevgilisinden yıllardır şiddet görüyor, olayın yaşandığı günde odada annesine şiddet uygularken kızı dayanamayıp mutfaktan aldığı bıçakla adama saldırıp karnından bıçaklıyor ve adam hastanede yaşamını yitiriyor.

Aynı durumda kim olursa olsun annesini korumak için benzer şekilde davranacağından hiç kuşkum yok.

Ya da dur annemi dövsün de ben olaya kayıtsız kalayım diyen biri çıkar mı bilemem. Umarım adalet yerini bulurda kız ceza almadan yaşadığı travmayı atlatmak için de ruhsal destek alarak kendini toparlamaya çalışır.

Bütün bu yaşanılan olayda en korkunç olan nedir biliyor musunuz?

Annenin sevgilisi ile kızının aynı evde yaşıyor olmalarıdır. Ne korkunçtur ki bir çok kadın küçük çocuklarıyla birlikte sevgilileriyle aynı evde yaşamaya devam etmektedirler.

Hatta çocukları olan boşanmış kadınların bazıları “Hayatıma girecek erkeğin önce çocuklarımla iyi anlaşması onların kalbine girmesi gerekiyor” gibi ifadeleri kullanmalarını daha doğrusu bunu doğru olarak kabul etmelerini çok yanlış buluyorum.

Ben şiddetle bu durumları reddediyorum.

Karı koca ayrılabilir. Ayrıldıktan sonra başka hayatları da olabilir. Ama çoluk çocuk hap kadar evlerde evebeynlerinin sevgilileriyle beraber yaşamaları da ne demek oluyor?

Anne ve çocuklar kendi evlerinde temiz bir hayat yaşasınlar. Anne sevgilisiyle başka bir ev kursun. Beraber olmak istediğinde gitsin orda ne hali varsa görsün.

Eğer evde çocuk varsa eşikten içeri erkek sinek daha girmemeli.

Şiddetle bu durumu savunuyorum.

Neden mi?

Şimdi size çok yakınımda yaşanan acı bir o kadar da iğrenç bir olayı aktarmak istiyorum.

Kız 13 yaşında. Anne babası boşanmış. Kız annesiyle yaşıyor. Okul çıkışı kız evine geliyor. Banyoya tuvalet ihtiyacını gidermek için giriyor. Kapıyı da içerden kilitliyor. Banyonun kapısını evde yaşayan annesinin sevgilisi tıklatıyor. Kız ürkerek "banyo dolu" diye bağırıyor. Annesinin sevgilisi ne dese beğenirsiniz? Sıkı durun ve cevaba bakın! “Dolu olduğunu biliyorum”

Bunu duyduğumda dondum kaldım. Önce kızın anasının nefesini kesmek istedim. Be kadın sen ne namussuz ne beyinsiz bir yaratıksın ki evde kızın varken sapık sevgilini eve alıyorsun.

Bu kadar mı azdın?

Elin adamıyla çocuğun evdeyken nasıl yatağa girebiliyorsun?

Daha çok yazılacak şeyler olmasına rağmen kelimelerimin ayarları bozulmadan noktayı koyayım istiyorum. Kalan ifadeleri sizler zaten tahmin ediyorsunuzdur.

Hal böyle iken bir ihbar hattı kurulsa çocuklu kadınların yaşadıkları evlerde sevgili besledikleri ihbar edilse ve yüklü cezalar alsalar… Yazık oluyor onca çocuğun bozulan ruh hallerine ve kendi evlerinde diken üzerinde yaşamak zorunda kalmalarına.

Annelerin öncelikli sorumluluğu çocuklarını güvenli ve temiz bir yuvada büyütmek olmalıdır.

Aksi durumlar hükümsüzdür.

Hanımlar size ayrı ev açamayan sizin evinize kaynak olan sevgililerinize cinsel istek nasıl duyuyorsunuz buda ayrı bir husus.

Çiftler birbirlerini maddi ya da manevi olarak çoğaltıyorsa çift olmalıdırlar. Değilse külliyen birliktelik yaşamak hata olur.

Tabi ki istisnalar kaideyi bozmaz.

Hey babalar durum sizler içinde aynıdır bilesiniz…

 

 

Mutlu Kalın Leyla liman Oruç

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA