Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Sevişme Hakkı

27 Mart 2014 Perşembe 11:49

Her konuda yasal bir düzenleme, yapmak neredeyse imkansız. O zaman da hak denen kavramın hukuksal korumu azcık havada kalıyor. Sevişmenin yasal bir zemini olabilir mi? Yoksa, bunu düşünmek bir saçmalık otesine geçemeyecek mi? İnsani olarak, galiba en özgür olduğumuz alanlardan bir tanesi sevişme.

   Hak, olarak söylecek olursak, buna sevişme hakkı diyebiliriz.. Bir adım daha atıp, insanlığa hizmet amaçlı bir söylem olması açısından, insan olmaktan gelen cinsel tercih de demek, bence çok şık durur.
Kulağa da hoş geliyor, örneğin, “biz belediye seçimlerinden galip çıkınca, insan olmaktan gelen sevişme hakkını özgürce kullanacaaaaaak”. Bunu belki ulusal ölçekte değil ama belediye sınırları içinde, mutlaka yapacağız”. “Değerli seçmenler, bizler sizler kadar sevişmeye vakti olan, belediye başkanı olmayacağız”.

“Sizler, mınır mınır öpüşüp, koklaşırken, bizler yol ve üst geçitler yapacağız”. Bu konuşma, rahatlıkla genç bir belediye başkanının; bence, seçim konuşması olabilir. Ama çok atmaya da gerek yok. Bu ülkede, asla ve asla olmaz.
Vatandaşların özgürlükle ilgili bir engeli olduğu veya olacağı için değil. Benim gördüğüm kadarıyla, seçmen; söyleme veya bir projeye oy falan vermiyor.

Çünkü, siyasal partilerin tamamı, kendisi dışındaki partilerin ne yaptığını veya ne yapmadığını anlatıyor. Başkan adayları, çok az bir süre bir tane projeden bahsetse, kalabalıklar daralıyor ve kendi aralarında geyik sohbetleri başlıyor.
O yüzden de seçim meydanlarına, şarkıcı türkücü anons eder gibi, “Genel Başkan” çığırtkanlığı hakim.
“Sayın seçmenler şimdi de huzurlarınıza, genel başkan geliyoooor”, diye bir adam bağırıyor. Genel başkan, sahnede. Konuşuyor konuşuyor. En sonunda, sahneye “müsamere çocuğu çağırır gibi”, belediye başkan adayı çağırıyor.
O da ezile büzüle, önünü ilikleyerek, mahsun bir halde geliyor. Gerisini yazmayım. Gündemlerin de sevişme veya götürme içerikli kaset var ama bir şekilde. Sevişme ise seçimlerin gizli söylemi. Daha önce de öyleydi. Bir kaç kişinin, sevişme görüntüleri üzerine, Başbakan, bunda bir “sakınca” görmedi.

İnsanın “eşi dışında biriyle sevişmesinin görüntülerinin yayınlanmasını destekledi de. Eş dışında sevişmesinin yayınlanması, “normal” ama insanın maaşı dışında para alışverişini, balyalarla yapmasının konuşmaları ise anormal.
“Haşhaşi” neyse, onlar bu işin arkasında. İnsan eşi dışında sevişir mi sevişmez mi? Gerçekten bilmiyorum. Çünkü evli değilim. Ancak şunu biliyorum. İnsan sevgilisi dışında, afedersiniz bol bol sevişiyor. Ha, “ben asla yapmam” ama. yapan çok arkadaşım var. Ancak, bunların hiç biri görüntülerinin

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA