Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şeytanın aklına gelmez
14 Nisan 2013 Pazar 13:29

Şeytanın aklına gelmez

Kiraladıkları araçları sarıya boyayıp, sahte plakayla ticari taksiye dönüştürüyordı. Bu da yetmedi müşterilere...

İSTANBUL’da kiralayarak çaldıkları otomobilleri, sarı renge boyayıp, sahte belgelerle taksi haline getirdikleri iddia edilen 6 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin kendi çalıştıkları taksilere binen müşterilere para üstü olarak sahte para verdikleri de ortaya çıktı. Şüphelilerin lideri Cesur K.’nin (38) daha önceden 28 kez polise geliş kaydı bulunduğu belirtildi.


Asayiş Şube Müdürlüğü’ne başvuran bir vatandaş, bindiği takde şoförün kendisine verdiği para üstünün sahte olduğunu söylemesi üzerine geniş çaplı soruşturma başlattı. Polis sahte paranın izini sürerken, sahte taksiler üreten bir şebekenin varlığını tespit etti. Bunun üzerine yaklaşık 3 ay süren telefon dinleme ve takip başlatıldı. Takipler sırasında çalışma yöntemleri ve kimlikleri belirlenen şebekeyi yakalamak için önceki gün sabaha karşı operasyon yapıldı. Operasyonda liderliğini Cesur K.’nın yaptığı 6 kişi gözaltına alınırken, çalındıktan sonra taksi haline getirilen bir otomobilde ele geçirildi.

Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde sorgulanan şüphelilerin önce sahte belgelerle kiralama şirketlerinden otomobil kiraladıkları belirlendi. Daha sonra bu araçlarda bulunan GPS takip cihazlarını söken şebeke üyelerinin, araçları sarıya boyadıkları ve sahte plaka ve belgeler hazırladıkları öğrenildi.

MÜŞTERİLERE DE SAHTE PARA VERİYORLARMIŞ

Çaldıkları otomobilleri taksi görünümüne soktuktan sonra İstanbul’da çalışmaya başlayan şüphelilerden araçlarına binen müşterileri de dolandırdıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin kendilerine 100 veya 50 liralık banknotlarla ödeme yapan müşterilere, para üstü olarak verdikleri banknotlarında sahte olduğu tespit edildi. Büyük çoğunluğu 20 ve 10 liralık banknot halindeki sahte paralar gözaltına alınan şüphelilerin üzerinde çıktığı öğrenildi.

şüphelilerle birlikte çok sayıda sahte plaka ve sahte belgeler ele geçirildi. Polis şu ana kadar şüphelilerin üç aracı çalarak taksi haline getirdiğini tespit etti. İşlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA