Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sıkı bacaklara sahip olmak zor değil
05 Mart 2013 Salı 13:20

Sıkı bacaklara sahip olmak zor değil

Ağrısız, ameliyatsız ve sızısız yöntemler sayesinde birkaç santim incelterek sıkı bacaklara sahip olabilirsiniz.

Baharın geldiği ve çizmelerin ve pantolonların yerini etek ve açık ayakkabıların almaya başladığı bu günlerde bacak estetiği daha konuşulur oluyor. Bacakları, kadınların en önem verdiği bölgelerden biridir ve bacakla ilgili estetik işlemler günümüzde çokça tercih ediliyor.

MERDİVEN ÇIKMAK KALINLAŞTIRIR

Özellikle Amerika'da Hillary Clinton ile popüler olan baldır botoksu, artık Türkiye'de de uygulanıyor. Özellikle kas kalınlığına bağlı sebeplerde kası dondurarak inceltme sağlayan botoks, bu bölgede de kullanılıyor. Ağrısız geçen seanslar 15 dakika sürüyor ve 3 seans sonrasında etki daha belirgin hale geliyor. Bacak botoksu yaptırdıktan sonra sık egzersiz yapmak, step ve merdiven çıkma benzeri hareketlerle baldırın tekrar kalınlaşması söz konusu olması nedeniyle önerilmiyor.


İDEAL BACAK NASIL OLMALI?

İdeal bacak, ters dönmüş bir 8 rakamına benzer; alt bacağın alt bölümü (ayak bileği) üst bölümünden (baldır) belirgin şekilde ince olmalıdır. Orta bölüm diye adlandırılan diz bölgesi ise üst baldırdan belirgin bir şekilde ince olmalıdır. Bu görüntü her kadında ideal haliyle bulunmayabilir. Estetik işlemlerle kusursuz bacaklara sahip olmak mümkün. Yakın zaman kadar ince bölgelerin kalınlaştırılması için protez düşünülürken, kalın bölgelerin inceltilmesi için yağ aldırma ve mezoterapi uygulanıyordu. Bu alan yapılan araştırmalarda yağ dokudan farklı olarak, kas kalınlığı ve aşırı egzersizden ötürü de kalınlaşma olabileceği fark edildi. Son yıllarda inceltme işlemlerinde, yağ azaltıcı işlemlerden sonuç alınamayacağı anlaşıldı ve botoks uygulamaları sıkça tercih edilmeye başlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA