Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Silikonlarının parasını devlete ödetti
26 Mart 2013 Salı 18:00

Silikonlarının parasını devlete ödetti

İngiltere'de 22 yaşındaki model Josie Cunningham göğüslerinin küçük olmasının duygusal strese girmesine neden olduğunu iddia ederek, geçirdiği meme estetiğinin parasını devlete ödetti.

Conningham 4,800 sterline mal olan bir ameliyatla meme ölçüsünü 32A'dan 36DD'ye yükseltti.
Leeds kentinde yaşayan Cunningham ''Geçirdiğim ameliyat hayatımı değiştirdi. Tatile gidemiyor, bikini giyemiyordum. Dolgulu sutyenim olmadan insan içine çıkamıyordum'' dedi.

Cunningham sözlerine '' Artık çok mutluyum. Üstsüz poz vermek ve model Katie Brooks gibi ünlenmek için sabırsızlanıyorum'' dedi. 
Telefonda satış yaparak ayda dokuz bin sterlin kazandığı açıklanan kadın '' Daha şimdiden Louis Vuitton çantalar biriktirmeye başladım ve yakında küçük bir kopek alacağım. Yeni göğüslerimin bana sağlayacağı fırsatlar sayesinde yeni bir yaşam tarzım olacak. Bana bu imkanı sağladığı için Ulusal Sağlık Sistemi'ne ne kadar teşekkür etsem az'' dedi.

Ancak devletin meme estetiği masraflarını karşılamayı kabul ettiğinin ortaya çıkması sivil toplum örgütlerinin büyük tepkisini çekti. Vergi Ödeyenler Birliği adlı derneğin başında bulunan Matthew Sinclair ''Bu ödediğimiz vergilerin sokağa saçılması. Sağlık sistemi gerçek ihtiyaçları olan insanlara yardım etmek için var. Kariyerlerini geliştirmek için estetik yaptırmak isteyenler sistemi sömürmemeli'' dedi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA