Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şimdi ayağa kalkma zamanı
01 Mayıs 2013 Çarşamba 16:00

'Şimdi ayağa kalkma zamanı'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi'nin Mayıs 2013 sayısında taraftarlara ve Siyah-beyazlı camiaya seslendi.

Fikret Orman'ın açıklamaları şöyle;


"Sevgili Beşiktaşlılar,
Türk sporunun öncüsü olma misyonunu gururla üstlenen 110 yıllık köklü çınar olan Beşiktaşımız'ı, daha güzel günlere taşımak adına yürüttüğümüz çalışmalara devam ediyoruz. Kulübümüz için zaman, ayağa kalkma zamanıdır... Elbette bir yandan maddi sorunlarla uğraşırken, Beşiktaşımız'ı daha modern ve daha çağdaş bir dünya kulübü haline getirme konusunda da çeşitli adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. Derneklerin kuruluşunu ve faaliyetlerini düzenleyen Medeni Kanun, Dernekler Kanunu gibi temel yasalarda yapılan değişiklikler, BJK Dernek Tüzüğü'nün yeniden gözden geçirilmesini zorunlu hale getirdi. Biz de yönetim kurulu olarak, Divan Başkanlık Kurulları'nca daha önce oluşturulan çalışma gruplarına katkı vererek, Dernek Tüzüğü'nü taslak bir metin olarak yeniden hazırladık. Genel kurul üyelerimizin görüş ve onayına sunulan bu tüzük taslağının hazırlanmasındaki en önemli iki gerekçe, derneklerle ilgili temel yasalarda yapılan değişikliklere uyum sağlanması, geride bıraktığımız yıllarda yaşadığımız ve kulübümüze zarar veren bir takım hataların ve yanlışlıkların bir daha yaşanmaması düşünülerek yürürlükte olan tüzüğümüzün uygulanmasında görülen sorunlara çözümler getirilmesi ihtiyacıdır.


Mayıs ayında oynayacağımız maçlarla Spor Toto Süper Lig 2012-2013 sezonunu tamamlıyoruz. Yuvamız, mabedimiz BJK İnönü Stadı'nda son maçımıza çıkacağız. Sadece Beşiktaşımız'a değil, Türk sporuna da daha yakışır bir stat kazandırmak için bu sezon sonunda eski stadımızın yıkımına başlayarak, yeni mabedimizin startını vereceğiz. Yepyeni bir projeye imza atmanın heyecanını ve hüznünü bir arada yaşarken, BJK İnönü Stadı'nda oynayacağımız son maçta da her zaman olduğu gibi takımımıza desteğinizi devam ettirmenizi diliyorum.

Mayıs ayının bizler için önemi büyüktür. 19 Mayıs 1919, en büyük Beşiktaşlı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da Milli Mücadele'yi başlatarak, Türk Milleti'ne bağımsızlığı için yeşil ışık yaktığı en önemli gündür. 19 Mayıs'ı Türkiye'ye armağan eden en büyük Beşiktaşlı Atatürk; 19 Mayıs'ı, Gençlik ve Spor Bayramı'na dönüştürmek ise bir Beşiktaş zaferidir. Bu haklı gururla, Türkiye'nin, gençliğin, sporun ve en çok da Beşiktaşımız'ın bayramını kutluyorum.
Yine Mayıs ayının bir diğer önemli günü olan Anneler Günü nedeniyle de, çocuklarımızı büyük fedakarlıkla büyüten annelerimize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı"

DHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA