Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sinopta köpek katliamı
24 Nisan 2013 Çarşamba 14:30

Sinop'ta köpek katliamı

Sahipsiz 15 köpek zehirlenerek öldürüldü. Bu insanlık dışı davranış böyle de son bulmadı...

TEPKİNİZİ YAZIN, YAYINLAYALIM

SİNOP’un Türkeli İlçesi’ne bağlı Güzelkent Beldesi’nde, sahipli ve sahipsiz 15 köpek zehirlenerek öldürüldü. Bu insanlık dışı davranış böyle de son bulmadı. Köpeklerin cansız bedenleri presli (sıkıştırmalı) çöp kamyonuna atıldı. Bir sonraki aşamayı yazmaya dilimiz bile varmıyor.

Olay geçen pazertesi günü Türkeli İlçesi’ne bağlı Güzelkent Beldesi’nde meydana geldi. Zehirli yiyecek verilen sahipli ve sahipsiz 15 köpek, telef oldu. Köpek ölüleri, Belediye ekipleri tarafından toplanıp önce çöp araçlarına, ardından şehir çöplüğüne atıldı. Köpeği zehirlenen vatandaşlar ve hayvanseverler duruma tepki gösterdi. 15 köpeğin vahşice katledildiğini söyleyen kendi köpeği de zehirlenen Muhammet Sönmez, "Burada köpekleri katlediyorlar.  

Cüzdanı ve aşıları dahi olan köpeğimi zehirlediler. Bunu yapanlardan şikayetçiyim. Köpekleri zehirlediler. Belediye de sokak ortasında bulunan bu köpekleri çöp arabasının arkasına atarak aracın hareket eden mekanizmasını çalıştırdılar. Yani köpekler çöp arabasında ezildi. Daha sonra bunları Güzelkent Belediyesi’nin çöplüğüne döktüler. Bunu yapanların cezalarını çekmelerini istiyorum" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI : BU KÖPEKLER SAHİPSİZ

Tepkiler üzerine Belde Belediye Başkanı MHP’li Bekir Erünsal bir açıklama yaptı. Başkan Erünsal, köpeklerin sahipsiz olduğunu ve vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bayıltarak belde dışına çıkardıklarını belirterek şunları söyledi:

"Beldemizde şu anda yaklaşık 200 öğrenci okuyor ve bu çocuklar devamlı köpeklerden sıkıntı çekiyorlardı. Bu köpekler bazen öğrencileri kovalıyor bazen de ısırıyordu. Bu yüzden de velilerden sürekli şikayet alıyorduk. Biz de bunun üzerine envanterimizde var olan zehirleyici değil de bayıltıcı ilaçlar kullanarak köpekleri etkisiz hale getirerek yakalayıp, traktör yardımı ile veya çöp arabası vasıtasıyla getirilip orman bölgesine bıraktık. Bıraktığımız yerden de birkaç saat sonra köpekler ayıldıktan sonra kalkıp gidiyorlardı. Sadece 4 köpeğe uzaklaştırma konusunda böyle bir şey yapılmış bu olay yapılırken de fotoğraflanıyor."

Amaçlarının sahipsiz köpekleri beldeden uzaklaştırmak olduğunu ifade eden Başkan Erünsal, "Ama burada bir tek hatamız var oda normalde bir traktör üzerine koyup da gönderilen köpekler o gün çöp arabasının üzerine konulup gönderilmiş. Deniliyor ki köpekler çöp arabasında preslenmiş. Öyle bir şey söz konusu bile değildir. Preslenen kısım daha ilerde köpek arka tarafında duruyor. Ama olayı abartılar siyasi durumlara çekiyorlar. Benim beldemde bir sürü insan köpeklerden şikayetçi oluyor. Birini bir köpek ısırsa kuduz olsa daha mı iyi olurdu? Bu hayvanlar bir şekilde uzaklaştırılması gerekiyordu. Bizim kurşun atığımız yok silah atığımız yok. Sadece bayıltıcı ilaçlarla köpekleri etkisiz hale getirdik. O da 3;4 tane köpekti. Bu ilaçlar bayıltıcı ilaç öldürücü ilaç değildir" diye konuştu.

 

YORUMLAR
JwNOUcTrTttuCff
Maria
I went to how much does doxycycline cost uk There are concerns that the pensions industry will charge workers in the auto-enrolment scheme excessive fees. Ministers are privately worried that the fear of such charges could persuade many workers to opt out of the scheme.
tadacip 10mg discount In a co-ordinated diplomatic push, the Chancellor and the mayor have stressed the importance of Chinese businesses to the UK. Dismissing the concerns raised by a parliamentary committee about the nationa
23 Ağustos 2014 Cumartesi 04:28
188.143.232.111
PITQnnoQxuQtZchP
Sarah
Could you please repeat that? sildenafil citrate 50mg have a prescription response. If multiple claims are entered on one transaction, it is
flomax for women process/order entry PM equipment Order entry Order entry/ check carts
glucophage cost filled. Format = CCYYMMDD
19 Kasım 2013 Salı 21:48
188.143.232.111
ıkı bacaklı hayvansınız
sıbel sımsek

24 Nisan 2013 Çarşamba 19:53
88.235.37.181
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA