Burcu Özenç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burcu Özenç / Yazar

Sıra sıra aşklar

12 Nisan 2016 Salı 13:45

Bana şu hayatta bir insanı aldatmak için makul bir neden gösterin? Bulamadınız dimi? Daha doğrusu bulduklarınızı kendinize yakıştıramadınız! Tamam tamam, siz kimseyi aldatmadınız, onlar hep bir arkadaşınız! İster ikili ilişkilerde, ister sosyal ortamlarda muhatap olduğunuz kişi ya da kişileri aldatmak, belki kandırmak için hiçbir nedeniniz yoktur. O zaman dilimini başkasıyla, başka yerde, başka şekilde yaşama isteği sizi ihanete sürüklüyorsa, bu gerçek sizin doğrunuz olmamalı. Çünkü buradaki gerçek, karakterinizin yerlerde sürünüş biçimidir. 

Bu ne idüğü belli olmayan gerçeğin, en yaygın görüldüğü yer gönül ilişkileridir. İki kişinin birbirinden hoşlanmasıyla başlayan serüven, önceki ve sonraki hoşlanılanlarla beraber çoklu ilişkiye dönüşür. Gönlünü önceleri luna parkta zanneden insanoğlu, bir süre sonra fark eder ki, metrobüse dönmüş. Trafikte hızlı, duraklarda ezici, yolda oksijensiz kalmış. Ama yinede yerim yok diyemiyor. Boğulasıca kalbi, başka başka insanların hayatlarına dokunmaktan yorulmuş, zoraki bir kan devinimi içerisinde tatsızca çarpmakta. Ayakları, gereksiz yere, fazladan koştuğu onca yolun yorgunluğu içinde. Sıra verir gibi yaşadığı hazzı aşk sanan beyni, kim bilir kaç kuyrukta sıkışmış, kalabalıkta yapayalnız kalmış.

Bu çok bilinmeyenli denklemi gönüllü kabullenenler de var daha enteresanı. Kim olursan ol yine gelciler. Ben bu denklemi çözerim diyenlere inat, “amaaaannnn üç günlük dünya, totale bakarım, birde halen bana talep var mı” diyenler. Kendisine rakamla hitap edilmesine müsaade edenler. Benim 3., benim 2.den sonraki, gibi. Hey gidi günler hey! Ferhat’ a dağları deldirip sonra yüzüne bakmayan Şirinden, kendisine sıra numarası verilen Şirineye.

Sanmayın ki bunu tek yapan erkekler! “Benim karım ne çekti be benden, ama asla bir yanlışı olmaz” diyen hödükleri çok duymuşsunuzdur. (Hödüğün TDK daki karşılığı; korkak, beceriksiz, tuhaf şey demek) Bu cümlenin neresinden tutarsak tutalım devrik, iyiye çevrilmez, düzeltilemez. Ah be canım kardeşim, ah be güzel abim hiç sormaz mısın kendine ben neden çektirdim, ben kiminle çektirdim diye? Kimsenin tercihine karışamayız tabi ama genellemelerle gidersek bir erkekte, çapkınlıkta “kadınla” yol alıyor. Kimse boşuna ben yaptım o çekti demesin. Herkes ettiğini buluyor. Lafta tam burada gediğine uyuyor ki; “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste”. 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA